A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css file

NOVINKY

24. 12. 2014 - Vánoce

Tak a jsem bez štěňat. Daphne nás opustila dnes ráno a šla rovnou pod stromeček. Drake měl den náskok. Bude mi smutno jen chviličku, opravdu, věřte mi. Ale jsou skvělí. Štěňata i paničky a prckové budou vidět, takže se těšme.
Všem návštěvníkům našich stránek přeji krásné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší!

18. 12. 2014 - Fotky z Hatí

Štěňátka mají nové album, můžete si ho prohlédnout zde.

14. 12. 2014 - Návštěva tatínka

Dnes jsme vyrazili do Brandýsa. Jednak na návštěvu za Ramem, pro čipy a čekala jsem na pochvalu od Ramovy paničky. Jany Gibové. Povedlo se. Krom pochval ohledně štěníků jsem také slyšela, že jsem si Dafinu měla nechat a Drake byl označen za bernardýna. Nelituji a věřím, že lidé, kteří na prťousy dlouho čekali jim dají dostatek pozornosti a příležitostí k vybití elánu. Možná víc než bych mohla dát já.
Já si počkám až prckové povyrostou a jsem rozhodnutá krytí s Ramem zopakovat. Zkrátka a dobře, pokud někoho z vás tihle prťousové oslovili a jste ochotni čekat, čekejte. Já počám také :0)
Fotky z Brandýsa jsou tady.
Také mám novinky z Rožnova pod Radhoštěm. Skoro A3 Cardif Bashmar úspěšně nakryl skoro A3Ch Agirku Prckové se narodí v únoru...

29. 11. 2014 - Bashenka a další návštěva

Tak už jsem a zase mohu být online a tak hlavně a především nemůžu, nesmím a nechci zapomínat na Bašulku. Ve čtvrtek 27.11. by holka moje černobílá a zlatá oslavila 13. narozenony. Osud tomu chtěl, že s námi není. Zůstává ve vzpomínkách a zůstane navždycky.
V neděli 23.11. nás pak navštívila Míša s rodiči a s velkým bráchou Arkem, který se stane opatrovníkem a dozorem nad skopičinami našeho Drekea. Ani Drake ani Daphne se vůbec nezdáli být překvapeni tak obrovským zvířetem jakým Arko bez pochyby je.
Jinak pejsáci rostou, zlobí čím dál víc a neposlouchají vůbec nic a na nic. Daphne MOC baví prohánět kačeny na zahradě a Drake rád jí a spí. Jo, ale to Daphne taky. Nemají si co vyčítat. Úplně výborně se usíná s potkanem a i se ségrou to jde.

A3Ch. Ch. Basha Ayky Zazimovaná štěňátka S Arkem

16. 11. 2014 - Návštěvy

Víkend 15. a 16. listopadu proběhl u nás ve znamení návštěv. Nejdřív nás v sobotu navštívila Dafinky návštěva. Jednalo o první setkání Daphne a paničky a bylo velmi úspěšné. Daphne nezklamala a návštěvu uchvátila. Na Vánoce bude pod stromečkem v Chomutově. A navíc jsme ještě zamířily do Nesvačil, aby se mohlo alespoň trochu ukázat, jak to vypadá, když BOCka pase. Borgi byla nadšená a snažila se. Po počáteční euforii se začala chovat opravdu spořádaně a dokonce i poslouchala. Joo, pauza byla dlouhá. Fotky z návštěvy v galerii štěňátek, děkujeme.
No a v neděli přijeli na návštěvu Vrabcovi. Kompletní rodina, jen kocouři zůstali doma. Holky také nezklamaly a servaly se. Pro tentokrát kvůli mojí blbosti. První sektání za vraty jsme zvládly jen se zježenými chlupy a vytaženými pysky. Na louce, když jsem hodila Berty balon a měla ho Borgi, už to tak mírumilovně neproběhlo. Prostě Borgi s Bertou se opravdu nemusí.

Štěňátka poprvé venku Borgi, Berta a mladé paničky Berty - Verča a Nela Pasení

12. 11. 2014 - Fotky

V galerii je spousta nových fotek štěňátek.

