A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css file

NOVINKY

10. 9. 2012 - Cawickovy prázdniny

Cawick pilně trénuje frisbee. O prázdniny se zúčastil frisbee tábora a Ústeckých psích dnů. S paničkou mají nový osobní rekord v Quadrupedu žen. Cawick chytil disk, který byl odhozen 47 metrů! Jaký skvělý tým Cawick se svou paničkou tvoří se můžete podívat na youtube na videu. Bojovali spolu i na mistrovství ČR, sice se neumístili na bedně, ale i tak byli skvělí a skončili na 14. místě. Moc gratulujeme a přikládám foto z narozeninového dne.
Cawick Cawick

29. 8. 2012 - Narozeniny

Již jsou tomu 3 roky, co se nám narodil náš třetí vrh, takže přejeme našim C odchovancům jen to nejlepší do dalších let.

26. 8. 2012 - IHT CS 1 - Budišov nad Budišovkou

Tak všechno začalo už v sobotu, kdy jsem z Hatí vyrazila na Prahu. Jela jsem lokálkou v 11.54 a děsila se, že nemám peněženku, protože jsem ji nikde nenašla. Hledala jsem doma ve všech batůžkách, koukala opakovaně na stůl i do poliček, kam bych ji mohla teoreticky odložit a nenašla nic. No nakonec mi nezbylo nic jiného než rezignovat a zkusit to tak, že je určitě někde v batohu a že tak blbá nejsem, když jsem všechno pečlivě zabalila. A tak jsem s dvoutisícovkou v kapse a s vědomím, že nemám zákaznickou kartu na vlak, doklady ani nic jiného a bankovní kartu možná v rukách úplně cizího člověka, nastoupila do lokálky, kde jsem si za dvoutisícovou bankovku chtěla koupit zákaznický lístek v hodnotě 14 Kč do Zadní Třebaně bez zákaznické karty ovšem ... No dopadlo to výborně, protože ve vlaku a v klidu jsem peněženku v jedné z kapes batohu našla. A valily jsem na Prahu, RegioJet a dál přes Hranice na Moravě a Suchdol nad Odrou do Budišova. S dvěma přestupy cesta trvala od domu k noclehu 7 hodin, ale byla pohodová. Navíc když v Budišově je zastávka hned před pastevním areálem paní Kynclové :0) Jo a RegiJet je super !!!!! Vřele doporučuji, akorát že psy vozí jen v tašce, takže jsem Borgi ustalala taky tak a šlo to, i když ona na cestování v tašce fakt není zvyklá. No a k věci.
Usoudila jsem, že na IHT CS 1 s Borgi máme, a proto jsme vyrazily takovou dálku. Naštěstí tentokrát ne nadarmo. Ze soboty na neděli jsme přespaly pod širákem u Kynclů a brzy ráno nás vzbudily husy, kterých bylo v ohrádce poblíž asi 100 a neskutečně řvaly. Ale co, hlevně, že v noci alespoň chvíli spaly a mlčely. V Budišově se v neděli chodily IHT CS1 a IHT CS2 zkoušky a pak ještě navíc IHT TS1, IHT TS2 i IHT TS3 zkoušky, takže se nám den pěkně protáhl. Zkoušky posuzoval Radko Loučka, který byl k začínajícím psům na jedničkách shovívavý, ale ne úplně všechno prošlo. Mě třeba neprošlo, že jsem při zavírání ovcí pustila špagát od košáru. A to vím, že to se dělat nesmí. Takže za pen z milosti 1 bod. Škoda, ale ovečky se fakt moc zavřít nechtěly, jak se můžete i podívat níž. No a stálý náš problém je odhánění. To bych s Borgi musela ještě doladit, aby to pro nás obě nebylo takové trauma jako dosud. Bohužel pro pozdní spuštění natáčení videa není vidět outrun, který opět Borgi vysekla nádherně, ale tentokrát jí byla vytknuta jeho příliš velká šířka, tak ten neuvidíte, ale pak už všechno !
Borgi - IHT CS 1

