A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css file

BORGI BASHMAR (23.4.2008 - 29.9.2022)

základní informace - bonitační karta - rodokmen - DNA CEA, TNS, CL normal - oftamologické vyšetření - pracovní certifikát

Rozloučili jsme se s Borgi

(24. 4.2008 - 29.9.2022)
Čtyři dny nejedla, jen pila, ven jsme ji nosili, na nohy se nepostavila, to už nešlo. Pozdravuj mamku, Dicka a vůbec všechny, kdo tě předešli.

ÚVOD

Borgi Borgi je odchovanec z druhého vrhu štěňátek, která jsem naplánovala pro Bašu. Je po otci vášnivým ovčákem a své vlohy od malička projevovala především na mámě Bašence. U oveček se do osmi měsíců chovala jako trdlo, které si jen ze všeho dělalo hroznou legraci. Kolem oveček nadšeně běhala, štěkala a občas až často si i ráda kousla. O práci nemohlo být v tomto případě ani řeč. Prostě to pro ni zatím byla obrovská legrace. Borginka byla velmi praštěné a milé štěně a zůstala jím do současnosti, a když věkem již štěnětem není, tak projevem rozhodně ano. Člověk od ní musí očekávat úplně všechno a nesmí se nechat ničím překvapit. Fakt, že z naprostého klidu kdy stojí vedle vás se v mžiku octne na vašich zádech či hlavě, se stal jejím oblíbeným zpestřením téměř všech našich vycházek v momentě, kdy se zastavím, abych si s někým popovídala. To pak nastává ta pravá chvíle na vypečené nápady mojí malé Borgi…

ZKOUŠKY

Borgi poslušnost - ZOP, ZZO, BH
pasení – ZVOP, HWT, IHT CS 1
agility – LA1, LA2

VÝSTAVY

Výstav se Borgi zúčastňuje zřídka zatím jedinou výbornou si odnesla ze třídy mladých v únoru 2009 v Brně. Mezi 21 fenkami dostala od rakouské rozhodčí Heidi Poschacher známku „výborná“. Pokud by se náhodou Borginka někdy rozhodla ve výstavním kruhu sklopit ocas a nenosit ho jako anténu vytrčenou do výšky, možná by mohla uspět i lépe.
Snahu o získání známky VÝBORNÁ z výstav jsem vzdala po bonitaci na jaře 2012, kde jsem zjistila, co všechno je z exteriérového hlediska na Borgi spatně. Třeba někdy někam vyrazíme, ale to se neví a uvidí časem.
V roce 2014 se Borgi vrátila do výstavního kruhu. Z oblastní výstavy si odnesla známku výborná 1 a titul vítězka třídy. Známku výborná 1 obhájila i na výstavě klubové a na další klubové výstavě v roce 2016 získala i CAC, je tedy čekatelkou titulu český šampion.

NEJ ÚSPĚCHY

IHT CS 1
V agility složení zkoušky LA2 a travle velmi dobré zóny!!!

VÝCHOVA A VÝCVIK

Musím říct, že po Baše je pro mě Borgi docela tvrdý oříšek. Borgi je hodně svá, někdy velmi samostatná a v některých situacích dost ustrašená. Asi nám moc neprospělo, že když byla Borgi malá a mladá, venčila jsem je společně s Bašou. Baša reagovala okamžitě a stačilo na ni mluvit klidně potichu zato Borgi tehdy jako štěně nereagovala moc vůbec a když jsem na ni zvýšila hlas traumatizovala jsem tím Bašu. A tak jsme to dopracovaly do stavu častých nedorozumění s Borgi. Borgi umí pracovat moc hezky, ale jen ve chvílích, kdy ví, že se opravdu pracuje – rozuměj cvičí. Naozdíl od Baši je bývá ve městě dost zmatená, neklidná, nesvá, nepozorná a chodit s ní navolno po Praze není vůbec snadné. Pokud to chci praktikovat musím být stále ve střehu, aby někde nevběhla do silnice, když třeba za silnicí zmerčí holuba k honění.. No, ale asi je to v pořádku. Borgi je prostě borderka borderkovatá, která má být na pastvinách. Tam je Borgi naprosto pohodová, sebejistá a svou práci u oveček zvládá s naprostým nasezením, soustředěním a bez výhrad z mojí strany. Podtrženo a sečteno, Borgi je perfektní, ale ve městě trošku nešťasná, což naprosto chápu.

AGILITY, PASENÍ, POSLUŠNOST

AGILITY

Borgi Tak to by nám asi zatím docela šlo s chutí a rychle, už méně často bez chyb a úletů na překážky mimo pořadí. Jenže to jsou chyby paničky. Já vím...
S postupem času zjišťuji, co jsempokazila, podcenila a prostě zvorala a co se bude špatně opravovat v dospělosti psa. No, ale vzhledem k tomu, že v agility už nemám vysoké abice na výkony, když vím, co jsem zvorala, běháme pro radost a někdy nám to i vyjde.
Trénink zóneček a slalomu v začátcích video na Youtube "Martina Jíchová & Borgi Bashmar"

POSLUŠNOST

ZZO, ZOP, BH a časem možná ještě ZPU1.

PASENÍ

Jo, jo, jo můj velký sen ! Teď mám psa s obrovským potenciálem pro pasení. Nemám pastvinu, nemám ovečky a známé ovčáky daleko. Slibuji ale, že jsem ochotna udělat hodně MOC pro to, aby Borgi mohla uplatnit své ovčácké vlohy v praxi !!! Podzim 2009 – dělám pro to opravdu hodně a to až tak, že v současné době se nám daří občas jezdit trénovat na ovečky. Radime, díky moc za tvůj čas i rady ! Borgi už se do oveček nenaváží, nekouše, běhá moc hezké prostorné outruny (někdy až moc prostorné) a ovečky je schopná vodit v klidu. Na jaře 2010 určitě vyrazíme na zkoušky z pasení a uvidíme, jak moc je dobrá…a nebo taky možná ne... V květnu 2010 jsme vyrazily na Podkost a složily tam ZVOP i HWT. Dostaneme se i k vyšším trialům ???
Velký sen se asi plní. 27. 5. 2012 vyrážíme na Podkost a troufneme si na IHTC1. Uvidíme, jak to dopadne !!!!
Trénink Nesvačily, 27. 2. 2010
HWT Podkost květen 2010
IHT CS 1 Budišov nad Budišovkou

Borgi Borgi Borgi