2. 11. 2014 - Dušičky

Tak tedy letošní dušičky byly opravdu "stylové". Těch dušiček jsme přidali nějak hodně. Tři mrtvé narozené pejsáčky, pak po pěti dnech mrtvou Krtečkovou a včera jsem našla do sousední zahrady přes plot hozenou slečnu Flíčkovou. Určitě ji srazilo auto. Tak tento způsob podzimu se zdá mně hodně podivný...
Fotky už jen na památku :0(

28. 10. 2014 - Štěňátka

Po pro mě nezvykle dlouhém porodu opečováváme tři přeživší štěníky. No a aby toho nebylo dost, tak včera ráno jsem koukala na malou první pomuchlanou fenečku a zděsila se. Byla velmi apatická, nikam nelezla a už ani nekníkala. Cecíky jí nezajímaly a ani neměla sílu se sama přisát a napít. V noci asi nepila vůbec a byla hodně oslabená. Rozběhly se ve mně myšlenky, jako jestli to má být další mrtvé štěňátko nebo co. Rozhodla jsem se, že ne a hned jsem vyrazila k bráchovi do Všeradic. Klára má v mrzáku mlékobanku pro případ potřeby pro kohokoliv a tak jsem část banky dostala pro štěníka. Ještě že je u bráchy od srpna nový kojenec, naše spása jmének Jakub. Je to fenka první, drala se na svět dlouho a pracovní jméno Krteček/Krtečková je jasné. Je fakt celá černá, i když tu černou trošku zbochybňuji. Dvě štěňata jsou nějaká světljší než černá. A jsem zase v pytli... Teď už je líp. Krtečková má dva mléčné chody k dispozici a občas, když se přisaje, tak se i sama napije.

26. 10. 2014 - Štěňátka!

Tak dneska se náš počet rozrostl a štěníci jsou mezi námi a s námi. Čekala jsem porod jako u Baši - samostatný, rychlý a bezproblémový. Blbe, prober se, co si zasloužíš, to dostaneš!
Borgi se začala chystat k porodu včera ráno a celý den průběžně stlala, funěla, kňučela a prostě se chytala k porodu - podle mých zkušeností. Jenže prdlajs. Takhle mě mátla celý den, já čekala, utěšovala, litovala a nespla. JENŽE porod začal po půlnoci, to Borgi praskla plodová voda - jasně, do hodiny první štěně, ale o hodně dřív, jako u Baši. Prdlajs podruhé.
Borgi dvě hodiny tlačila a snažila se a pak jsem odmítla riskovat já, vzbudila jsem bráchu, ten nás vyzvedl a ve dvě jsme razili na veterinu. Cesta asi Borgi naklepala, takže když jsme dorazili, Borgi za pár minut v ordinaci sama porodila fenečku. Ta byla hodně pomačkaná a moc šancí na přežití ze začátku neměla. Za chvilku se ještě v ordinaci narodila fenka druhá a tu první se podařilo probrat k životu, rozmasírovat ji a všechno vypadalo dobře, takže jsem se po chvíli dohodli a jeli domů s tím, že porod bude pokračovat doma.
Pokračoval po delší odmlce a narodil se pejsek - mrtvý. Pak pauza a mrtvá fenečka. Naštěstí nás čekal ještě jeden živý pejsek, ale pak ještě bohužel další mrtvý a to až o den později asi 15 hodin od začátku porodu. To už mi bylo jasné, že pokud se má narodit ještě nějaké štěně, bude mrtvé. Borgi byla hodně unavená, neměla sílu a štěníci by neměli šanci přirozený porod přežít. A tak jsme znovu zavítali na veterinu. Borgi pro jistotu podstoupila rentgen břišní dutiny, aby byla jistota, že už tam žádné štěně není. A není.

Konečná bilance živé nám zůstli jen dvě fenečky a jeden pejsek. Zemřeli dva pejsci a jedna fenečka.

Je mi to MOC líto, ale už to nezměním. Už i já uznávám, že je asi opravdu hodně nerozumné nakrýt fenku prvně po šestém roce života. Borgi neměla dost síly na dlouhý porod a já nebyla na takový průběh porodu připravená už vůbec...
BLBE, UČ SE A NEMACHRUJ !!!
Kdyby se mě od teď někdo ptal, tak první krytí starší feny bych asi nedoporučila a nebo odsouhlasila jen s velkou opatrností a s respektem.