12. - 18. 8. 2012 - Agi tábor ve Větřkovicích

Tak sem mě zlanařily holky na Moravia openu a že prý ať jedu s nimi, že se uvolnilo místo. No tak jo, ale úplně šťastný nápad to hned po Cvikově nebyl. Trénovaly jsme s Eliškou Panáčovou, která s námi všemi ve skupině měla velkou trpělivost a radila a pomáhala, co to šlo. Sledovat tréninky Terka Králové na sousedním parkuru stály rozhodně za to. Byly inspirativní, krásné, plynulé a já jsem jen žasla na jak minimální pohyby našich rukou nebo částí těla s naprostou přesností psiska na parkuru reagují. Teď už jen zbývá se to naučit a vodit dost přesně a správně :0)
Navíc jsme se s Terkou párkrát svezly do Budišova na trénink k paní Kynclové a tak si troufneme o víkendu na druhý pokus na IHTC 1 do Budišova. No a uvidíme.
Po dvou týdnech mezi agiliťáky a po diskuzi s několika dalšími bordeřími lidmi ve Větřkovicích jsem nakonec ustoupila od záměru letos Borgi nakrýt. Vím dost na to, abych mohla zlepšovat, takže proč to nezkusit. Letos štěníci nebudou, za dva roky možná a nebo se uvidí. Pak snad bude Borgi úspěšnější fenka a snad budeme obě dvě spokojenější v našem společném životě. Pak se prostě uvidí, jestli vůbec a s kým. Třeba i za dva roky se Sidem :0).

5. - 11. 8. 2012 - Agi tábor ve Cvikově

Tak Cvikov pod taktovkou Alice Glöcknerové byl po loňském ročníku opáčkem. Dlužno dodat, že opáčkem milým, prospěšným poučným, přátelským a rozhodně užitečným. Navíc jsme v celotáborové hře obsadily třetí místo, což je významný posun oproti loňsku, kdy jsme v průběhu celého týdne jen víc a víc upevňovaly svou poslední pozici. Trénovaly jsme s Borgi s Martinem Nehybou, což nám po technické stránce ukázalo opět nové možnosti a já jsem nasbírala inspiraci pro tréninky do příštího roku. Nevíc nám všem Verča s Martinem představili Františka, který byl celý týden moc hodný a moc jsme ani nevěděli, že někde poblíž miminko vegetí. Prostě pohodička na všech frontách, jen ty odpolední tréninky koncem týdne už za moc nestály. Měla jsem toho dost. ....... A proto hned následovala další akce
DĚKUJI !!!!!!

22.7.2012 - Suchdol nad Odrou - Údolní dvojzkoušky

Shiloh s Kristýnou splnily poslední nutné požadavky pro přestup z A2 do elitní kategorie A3. Detaily včetně videí najdete u holek doma www.idolo.eu. Gratulujeme a šupem do trojek. :0)

