A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css file

NOVINKY 2010

6. 12. 2010 – TNS, CL

Tak právě dneska ke mně dorazil z Austrálie mejlík s výsledky TNS a CL a sděluji, že Borgi je DNA TNS a CL normal.

20. - 21. 11. 2010 – Kladno, Jahodová bowle

Tak jsme zase po čase vyrazily na závody, tentokrát na domácí půdu. Zvažovala jsem, zda vůbec mám Borgi nechat běhat, protože od středy kulhala a docela dost. Když byla v klidu tak pohoda, po zátěži na levou přední radši moc nešlapala. Niméně pan veterinář ji prohládl, zkonstatoval, že má asi pohmožděné rameno, a start nám povolil s tím, že kdyby kuhala, tak ji mám zastavit a nechat v klidu.

První náš běh byl úplně super !!! Byly to agility, které Borgi vyšvihla úplně parádně, pouze kombinace tunel, dálka a houpačka nás, resp. mě zaskočila. Borgi to rozpálila na tunelu, pak viděla běžet mě podél dálky a houpačku přelítla tak, že se ani moc nestihla zhoupnout. Moje chyba, měla jsem jí před houpčkou naznačit, že by měla zvážit, kam se řítí.... Nicméně i s tou skočenou zónou na houpačce obsadila Borgi 8. místo ze 40 startujících a vybojovala si postup do nedělního finále.

Zkoušky A1 jsme šly čistý parkur až do okamžiku, kdy si Borgi vlítla z předposlední překážky pro peška v cíli...takže DIS. Na jumping jsme nenastoupily, protože jsem chtěla Borgi ušetřit bolavou packu a ze stejného důvodu jsme nenastoupily ani na nedělní ranní jumping, který byl poslední možností, jak se kvalifikovat do finále.

V neděli pro změnu ve zkouškách DIS, protože mi Borginka ulítla z tunelu na úplně jinou skočku, než měla. Čí to byla chyba ? No samozřejmě, že moje. Prostě se na parkuru pořád ještě poznáváme.

A nakonec finále...no bylo to trošku spíš fiasko, když mi Borgi ulítla hned po druhé skočce na překážku mimo pořadí , ale pak už došla parkur čistě. Co dodat ? Nic, mohly jsme vyhrát, takhle budeme muset ještě chvíli na první větší výhru čekat.

9. 10. 2010 – Louny, O podzimní kvítek

Ouvej, ouvej, tak tedy tentokrát to zase byla totální DISkotéka. Ach jo ! Celý den se nesl ve stejném duchu a sice v duchu odmítaček. Chyby Borgi nějak nedělá. No ale k čemu to je, když třetí odmítnutí je konečná a my bychom potřebovaly větší toleranci. V ranním jumpingu jsme se tedy opravdu nesešly. Už na třetí překážce na dálce přišlo první odmítnutí a pak už jsem se nějak vezly... Zkouška by bývala byla lepší, ale máme stále stejný problém a to ten, že Borgi sama překážky nehledá a nedotahuje a když neví, tak začne pást a to tedy teď v Lounech předváděla v plné síle. Takže pro změnu DIS za tři odmítnutí. V agility to byl moc hezký běh až do okamžiku, kdy jsem já zaspala za tunelem a pro můj pozdější start Borgi místo na houpačku vlítla na kladinu. Ale zóny byla ve všech případech naprosto perfektní !!! No co, dejte nám čas, však my se vyběháme a seběháme. Ale rozhodně nepočítejte s tím, že bych s Borgi přestala pást, i když je to evidentně dost kontraproduktivní.

odkazy na you tube: agility, jumping a nakonec LA1

25. - 26.9. - Plzeň

V Plzni se nám dařilo na přeskáčku jasně a místy s bouřkami. Je fakt, že jediné běhy, které jsme dokončily byly zkoušky. V otevřených bězích jsme sesbíraly 4x DIS. Ale zase abych Borgi nehaněla, tak dvě diskvalifikace jdou na moje triko, když jsem zaspala na parkuru a Borgi byla rychlejší, než jsem plánovala. No, stane se a my se časem seběháme... Ve zkouškách jsme sklidily po dvakrát VD, ale jen proto, že jsem spoléhala na to, že Borgi si překážky najde a tedy mě nepotřebuje. Jenže ouvej. Borgi stála před tunelem a koukla na mě, jestli jako může. Ode mě by stačilo udělat jen o jeden krok víc, který ovšem chyběl. OK, příště bez odmítaček a s vyšším nasazením paničky.

odkazy na you tube: agility - sobota, LA1 sobota a jumping - sobota.