Všechna štňátka jsou černobílá a o jedné fenečce, té pomuchlané a oživované říkám, že je krtek, protože až vyroste a přesrstí, bude celé černá - kromě čumáku, tlapek a konce ocásku. Ale jinak jak uhel.
Až nafotím lepší dodám, teď jen z rychlíku a moc děkuji všem, kdo na nás mysleli.

20. 10. 2014 - Štěňátka..

Dneska v pondělí máme za sebou 58. den březosti. Prckové jsou dostatečně velcí, aktivní i silní a my zatím čekáme. Borgi neúnavně lenoší.

15. 10. 2014 - Štěňátka...

Oznamuji, že Borginka je opravdu kulatá a i lidi, kteří o psech vědí prd tipují, že je březí. Tedy ano, je, ale už dlouho nebude. Porodní bedýnka je připravená u mě u postele a začínáme trávit společné noci v jedné místnosti. Jen mám pocit, že si to Borgi až tak moc neužívá. Je zvyklá být v noci venku a tak ji pouštím i teď, pokud chce. To ne vždy, ale někdy ano. Včera večer jsem cítila něco jako štěně, tedy asi určtě. Tak to byl první pozdrav. Dneska jsem zaznamenala pohyby na třech místech :0) Taky už Borgi pustila mlíko, podle mě docela brzy. Předpoklad porodu (63.den) máme naplánovaný na příští neděli. No jak jinak, než že se prostě nechám překvapit. Fanděte nám, držte palce a podrobnosti se dozvíte po příštím víkendu.

30. 9. 2014 - Republika a štěňátka

Tak Borgi se hezky kulatí, je líná a línější, jsme v očekávání a máme před sebou poslední 3 a kousek týdne do očekávaného porodu.

Ale to není pro dnešek všechno, protože o víkendu proběhlo v Liberci MR v agility a náš dědoušek Čikoušek (jak ho Evča pojmenovala), byl členem vítězného družstva. Takže gratulace obrovská letí od nás k AgiErlink do Jiříkova, jste skvělí!
Video z běhů najdete ZDE

21. 9. 2014 - Cawick

Přidávám Cawickův nejpovedenější freestyle a to z MR ve frisbee. Pavlo, jste prostě skvělí!!! ODKAZ ZDE.
A dále slow motions video od Michala Vokrouhlíka z Brněnských psích dnů TADY.

16. 9. 2014 - Klubová výstava a vyšetření DOV

Tak i my jsme s Borgi vyrazily na klubovou výstavu do Zbraslavi u Brna (12.-13.9.) Vzhledem k tomu, že Borgi měla být opět, jako vždy, předvedena v pracovní třídě, čekaly jsme opravdu dlouho. K tomuto čekání normálnímu se ještě přidal vytrvalý déšť a pršelo a pršelo a pršelo. Proto se místo dvou kruhů (jeden pro psy, jeden pro feny) celá výstava přesunula pod jedinou střechu v areálu a do kruhu jediného. No bylo to tak lepší, ale ani doufání, že v sobotu bude líp, se nesplnilo...
O Borgi se v kruhu postarala opět Kája Pincová, za což já moc děkuji. Výstavu posuzovali rozhodčí z Velké Británie. V pátek feny paní Katrina Rettie a v sobotu pan Robert Tunnicliff. Po oba dny získala Borgi hezké posudky a jsem spokojená. V pátek bylo Borgi vytknut kratší čenich, kratší krk a to, že prý je těžká v ramenou. Ale byla i pochválená – dobrá barva oka, horní linie a hloubka hrudi, dobrý ocas i pohyb. V sobotu pak byl opět Borgi vytčen krátký krk, což vím, bylo vytknuto, že není ve výstavní kondici a taky Borgi občas kulhala na přední nohu. Pan Tunnicliff řešil pořadí ve třídě,ale nakonec byla Borgi opět poslední, tedy pátá se známkou velmi dobrá. Vzhledem k tomu, kolik bylo zadaných dobrých a nebyly to výjimky, vážím si našich VD od anglických rozhodčích opravdu moc.
Vzhledem k tomu, jak se výstava protáhla, na členskou schůzi už jsem nečekala a byla jsem ráda, že mě s sebou vzaly holky do Prahy. Schůze prý skončila někdy v jedenáct v noci a to jsem ani takto nebyla ještě doma.
No hned v pondělí jsem vzala Borgi na kontrolní vyšetření dědičných očních vad. Pro jistotu. Dopadlo to výborně a Borgi je negativní ve všech vyšetřovaných očních vadách.