14. - 15.7.2012 - Brněnské psí dny

No, vyrazily jsme do Brna, protože jme byly domluvené s Peťou Marečkovou - majitelka našeho ženicha Sida, že se tam sejdeme. Vyjely jsme jen na neděli, kdy probíhaly oficiální závody agility. Sobota byla určena pro lidi, kteří chtějí poznat psí sporty, ale aktivně se žádnému z nich nevěnují, začaly soutěže frisbee i flyballu.Pro nás ale také všechno začalo v sobotu. Hlídala jsem známým z Hatí Cira - ročního borderáka, a tak jsem psíky vzala na kolo, aby se proběhali. Vydali jsme se do Brd, do lesů a spojili to s koupáním v lesním jezírku. Na hřeben je to do kopce a zpátky z kopce, celý okruh je něco přes 10km a jezdívám to do hodiny. No, je to celkem normální, jenže při sjezdu cestou zpátky jsem se na kamenité lesní cestě vymázla a zvedala se trošku ztěžka. Ale dobrý, odřeniny na nohách, rukách a tak, psi byli někde v lese a na Cira jsem musela houknout vícekrát, než se objevil. Pak jsem vyrazili na cvičák, kde si psiska vyhrála a to pokračovalo i u nás doma po návratu. Pořád se honili, tahali a vůbec neodpočívali. Večer u sousedů byl mejdan a protože spím výhradně s otevřenými okny, vím, že mejdan začínal utichat kolem čtvrté hodiny ranní, a to byl také čas, kdy se vraceli velmi hluční pánové v ne zcela střízlivém stavu z hospody. No prostě byla to velmi rušná noc, kdy jsem se opravdu nevyspala a na Prahu a na vlak do Brna jsme vyrazily v půl šesté ráno. Jenže ouvej, když jsem ráno vstávala, nevstávalo se mi vůbec lehko a to nejen kvůli nevyspání. Svaly přes noc zatuhly a pád z kola se ozýval víc, než by mi bylo milo. No, ale do Brna jsme dorazily, místo jsme i přes tramvajové prázdinové výluky našly a dorazily se zpožděním, ale ne tragicky pozdě. První běh jumping, byl špatný. Borgi byla fakt ztahaná ze soboty a vůbec se jí nechtělo. Byla utahaná z cesty, ze soboty a z horka, které panovalo. Funěla jak sentinel už před startem a nevnímala. Takže DIS. Druhým během byly zkoušky. No, zkoušky jsme došly, ale když jsem to viděla, tak opravdu FUJ. První tyčka je Borginy - měla to rovně hned po startu a mohla a měla si to okaučovat sama, druhá tyčka je moje po otočce na čelo, která byla z mojí strany pomalá a nepřesná. No, pomalé ode mě bylo úplně všechno, ale prosím, vemte v potaz to, že jsem byla polámaná z kola, nevyspalá a že Borgi moc nevěřím a mám tendence ji kontrolovat. Pak to vypadá takhle strašně... Ale pro tentokrát 10tr.b. VD a 7. místo. Ale my to snad časem vylepšíme :0) Závěrečné agility jsme pustily, protože bych se nestihla vrátit rozumně domů. Takhle jsme byly doma v děvět večer. V Brně jsme se potkali se Sidem, a taky s Cawickem ,který zde frisbeeoval a i s Cardifem, který vyhrál zkoušky, ale po přeměření zóny na áčku Lenka Pánková zkoušky stornovala a po A3 se A1 běžely znovu, protože zóna na áčku byla krátká. Ty nové A1 byly těžší a Cardif je nedokončil. I kvůli opakovanému běhu A1 se program protáhl a já musela pustit závěrečné agility.
Ve štěňátkovské sekci najdete nové krásné fotky Sida a zde je video Borgi - zkouška.

5. - 8.7.2012 - Prodloužený víkend na Moravě

Tak na startovku jsme se nevešly, ale vyrazily jsme na výlet do Rožnova pod Radhoštěm na koukanou na Moravia Open a na návštěvu u štěníků. Konrétně u Shiloh - Beautiful Shiloh Bashmar a u Cardifa - Cardif Bashmar, kde nám byl poskytnut nocleh. Moravia open je opravdu nádherná akce a za koukání určtě stojí nejen kvalitou zúčastněných týmů. Vůbec mě nemrzelo, že jsme nestartovaly, protože takhle jsem měla čas na Borgi celý den a prošla jsem nádherný Rožnovský skanzen, který opravdu stojí za to a člověk tam může strávit celý den, aniž by ho někdo vyháněl. Navíc o tomto víkendu byl ve skanzenu řezbářský jarmark, takže bylo na co koukat a i co nakupovat :0)
Z běhů přikládám jen výběr, takže Peťa se Sidem - náš vyvolený ženich, Kristýna se Shiloh - naše šikovnější sestra a to nejlepší na konec - dvojnásobná mistryně světa Lisa Frick s Hossem.