10. 9. 2010 - Babí léto

Léto nám profrčelo rychlostí uragánu a ani jsem se nenadála a je po létě… V červenci proběhly naše tradiční agilitní tábory pro děti. Myslím, že akce se povedly a snad nám to vyjde i na příští rok. Uvidíme, co bude za rok. Dovolenou se nám přes léto nějak nepodařilo stihnout, takže teď upínám své naděje k podzimním svátečním všedním dnům a plánovaným prodlouženým víkendům. Snad nám to už konečně vyjde.

29. 8. 2010 oslavila naše „C“ Bashmarátka první narozeniny.

Jsou to pesani a holky, kteří se všichni mají čile k světu a užívají si všechny možné i nemožné aktivity se svými pánečky. Dodatečně třeseme packama a posíláme narozeninové políbení na čumák.

Clyde Clea Cawick
Clyde Clea Cawick
Cardif Craigh Colwyn
Clyde Craigh Colwyn

29. - 30. 5. - pasení na Podkosti

Tak tady jsme si opravdu spravily chuť po předchozím víkendu. Zkoušky vloh byly úplně v klidu, v to jsem doufala. Pouze pan rozhodčí zkonstatoval, že Borgi je trošku nervozní, což opravdu byla... A já taky. HWT jsem v sobotu neustála já a Borgi odvolala a práci skončila. Možná bychom došly, ale odhánění je fakt problém. No a tak jsme si to vyahradily v neděli. S odřenýma ušima (63 bodů z možného 100 - 60 je nutné minimum) jsme prošly celý parkur vytyčený pro HWT a z Borgi je tak regulérní pracovní borderka. Mé velké přání a ještě větší nadšení. Jo, chtělo by to doučit odhánění oveček.No však koukněte.

23. 5. 2010 - Kladno

A hned druhý den po Litoměřicích jsme vyrazily na dvou zkoušky do Kladna. První DIS nemám, protože jsem nikomu nestihla předat foťák. Borgi vzala poslední skočku spodem pro pešky v cíli a bylo vymalováno. Na druhou zkoušku můžete kouknout tady. Co dodat??? Kdybych mohla víc běhat, bylo by tolepší, ale Borgi je pozorná a nechá se docela dobře zatáčet. Jen to pasení nám do parkuru moc nepomáhá a snadno sbíráme odmítačky. Jo a ten slalom? No tak ten tam přeci napoprvé VŮBEC NEBYL!!!

22. 5. 2010 - MVP Litoměřice

Tak jsme zase zkusmo vyrazily s Borgi na výstavu... Ach jo. Dopadlo to zcela očekávaně - výstava není práce, ale maximálně sranda (možná), takže s ocasem hrdě vzhůru nad hřbetem jsme si odnesly VD, ale zase s dost hezkým posudkem. Jak mám Borgi vysvětlit, že výstava je taky práce??? Jo a sešli jsme se s Enkim (Arwe Bashmar). Fotky najdete na jeho vlastní stránce.

duben 2010 - 2. narozeniny B štěnátek

fena_1 fena_2 fena_3
Bailey Borgi Berta
pes_2 fena_5 pes_1
Black Jack Beautiful Shiloh Berwick alias Bady

duben 2010 - k dispozici budou štěňátka po našich odchovancích

Štěňátka po Čikovi (Aaron Bashmar) nabízí chovatelská stanice Queen of garden a štěňátka má také jeho sestra Arwen Bashmar. Více se dozvíte na jejich vlastních stránkách.

18. 3. 2010 zemřela skvělá fenka border kolie A3ch Basha Ayky

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Já dodávám, že nechodí po horách, ale po lidech a jejich psech... Jak jinak si vysvětlit fakt, že jsem minulý čtvrtek přišla o Bašu.

Byla jsem s holkama na poli, bylo nádherně, první překrásný slunečný jarní den. Vzali jsme to přes pole do sousední vesnice k rybníku, Baša se cestou ráchala v potoce, pak si zaplavala v rybníce (Borgi samozřejmě taky) a vyrazili jsme na zpáteční cestu. Cestou jsem si sedli na balík slámy, Borgi přilítla hned, Baša o chvilku později ze za větrolamu. Přiběhla, skočila k nám na balík, pak slezla a začala se strašně třást. Hodila jsem ji balonek, aby se zahřála, ale ten už nepřinesla a ani zajíc, který jí vyběhl pod čumákem ji nerozhýbal... Ztuhly jí nohy a pořád se třásla a začala strašně slintat. Zabalili jsme ji do mikiny a odnesli domů. Rada zabalit do dek a okamžitě přivézt na veterinu už nepomohla. Bašulku jsem dovezli již mrtvou...