6. 9. 2014 - Pišta

V noci na 5. září 2014 nám ve věku 5 a kousek let umřel Pišta. Další štěňata už se s ním neproběhnou. Díky moc Ilonce Macákové za jeho přínos našim ovčáckým začátkům s Borgi. Byl miláček. Na video s Pištou se můžete podívat tady

2. 9. 2014 - Flíček

Smečku jsem rozšířila a ještě vám nepředstavila Flíčka (dětmi přejmenovanou na Taflíčka, když jsem jim řekla, že je to holka). Je opravdu oprsklá, moc ji baví honit kachny po zahradě a opakovaně útočit na Borgi, která jí to při své dobrotě toleruje.
Ale taky už ulovila dvě myši a je moc šikovný šplhavec po všem včetně vnikání do zavřeného domu kudykoli.

29. 8. 2014 - Narozeniny

Pejskové, všechno nejlepší k vašim pátým narozeninám Cleo " Barčo", Comrie "Kairuško", Cawicku, Cardife, Craighu "Endy" , Clyde a Colwyne. Ještě hodně a hodně dlouho obíhejte kolem svých lidí, které máte tak rádi.

24. 8. 2014 - Máme nakryto

Jely jsme za Jackem (Trust Your Hearth Black Jack). Nedařilo se vůbec, Borgi ocas stažený a nechtěla nic. Byla vystresovaná i z pokusů o znásilňování a krytí na dvoře před domem. Nebyla prostě vůbec spokojená... A tak jsme cestou zpátky po dálnici od Turnova mířily zpátky k Praze, ALE v Brandýse nad Labem byla naše záloha. A tak jsme se zdržely v Brandýse u Rama (Bahram z Nefritu). Na zahradě se po chvíli Borgi uvolnila párkrát Rama seřvala, protože je fakt divoký, následně si začala hrát a uhýbat Ramovi ocas. Pak ji stačilo jen chvilku přidržet, Ram se snažil a máme nakryto napoprvé. Borgi prostě o Jacka nestála, nechtěla a vybrala si :0)

9. 8. 2014 - Hárání

Dnešním dnem oznamuji, že Borgi začala hárat a je to trošku průšvih, protože v sobotu odjíždíme na kemp, kde chystám program pro děti. Tak holt asi tábor opustíme ve středu a pojedeme rovnou na krytí. Prý aby nic nebylo až tak jednoduché ani tentokrát.

20. 7. 2014 - Nominace na MR ve frisbee

Ups, léto všechno a asi i všechny zpomaluje a to je fajn. Co se nepodařilo je zpomalení Cawica a to je taky dobře. Cawušák se s Pavlou nominovali na MR ve frisbee. Prostě a jasně, GRATULUJI !!!! Bashmárkové jsou boží a díky za super prezentaci chovky!

27. 6. 2014 - Kačeny

Slíbené fotky kačen.

26. 6. 2014 - Aaron Bashmar a štěňátka

Po ohlášeném ukončení sportovní kariéry Deenečka dnes mohu s hrdostí a pýchou oznámit, že Čiko, Deenův brácha, se kvalifikoval na MR agility. Samozřejmě gratuluji a MOC fandím do dalších let.
A taky se Bašmárčí rodina rozroste víc, než jsem původně plánovala, ale moc mě to těší. Prostě a jednoduše kromě plánovaných štěňat po Borgi budou pod hlavičkou "Bashmar" letos odchovaná i štěňata po Bailey. Matka Bailey Bashmar, otec Aeron The Guardians of Albion. A my čekáme na hárání stejně jako Bailey...
Taky zase nejsme samy. Poté, co nám loni kačeny sklidily kuny, nebo jiné šelmičky, pořídila jsem kačky nové. Celkem čtyři kusy a zatím nevím, kdo je kačer ani kolik čeho. Až to poznám, dodám a fotku taky, až ji udělám.