24.6.2012 – Marlenčiny distanční závody

V Lysé nad Labem se o víkendu konaly frisbee závody. Naše barvy hájil Cawick, který se probojoval až do finále a obsadil 3. místo. Moc gratulujeme!
Přikládám pár fotek od Jany Malinské, děkujeme.
Cawick Cawick Cawick Cawick

19.6.2012 – Banát, MR BCCCZ a Kladno

Stalo se toho dost, takže se posaďte, pokud to chcete všechno číst :0)

Začalo to 1. 6. 2012, kdy jsme u Hlavního nádraží v Praze nastoupili do autobusu směr rumunský Banát. Jelo nás celkem 16 pod vedením mého bratra a šestiletého synovce Štěpána. 14 hodin dlouhá cesta do Eibentalu a pak po více než týdnu zpátky ze Svaté Heleny, byly jediné úseky naplánované autobusem. Všechno ostatní jsme museli odšlapat po svých a na těžko s batohy. To je hračka řekne si asi každý, kdo je turista a chodí na výlety. Jenže zpravidla ne s batohem s výbavu na celý týden, včetně ložnice a jídla, kuchyně a zpravidla ne v terénu, jaký je v Rumunském Banátu.
Trasa byla naplánovaná po českých vesnicích v Banátu. Etapy byly většinou jednodenní a dvě dvoudenní. Na každý den jsme měli naplánováno zpravidla v průměru 15 km a věřte, že je to v tamnějším terénu víc než dost. Já toho měla plné kecky po prvním dnu a to mi brácha s báglem do nejhnusnějšího kopce pomohl. Bahno klouzalo pod nohama s batohem i bez něj, jeden krok nahoru, tři po bahně dolů. To byl opravdu teror prvního dne, kdy jsem si říkala, co tam pro boha chci dělat dál. Ale jiná cesta než pořád dopředu nebyla. V dalších dnech se to zlepšilo a šlo se už jen líp. Batohy se postupně odlehčovaly ubývajícími potravinami a velebila jsem Borgi, že si jídlo pro sebe odnosila na celý týden v batůžku sama. Ke konci týdne, když už všechno sežrala, odlehčovala batoh mě. V Banátu neexistuje, že vylezeš na kopec a jdeš po hřebeni. To tam asi vůbec nemají, takže vylezeš na kopec a musíš dolů, aby se dalo lézt na kopec další. Dvoudenní etapy se šly bez vody, takže jsme si nesli 4l vody v batohu a pak už jsme pili i z potoků. Jiná vodá se prostě v lesích někdy nenašla. Dlužno podotknout, že počasí nám víc než přálo. Celý týden neklesaly teploty pod cca 28 °C a lilo z nás jak z volů. Naštěstí ale ani nepršelo, takže noclehy pod širákem byly za odměnu.
Zpátky a do Praha a do práce se mi opravdu nechtělo. Asi bych byla schopná tam i zůstat. Lidé jsou moc milí, sdílní, přátelští, rádi povídají a octnete se tam v jiném světě. Ve světě našich prababiček a pradědečků. Život s jednou či dvěma kravkama a s rozsáhlými loukami u domu. Opomenout rozhodně nemůžu nádherné bukové lesy, které jsou všude kolem, kde nejsou pastviny. No a les větrných elektrárem najdete u Svaté Heleny...

Bylo to víc než drsné, náročné, ale nádherné takže zdatnějším turistům český Banát v Rumunsku vřele doporučuji !!!!!

Ve dnech 1. - 3. 6. proběhlo ve Strážnici MR BCCCZ. Za naši rozšířenou rodinu se zúčastnila Shiloh (Beautiful Shiloh Bashmar) a vůbec se holkám nevedlo špatně ! Shiloh lítá jako blázínek, ale moc hezky, což holkám vyneslo 1. místo v páteční hře Power and speed. Pak už se běhalo s chybma, odmítačkama i diskama, ale mě se to moc líbí ! Kristýnko, gratuluji a díky za super prezentaci Shiloh a tedy i její rodiny :0) Více najde na stránkách Shiloh - www.chs-idolo.eu. Dalším účastníkem byl tatík našich plánovaných štěňat - Sid - Acid Appe Koryfej, dařilo se střídavě a super v takové konkurenci, takže taky gratuluji. Výsledky ze Strážnice jsou na stránkách mistrovství - www.iborderky.wz.cz.