Bohužel už víme, co se s největší pravděpodobností stalo, protože dva týdny poté, co jsem já přišla o Bašu mi známá z Jenče volala, že na stejném místě, stejným způsobem přišla o jeden a půl letou labradorku Sáru. Holky nám někdo otrávil. Nejpravděpodobnější je otrava karbofuranem. Příznaky jsou vždy stejné, třes, slinění a ochrnutí svalstva. Smrt přichází rychle, moc rychle... Prosím, buďte ve střehu. Může to ležet kdekoliv. Informute všechny, koho znáte a o kom víte, že chodí se psama ven. V tomto případě by vám nepomohlo ani to, kdybyste měli psa na vodítku. Jde to strašně rychle...

Chcete - li pomoc sledujte stránky www.karbofuran.cz a informjte všechny známé a to nejen pejskaře.

Basha

Baša se mnou šest let studovala vysokou školu, absolvovala s námi všechna terénní cvičení včetně části odběrů na Labi. Byly jsme spolu pořád a všude, nikdy jsem na ni nemusela křičet ani zvyšovat hlas. S ní jsem se domlouvala beze slov. Nevím, jestli tohle pouto dokážeme navázat někdy jindy s jiným psem, protože na dalšího psa už asi nikdy nebudu mít tolik času, co jsem měla na Bašulku... A ona si to zasloužila.

Během našich společných osmi let jsme spolu dokázaly všechno, co jsme v mých očích mohly a teď si Baša měla užít dlouhé a klidné stáří bez požadavků na výkon a výsledky s občasnou nepovinnou účastí na závodech.

To už se nám nepovede...

3. 3. 2010 - čtvrté narozeniny

3. 3. 2010 - naše první borderátka Bashmarátka oslavila své čtvrté narozeniny. Moc jim všem třesema packama a přejeme hodně lítání, radosti a psího štěstí...

27.2.2010 - trénink pasení, Nesvačily

V sobotu jsem se vypravili ke známému známých, který má ovečky, zeptat se, jestli u něj můžeme potrénovat. Dopado to výborně. Borgi se chovala normáně, klidně a předvedla docela dobrou práci. Jen ovečky chtěly pořád utíkat ke stáji, takže to Borgi neměla úplně snadné.
Však koukněte....

2.-3.1.2010 - Louny

Tradiční posilvestrovský závod v Lounech se nám letos opravdu vydařil. Poprvé jsem na ofociální závody přihlásila i Borgi a snažila se holka. Aby to ani jedné nebylo líto, pozice si během víkendu rozdělily po svém...

2.1. - Basha - LA2 - čistě, 4. místo Jumping - čistě, 2. místo Agility - čistě, 2. místo
         Borgi - 3x DIS, ale velmi vesele a kupodivu snadno

3.1. - Basha - 3 x DIS

Borgi - dokončila agility - asi 18. místo s odmítačkama jumping - DIS. LA1 - čistě a hravě a s rezervou zvítězila, však koukněte, myslím, že to stojí za to, já byla absolutně nadšená.

1. 1. 2010 - Praha - Březiněves

Po velkých silvestrovských oslavách se jiříkovská smečka rozhodla vystřízlivět na parkuru. A že se jim to povedlo víc než dobře o tom svědčí výsledky.

Čiko (Aaron Bashmar) v LA2 - 1. místo
Ešík (Ash trace Unique forever) v LA2 - 3. místo
Riki (Yorick Deabei) v LA2 - 4. místo

Takže do dvojek se v kategorii large letos nikdo nehrňte, protože to mají v souladu se rčením "Jak na Nový rok, tak o celý rok" předplaceno Linkovi se svojí smečkou. Samozřejmě jim všem MOC a upřímně gratulujeme a to ještě o to víc, že Čiko touto zkouškou splnil podmínky pro přestup do elitní třídy A3.

Novinky 2014 | Novinky 2013 | Novinky 2012 | Novinky 2011 | Novinky 2010 | Novinky 2009 a starší