13. 6. 2014 - Black Jack Bashmar

Našla jsem ve svém foťáku dosud nezvěřejněný poklad. Video najdete ZDE
Toto je nostalgická vzpomínka na naše "C" Bašmárky s naším Pištou, kterou jsem našla na kartě z foťáku. Pišta je králík pořízený pro trénink pasení s ještě mladou a spratkovatou Borgi.

Navíc jsem ještě navštívila Jacka (Black Jack Bashmar). Byl nejkrásnějšní štěně z vrhu, ale s velmi těžkým životním osudem. Teď je řízením osudu u třetího majitele a má se výborně. Je pořád mazel a velmi přátelské psisko.

11. 6. 2014 - Aberdeen Bashmar

Deen (Aberdeen Bashmar) definitivně ukončil svou úspěšnou závodní flyballovou kariéru. Se svým týmem se dopracoval až na Mistrovství Evropy a i zde uspěli a byli druzí!
Panička informuje: "Dýneček definitivně skončil s flyballem. Dvoje závody ještě letos odběhal, ale bylo to už znát na tom, jak zpomalil a dělal kroky mezi skočkama. Nakonec dost kulhal a Milan ho vzal minulý týden na podrobné vyšetření a doktor konstatoval artritidu. Dělal mu podrobný RTG a doporučil tedy min. 2 měsíce klidový režim, což teď v sezoně znamená, že skončí definitivně, aby se mu to pak ještě dále nezhoršovalo. Zase to ale así není tak dramatické, jinak prý, kdyby nebylo těch změn, tak by měl jasný DKK výborný, i lokty dobrý, tak jsem zase ráda, že při optimální léčbě a režimu, snad bude relativně v pohodě."
No v osmi letech, já osobně tedy před Deenem smekám a vůbec se mu nedivím, že už to stačilo, má rozum ... :0)

9. 6. 2014 - Klubová výstava KCHMPP II

Tak jak jsem slíbila, předávám víc informací z klubovky, kde Borgi vyhrála. Opravdu moc děkuji Markétě, že se Borgi ujala. Mimochodem mají štěňata.
Na fotce uvidíte i modrou merle psici, která dosud sbírala jen V a taky tituly. Pro tentokrát byla lepší Borgi :0) Posudek má Borgi od maďarské rozhodčí paní Jánosné Balázsovics hezký. Vytkla jí krátký krk a kulaté oko o čemž vím, a proto taky jsem velmi spokojená s výsledkem i když bez písmenek 8-) Třeba někdy příště, jestli nějaké příště bude. Taky pro tentokrát dobré zjištění, že když Borgi nebudu při línání důsledně kartáčovat, nestane se z ní skládkový naháč. Na fotkách je vylínalá, česaná jen před výstavou. Jo a taky ji Markéta chválila, že se chovala super, spolupracovala a to i navolno. Inu víc než dobrá premiéra s úplně cizím člověkem. Tak uvidíme, jestli kdy a kam bude PŘÍŠTĚ....

7. 6. 2014 - Klubová výstava KCHMPP

Jen tak zkusmo jsem zkusila dát na facebook dotaz, jestli někdo nemá v plánu jet na klubovku KCHMPP a jestli by byl takový někdo ochoten vystavit Borgi. Ozvala se Markéta Moravcová a tak dneska vyrazila se svýma psama i s mojí Borgi. Fotky a víc dodám v týdnu, ale pro teď jen to že Borgi získala V1. Sice bez titulu, ale porazila svou soupeřku Baladu z Latníkova, což zírám, protože tahle fenka je po Cool With B.A. a Erish Blue Tennant.

21. 5. 2014 - Setkání s ptáčetem

Pro dnešek aktualizace nepsí, ale o to krásnější a se šťastným koncem. Byla jsem na zahradě a zaznamenala ptáka, který se koupal ve vaně s děšťovou vodou pod střechou stodoly. Byla to romatika jen na chvilku, než mi došlo, že ten pták se nekoupe, ale že je ptáče, které se topí. Tak jsem urousánka vyndala, dala na hromadu dříví, došla pro foťák a začalo mě mrzet, že jsem neměla kousek masa z bílého hada, abych porozuměla komunikaci mezi ptáčetem a rodiči, kteří byli nad mou hlavou v koruně statného ořechu. Rodiče jsem slyšela, ale neviděla. Pak asi společně odletěli. Když už bylo ptáče suché, začalo se snažit létat. Doufám, že se s rodinou sešli, ale o tom už podrobnosti nevím. Díky za to setkání, bylo to moc milé :0)