Po návratu jsem byla 4 dny v Karlových Varech a pak vyrazila do Kladna na závody. Stálo to za prd. Borgi byla úplně hotová, asi po tom Banátě. V sobotu ještě jakž takž, ale v neděli už odmítala skákat vůbec. Martina Klimešová ji prohlížela a říkala, že má fakt hodně natažené a asi i zmožené svaly, které upínají zadní nohy k hrudníku. Takže zavádíme na nějaký čas těžce odpočívací a klidový režim.

Přikládám odkaz na fotky z Rumunska i na videa ze soboty, byť na ně nejsem nijak hrdá ....
Foto | Jumping | Zkouška LA2 | Agility
Banát Banát Banát

27.5.2012 – Pasení na PODKOSTI, první pokus na IHTC 1

Inu, vyrazily jsme na Podkost. Hodně jsem Borgi věřila, protože u oveček už chodila moc hezky, jenže ouvej, ztroskotaly jsme na mně, protože dost dobře nezám a nectila jsem pravidla ovčáckých trialů. Takže jsem to Borgince zmršila... Za out run 19 bodů z dvaceti možných za lift 9 bodů z deseti, no tak to byl super základ, ale pak už to začalo záležet na mně. Borgi ovečky přivedla, no spíš přihnala, ale o přímé linii nemohla být řeč a body dolů lítaly. A stačilo by abych ji trochu zkrotila, ale nechala jsem ji v domnění, že stačí, že ovečky přivede. No nestačí … Pak ovečky měly obejít kolík, a mě a být odehnány na první branku. Ovečky zatočily přede mnou i kolíkem a do první branky šly dost samy, ale všechny brankou prošly. No ale body dolů pořád lítaly. Pak jsme ovečky vedly do druhé branky, ale styl se rozhodčímu taky moc nezdál a nejvíc jsme ztratily na penu. Mně nešel košár otevřít a než jsem špagát rozmotala, Borgi se začala hýbat a ovečky ke mně dotlačila. Když jsem pen otevřela, musela jsem ovečky i Borgi poslat kolem košáru a ty tam vběhly z druhé strany. Opět nabyly do košáru vedeny v přímé linii. Takže za pen z milosti 1 bod z deseti. No, já myslela, že jde hlavně o cíl a sice zavřít ovce. Ó jejda, jak jsem se zpletla. No kdybych v neděli ráno věděla, co vím teď, tak bychom prošly se ctí a se složenou zkouškou. Takhle jen se 47 body ze sta a to je věru málo. Jsem idiot, idiot, idiot !!!! Nicméně video přikládám, protože Borgi pracovala moc hezky. Alespoň pro mě ano :0)
Před tím v pátek jsme ještě navštívily Jacka v Tachlovicích a v neděli na Podkosti jsme se sešly s Cawickem, který tam kousíček odtud ve Skokově bydlí. Bylo to moc fajn !!!
video
Foto Foto Foto
Foto Foto Foto

16.5.2012 – Cawick a závody

Cawick se o víkendu zúčastnil distančních závodů a i přesto, že hrozně foukal vítr a frisbee občas létalo úplně někam jinam než člověk chtěl, nevedl si vůbec špatně. V dogdartbee skončil na pěkném 4. místě, v timetrialu byl 12. a 25. místo získal za superminidistance!
Cawick Cawick

23.4.2012 – Narozeniny!!!