Foto Foto Foto Foto

14. 5. 2014 - Drobná aktualizace

Tak na oblastní výstavě Borgi získala Výbornou a zvítězila ve třídě obsazené pouze ji samou, a tak to zkusím ještě jednou. Přihlásila jsem ji na klubovou výstavu KCHMPP, sehnala Markétu, která Borgi předvede, ve třídě jsou holky dvě a dál se uvidí. Aby toho nebylo moc, tak Borgi zdárně a zdatně líná. Hřeben a kartáč jsou uzamčeny ve skříni, aby na psici do výstavy alespoň pár chlupů zbylo.
Snad to vyjde a kartáč na ni vezmu po výstavě. Pak se promění opět ve štětinatého skládkového smetáka. Jsem na to zvyklá, bohužel je to náš standard dvakrát do roka. Ale stejně ji mám ráda. I štětinatou a bez chlupů.

A aby toho nebylo málo, dodávám, že zbonitovaná Baily by se měla stát maminou po nejbližším hárání. Otec je zatím neznámý, ale hned jak bude vybráno, dám vědět. Beily je přímá sestra Borgi po Baše a Sidovi z Rakouska.
Štěňátka se plánují také po Cardifovi. Ten by měl nakrýt domácí slečnu šikovnou černobílou A3 agiliťačku Agiru. Až budu znát detaily, přidám.

11. 5. 2014 - Bonitace

V Litoměřicích se konala bonitace border collií, které se zúčastnili dva naši odchovanci.

Bailey Bashmar DKK 1/1, DLK 0/0, OCD nepostižena, bonitační kód - iim bapcm nna/D1 E2 M1 P1 R2 U3 W2Cardif Bashmar DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen, bonitační kód - iim casnn nna/A1 B1 K1 R2 T2 U2
Autorem fotek je Veronika Rákosová, děkujeme!

23. 4. 2014 - Narozeniny

Naši "B" Bašmárci dnes slaví své šesté narozeniny. Užívejte, mějte se, zlobte pořád jenom trošku míň.

21. 4. 2014 - Oblastní výstava psů Hořovice

Světě div se, je to tak a je to doma ! Byla to sice jen oblastní výstava, ale Borgi si vysloužila V1 a dostala pohárek. Ve třídě byla sama. Posudek je až nečekaně hezký. "Fena dobrého rámce, velmi hezká hlava, korektní chrup. tmavé oko, pevný hřbet, dobré předvedení, velmi dobrá povaha." V1, VT

Nic o krátkém krku, špatném nesení ocasu, dokonce pro tentokrát ani ne svétlé oko ;-) Kájo, díky moc za předvedení a těším, se až příště Borginku někam pošlu s tebou. Když si jsi tak jistá, že tituly může někde získat, beru a budu doufat, že to půjde.

No to dobré nesení ocasu bylo možná i díky tomu, že v sousedním kruhu se posuzovali ovčáci a práskalo se bičem. V takové atmosféře byla Borgi vyděšená a ocas spíš než cokoli jiného stahovala pod břicho. Taky to tak jde.

Foto Foto Foto Foto

19. 4. 2014 - Aby řeč nestála

Po velmi dlouhé pauze jsem malinko podlehla Káje Pincové, mé úžasné webmasterce, která s Roxinkou sbírá tituly, kde se dá, a přihlásila Borgi na výstavu. Sice jen oblastní, ale když ji předvede někdo jiný než já, někdo koho to baví a alespoň trochu to umí, souhasila jsem a v pondělí vyrazíme do Hořovic.

Včera na Velký pátek jsme vyrazily na Brdy a na Stožec. Když jsme vyrážely začínalo pršet a bylo půl dvanácté. Pršelo celý den. ale výlet stál za to. Déšť jsme zvládly a provázel nás opravdu bez přestání. Vrátily jsme se kolem šesté, naštěstí já nepromočená, protože jsem si vzala bundu, která nepromoká a odpočívala od loňského léta. Nebyla potřeba. Až teď, stejně jako nové goráčové botky. Hodily se, nepromohly, všechno jsme zvládly.
Borgi není goráčová, ale zase se umí dobře oklepávat. Ta už počasí vůbec neřešila, byla ráda, že jsme někam vyrazily a dál než jen ke studánce. A tak jsme pochodovaly po krásných Brdských kopcích, došly na Stožec a pak jinou cestou i zpět. Našlapaly jsme asi 17km, byla jsem utahaná jako koťě, Borgi spokojená a užily jsme si to !!!!