Dnes slaví B Bashmárci své čtvrté narozeniny! Přejeme jim do dalších let spoustu zábavy, zdraví a úspěchů ve všem co provádějí.
Borgi Borgi Borgi Bady

7. - 8.4.2012 – Perný Velikonoční víkend

Tak na sobotu jsem Borgi narychlo přihlásila na zkoušku BH do Berouna. No, to jsme si daly....
Zkoušky posuzoval pan Luboš Jonáš z Kladna, Borgi hárala, byla mimoň a znechucená, že celý den byla přivázaná pod keřem a čekala na konec všeho, než jsme mohly nastoupit. No nebyla sama, ale byla znechucená hodně moc. Podle toho to taky všechno vypadalo. Přiznávám, tréninku jsme věnovaly asi tak šestkrát pár minut a text zkušebního řádu platného od 1. 1. 2012 jsem v češtině našla až v Berouně na cvičáku. Tak tam jsem se poučila, co nás přesně čeká. No, prošly jsme, ale stydím se. Byl to děs. Příště si musím dát víc záležet na přípravě (svojí i psa), pokud bychom někam chtěly ještě vyrazit na zkoušky poslušnosti.
V neděli jsme vyrazily na bonitaci do Kvasin. Moc nám pomohla Monika Švarcová – poradkyně chovu, která nám nabídla odvoz a naložila nás v Berouně v 5.30 hodin. Díky protekční dopravě jsem se jako první zaregistrovala a šly jsme první na řadu. Výsledek byl jasný a z Borgi je CHOVNÁ fena.
Posudek mě malinko zklamal, protože pan Krinke Borgi vytkl věcí víc než dost, ale všechno, kromě krku, jsou to jedničkové vady.Krk má prý moc krátký, tak to je vada dvojková. Jinak jsme "neuspěly" s postojem hrudních i pánevních končetin, světlým okem, utvářením hřbetu a ocasem nehoru. To jsou vady jedničkové, takže minimální. No ale díky tomu vím, že 8. 5. mám volno a do Opatovic nepojedu. Už vím, co si pan Krinke o Borgi myslí i to, že výbornou by ji určitě nezadal. Tak proč se tam harcovat, že.
Taky jsem měla čas a prostor i příležitost mluvit s důležitými bordeřími chovateli – Monikou Švarcovou, Helenou Půlpánovou a Šárkou Vajcovou. No a na základě toho všeho a i s informacemi, které mám od Jany Malinské jsem se rozhodla, že Argem krýt nebudu. Byť je riziko přenosu onemocměmí glaukomem pravdpodobně minimální, nebo žádné, rozhodla jsem se, že do toho nakonec nepůjdeme. Takže jméno otce štěňat, která by měla bý k odběru v lednu příštího roku, zvěřejním časem a doufám, že brzy. Bude to pes sportovní, hezký a především zdravý tak, aby štěňata po něm a Borgi měla jistotu výborného zdraví už po rodičích tam, kde to určitě jde tedy DNA TNS, CL, CEA.
Na stránce Borgi byla přidána bonitační karta.

31.3.2012 - O Budějovickou tlapku

Tak jsme trošinku pod nátlakem Káti Štefečkové vyrazily do Budějek na závody.... No za moc to nestálo. První zádrhel vyšel ze strany počasí. Jsem zvyklá na jarní Budějky, kde se vždycky spálím od sluníčka. Ne tak letos. Byla zima jako v psírně a všechno, co jsem měla za oblečení jsem nesundala za celý den. Organizátoři to také moc nezvládli. Běhat se začalo asi v půl desáté a poslední jumping jsme oželely, protože, když jsme v pět odjížděly, jumping se ještě nezačal běhat. Nazpátek jsme ještě naložily Káju Pincovou – mou moc šikovnou webmasterku, co aktualizuje rychleji než pomyslím, a v Budějkách vystavovala Roxinku.. No a stavily jsme se v Nesvačilech, kde jsem ještě Borgi pustila k ovečkám.
Poprvé jsem Borgi přihásila do dvojek, ale pohořely jsme. Ne žy by parkur byl složitý, ale Borgi mě opět – pokolikáte už, vypekla na odmítačkách. Ach jo. Musím ji nějak rozlítat, aby se tolik neujišťovala, co má dělat. Kéž by začala víc lítat a míň po mě koukat... No, snad to zvládneme v létě s pomocí druhých. Nakonec poskytuji i videa, ač jsem původně ani moc nechtěla. Jsou to všechno hlavně moje chyby, za které zas a znovu pykáme...
Jumping | Zkouška LA2 | Ovečky I | Ovečky II