3. 4. 2014 - Zajímavé pasecí video

Nejsem zrovna pivní znalec ani ctitel, ale tohle opravdu můžu!!!
Video najdete ZDE

24. 3. 2014 - Štěňátka

Tak teď už mám jistotu, že štěňata NEBUDOU. Borgi to sehrála výborně a zbaštila jsem jí to se vším všudy. Mléko, stalní pelíšku, jen ta nežravost mě zarážela. Teď už na stopro nic. Mlíko ztratila, vulva se jí zmenšila. Je to mrcha :0)

Zkusíme to příští hárání ještě jednou. To by mělo být v létě a štěňátka pak nebudou jarňátka, ale Ježíškovská. Pes bude stejný a já si udělám dovolenou v Českém ráji a snad se během ní krytí podaří lépe a radostněji, než v lednu.

22. 3. 2014 - Štěňátka

Ouvej, ouvej, ouvej... dnes v sobotu to máme 67 dní od krytí a mně nezbývá, než ještě chvilku doufat. Po Bašence jsem zvyklá na klasické krytí včetně svázání se psem a březost s porodem do 64. dne od krytí. U Borgi bylo krytí všelijaké bez svázání se psem. Borgi má mlíko, vytrvale nežere, což je standard a skoro se obávám, že mně těžce proškoluje a zacvičuje ve schopnostech a budování obdivu k jejímu hereckému výkonu. Ještě pořád doufám, že třeba jedno dvě štěňata budou, ale teď opravdu nevím už asi vůbec nic :-o Dám vědět a zkuste doufat se mnou a třeba to snad vyjde ....

15. 3. 2014 - Štěňátka

Borgi pustila mléko, takže prckové se blíží a já se těším. Jen chudinka Borginka ještě asi netuší, co ji čeká...

Foto

13. 3. 2014 - Aberdeen Bashmar

I flyballáci si občas potřebují odpočinout.:)

Foto Foto Foto

12. 3. 2014 - Štěňátka

Tak přidávám novinky, i když nějak nic nového. Jen čas popošel o týden dál a my bychom do týdne měly poznat, kolik a čeho Borgi nosí v pupíku. Ale jinak se u nás stále nežere, víc se lenoší a k tomu nám počasí a sluníčko přeje MOC.
Detaily se dozvíte, až budeme vědět víc. Holt na jarní překvápko se čeká...

6. 3. 2014 - Arrow Bashmar

Nové fotky nám poslali i pánečci Ernyho, děkujeme!

Foto Foto

4. 3. 2014 - Štěňátka (7 týdnů od krytí)

Máme to přesně sedm týdnů od krytí. Borgi po jídle vypadá jak koulička, i když k jídlu se staví v podstatě pořád stejně. Asi tak, že je to trest. Podle jídla tipuju Borgi tak na jedno mimino, podle obvodu pasu, už ji vážně neobejmu prostou rukou, resp. oběma, to pak tipuji na víc prcků. Kolik jich bude? Překvapení a těšme se. Přidávám dvě fotky ze dneška ze zahrady, i když na nich to podle mě, moc nevynikne. Čekejte se mnou a těšme se. Pokud byste někdo měl zájem o jednoho z našich opravdu pracovních prcků zájem, kontaktujte mě. Aktivní lidi budou mít přednost ;-)

Foto Foto Foto

3. 3. 2014 - Narozeniny

Dnes slaví naše "A" osmé narozeniny. Takže pejsinky a hafáci, buďte pořád veselí a zlobte, ale nepřežeňte to ;)

1. 3. 2014 - Ašanty Bashmar

Moc děkuji Terce za poslání krásných fotek Ašanty!