18.3.2012 - První setkání s Argem a obrany v Dobříši

Na pozvání Wendy (majitelka Arga) jsme v neděli vyrazily do Dobříše. Jednak abychom se poznaly a pak taky proto, že jsem měla možnost nechat Borgi prvně v živote kousat.
Argo ukázal, co umí a umí toho věru dost. Je to krásný a pracovitý a pracovně vedený pes. Borgi se předvedla nad mé očekávání. V zápau boje a rvačky s figurantem zapomněla i na to, že se bojí práskání biče, rvala se a trašně ji to bavilo. No, takže musíme pokračovat, když ji to tak baví, že. Krátké video.
Jinak krytí Argem proběhne na podzim, až bude Borgi hárat, odběr štěňátek předpokládám na začátku příštího roku. Takže pokud máte zájem, ozvěte se.

3.3.2012 – Narozeniny!!!

Dneska naši „A“ Bašmárci oslavili své šesté narozeniny. Takže chlupáčové naši (Čiko, Deene, Enki, Arwe,Erny, Arine, Bončo a Ašanty), dělejte svým pánečkům ještě hodně dlouho radost a hlavně buďte pořád stejně veselí!

28. - 29. 1. 2012 – Non stop jahodová párty

Trošku Heuréka ze soboty a trošku KO z neděle. Ne že by sobota byla úplně super, ale alespoň něco. Všechny sobotní běhy posuzoval Sašo Novak ze Slovinska a byl to pro mě zase úplně nový - jiný náhled do agility světa. Co se musí nechat, všechny tratě byly plynule běhavé, pokud byly dobře promyšleny a následně provedeny...
Jako první se běhaly agility a byl to pro nás také jediný dokončený parkur z víkendu, ale měla jsem z toho moc dobrý pocit. Nejen, že jsme doběhly, ale dokonce jsem měla pocit, že si s Borgi rozumíme. Nakonec nám to s chybou a odmítnutím, když Borgi přepálila náběh do slalomu, a nestihla zatočit do druhé tyčky, vyneslo 12. místo ze 43 zúčastněných. Ve zkoušce jsme DIS, protože Borgi nestačila oblouk dostatečně a proběhla slalomem při postupu na další překážky, ale jinak paráda. No a jumping ? 22 překážek je prý moc. Borgi ještě nezachytila změnu v FCI řádu agility a po 20. překážce se za tunelem zastavila a odmítla za mnou pokračovat rovně dvě skočky do cíle. Ale to už bylo jen úsměvné, protože jsme byly DIS a tak jsem ji vrátila do tunelu, aby dokončila ty dvě skočky do cíle.
O neděli radši pomlčím. Jumping jsem absolutnšě nezvládla já technicky, takže nebyla šance, když jsem nejvíc váhala už při prohlídce, no a dál se běhaly zkoušky. Jenže já myslela, že se půjde nejdřív finále a zkoušky až nakonec a tak jsme vyrazily do lesa. Nakonec jsem z lesa sprintovala na prohlídku, když jsem se dozvěděla, že se jdou zkoušky. V pohorkách a bundě jsem doběhla do haly, na parkur a jednou proběhla parkur při prohlídce. Pak už jsemjen stihla oznámit, že v žádném případě nemůžeme jít třetí, jak nám velena startovní listina a doufala jsem, že to nějak zvládneme. Nezvládly jsem. Nejvíc mě naštvalo, že Borgi úplně totálně odpálila zónu z kladiny, což do teď neudělala nikdy. No, musíme na cvičák pořídit kladinu... Pokud se nebojíte, že vám bude špatně, videa jsou ve videogalerii. Za foto děkujeme Monice Bystrianské.
Borgi Borgi Borgi

Novinky 2011 | Novinky 2010 | Novinky 2009 a starší