Foto Foto Foto Foto

26. 2. 2014 - Zima u nás i u Cawicka

Zimu měl Cawick naordinovanou rekreačně bez závodů a panička trénovala hody a společně posilovali motivaci na frisbeečka... no a tak občas zašli k ovečkám. Cawick je šikula a už jen doladit outruny a jde se na věc ;-) Taky si můžete všimnout, jak hezky normálně nosí Cawušák ocas u oveček ! Super a ne jako v běžném životě, kdy ho nosí jako prasátko, no spíš jak prase... S Borgi je to stejné, i když za standardních podmínek ne až tak extrémní.

Za sebe musím zkonstatovat, že letošní zima je mi moc sympatická a slunné dny nedávno proběhlé nás s Borgi nejednou a ne na chvilku vytáhly na Brdy. Zatím napěško, na kolo po zimě nemám kondičku, abych se škrabala na cyklostezky na hřebenech, ale časem na to snad dojde. No ale stejně teď nechci Borgi honit. Na kole na mě ve sjezdech ani po rovině nestačí a mě nebaví jezdit vysloveně pomalu, což bych s Borgi musela. No a teď ji vůbec nechci honit, protože je březí. Tedy myslím a doufám už zase s větší jistotou. Máme to 6 týdnů od krytí, Borgi je kulatější než normálně a lehce slevila ze svého životního standardu "žrát jen tak, aby se nechcíplo". Jestli je to pravda, tak věřte, že fenka může zabřeznout, i když se při krytí nesváže se psem. No ale budu ještě upřesňovat. Pořád ještě doufám, že to všechno, co píšu není jen nějaké "přání otcem myšlenky". Doufejte se mnou a držte palce. Díky za to a moc !!!!

Foto Foto Foto

16. 2. 2014 - Že by štěňátka?

Ještě ne s úplnou jistotou, ale zdá se mi, že se Borgi začíná kulatit a máme to v úterý 35 dní od krytí. Budu potvrzovat a poměřovat rostoucí objem Borginčina pasu. A taky čekám, kdy začne Borgi víc žrát. K jídlu se zatím moc nad normální dávky nemá. Takže čekám a nechám se překvapit. Můžete čekat a doufat se mnou i přesto, že krytí nebylo úplně učebnicové.

22.1. 2014 - Fotka

U nás na Brdech nasněžilo a tak je tu jedna fotka naší zasněžené Borgi.

Foto

15. 1. 2014 - Krytí

Krytí na jistotu...
Jejda, jedja, jejda mělo to tak být... Proto jsem Borgi nadvakrát brala na laboratorní testy, aby mi tyto pomohly určit konkrétní den krytí a tedy den ovulace feny. Po výborných zkušenostech s Bašou a s krytím v Rakousku, jsem i tentokrát chtěla jet jen na krytí jediné. Prvně jsme na testech v úterý byly moc brzy a byly jsme na podruhé zvány na pátek. Nechtělo se mi, ale jely jsme. Pátek byl pořád brzy, ale termín krytí byl stanoven na 13.-15.1. Tedy pondělí až středa.
Jeli jsme v úterý... a bylo to pozdě. Jack zájem měl, ale Borgi už moc ne. Jack na Borgi skákal několikrát, ale neudržel se v ní a vždycky vypadl. Borgi už ho prostě k sobě úplně nepustila. A tak jsme dneska ve středu jely znovu, to ještě testy doporučovaly jako termín ideální ke krytí. Bylo to ještě o kousek horší než v úterý. A tak jsme kryli, ale vůbec bych si netroufala tvrdit, že máme nakryto. Spíš bohužel ne.... No co se má stát, to se staň. Pokud štěně bude jedno, budu ráda, pokud žádné taky s tím počítám a zkusíme to v létě znovu. Krycího psa měnit nechci, v něm problém není. Jen bohužel nemám Jackovy fotky. Byli jsme v Loučkách za tmy a na to foťák nemám. Snad příště...

8.1. 2014 - Aberdeen Bashmar

Přišly nám fotky našeho odchovance Deena (Aberdeen). Letos si užije svou poslední flyballovou sezónu, přejeme spoustu úspěchů!

Foto Foto Foto Foto Foto

1. 1. 2014 - PF 2014

Do nového roku přejeme všem jen to nejlepší!
PF 2014

Novinky 2013 | Novinky 2012 | Novinky 2011 | Novinky 2010 | Novinky 2009 a starší