A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css file

Novinky 2007 - 2010

7. - 8. 11. 2009 - Jahodová Bowle - Kladno

Na závody jsem měla přihlášenou Bašu po štěňátkách a Borginku jsem s sebou vzala jsko zkušebního králíka v pozici doskokana. Od Bašulky jsem nic nečekala a vyplatilo se. Sklidily jsme 4 x DIS, v neděli Výbornou ze zkoušek A2 a jeden doběh ale s chybama. Jo, štěníci a dlouhá pauza jí daly zabrat. Borgi reagovala na parkuru moc hezky, je soustředěná, jen ty skočky...ouvej, ouvej. Máme do jara co zlepšovat....

Videa ze závodů najdete zde:
"Borgi 7. 11. 2009 - 18 měsíců, doskokan, Kladno"
"8.11.09 Borgi jumping"
"8.11.09 Borgi agility"

3. 11. 2009

S časovým posunem upřesněny informace na stránce Borgi o Borgince, protože to děti z tábora chtěly.

2. 11. 2009

Všechna štěňátka po Baše jsou zadaná!

24. 10. 2009 - Klubový závod dle NZŘ

Původně jsem chtěla hlásit Borgi na závod dle ZZO, ale nakonec jsem přihlásila Bašu na závod podle ZM, Borgi na ZZO a Olinku, moji skvělou webmasterku do závodu kurziztů. Od Olči jsem sice dostala vynadáno, ale nakonec byli se Žerykem na krásném 9. místě a to jen proto, že Žerda nežere piškoty a když už je chytil, tak je nežral, ale vyplivl.

Borginka se mi bohužel zvedla z odložení, protože se z lesa ozval výstřel, škoda do té doby byla na druhém místě. O další body přišla, když při překonáváni kladiny a ačka předvedla krásné provedení zoneček 2 on 2 off, což ovšem zástupci služební kynologie patřičně neocenili. Takže Borgi nakonec obsadila nepopulární 4. místo.

A tak nakonec největší úspěch sklidila Baša, protože ta v závodě dle ZM skončila na 2. místě. A to prosím nejméně od ledna vůbec nekousala a dokonce si šikula odpustila i napadení figuranta hned v maketě. Pravda, první revír oběhla asi na 5. povel, protože proč by tam běhala, když figurant je až za druhým revírem, že. Ale pouštěčky byly parádní a zákusy taky. Je prostě šikula.

18.10.2009

Borgi úspěšně složila zkoušku ZZO na výborně.

20. 9. 2009

Borgi úspěšně složila zkoušku ZOP na výborně.

Návštěva - Káťa a Brenduška

V pondělí 19. října nás navštívily kamarádky Káťa a Brenduška. Brendy z našich prcků moc nadšená nebyla, asi proto, že si ještě pamatuje, jak ji na jaře mordovali ti její. Ale nutno přiznat, že se Brendy k našim štěníkům chovala moc hezka. Borginku ve rvačkách a v podobě okusovací hračky ale odmítala nahradit... Káťa byla tak moc hodná, že nám štěníky nafotila, což je úkol čím dál těžší a pro jednoho nemožný. Teď jsme na ně byly dvě a stejně většina fotek skončila v koši. Vybrané fotky jednotlivých štěňátek najdete u "štěňata - nabídka". Dva hnědobílí (Clyde a Colwyn) a pravděpodobně i trikolorní Craigh jsou stále volní... Všechny fotky z návštěvy Káti najdete zde: "Bashmar - vrh C"

s Brenduškou

30.9.2009 - aktualizace "Štěňata - nabídka"

Najdete zde nové fotky štěňátek a snadno zjistíte, která štěňátka jsou ještě volná a která jsou již zadaná!

Štěňátka jsou poprvé venku!

Štěníci se porvé podívali ven a ochutnali jiné než mámino mléčné jídlo. To zvládli nečekaně kultivovaně...

Stenata a mleko Stenata a mleko

Barča už má nové páníčky

Trikolorku (Barču) přijeli navštívit budoucí páníčkové a přivezli jí dárek, který je aktuálně o něco větší než Barča, ale to přejde ...

Stenata a hracka

Black Jack Bashmar bude mít nového brášku!

Dne 19.9.2009 si Jack (Black Jack Bashmar) přijel vybrat hnědého brášku. Jack si vybral dvousrpka, který se od teď bude jmenovat Cardif!

Black Jack

Borgi - video

Na stránce "Borgi Bashmar" bylo přidáno pod nadpis "Agility" nové video, na které se můžete podívat i zde: "Martina Jíchová & Borgi Bashmar"

Štěňátka jsou na světě!!!

V časných ranních hodinách se nám v sobotu 29. 8. 2009 narodila štěňátka z posledního vrhu po Baše. Více najdete ve "Štěňata - nabídka".

Basha byla dne 28.6. 2009 úspěšně nakryta.

Narození štěňat očekáváme na konci srpna. (více viz. "Štěňata - nabídka")

Basha_kryti

Červen 2009

Borgi je DKK 0/0 (HD A) a DNA CEA normal.

29. - 30. 5. - ME ve flyballe

Deeneček (Aberdeen Bashmar) se s celou svou rodinou vydal na výlet do Belgie aby zde skoro zvítězil. Družstvo HOP TROP HURRICANE, jehož je Deen členem obsadilo na ME ve flyballu krásné 3. místo v 5. divizi! Gratulujeme!

Deen-ME-flyball Foto ze stránek: www.borderky.cz

13. – 14. 6. – MR BCCCZ

To bylo prvně, co jsme s Bašenkou vyrazily na mistrovství borderek, letos na Rozkoš do České Skalice. Akce to byla velká a velkolepá a smekám před organizační partou v čele s Honzou Smočkem a Martinou Vaškebovou. Úspěchy se počítat nedají, protože nebyly. Mezi 150 rychlými borderkami jsme s Bašenkou za celý víkend nedaly ani jeden čistý běh a to je pak všechno ztracené. Co se nám ale podařilo, byl závod družstev. Družstvo Erbaši (oba psícii Erlinci Ešík (Ash trace Uniue forever) a Čiko (Aaron Bashmar) a Baša ) obsadilo v konkurenci celkem 50 družstev krásné 5 . místo.

Evčo, Romane, děkujeme za důvěru, kterou jste do našich pacek a nohou vložili :-)

6. – 7. 6. – Plzeň

Tak to jsme si taky užily hezky až na to , že se v sobotu doběhalo v půl čtvrté odpoledne a do osmi večer se čekalo na vyhlašování výsledků. Teda Plzeňáci, tohle jste fakt nezvládli ! výsledky ? Žádný zázrak.

LA3 – 2. místo a 3. místo , ale s trestnými body. Jumping – 2. místo

První úspěch zaznamenala Borgi, která se překvapivě rychle vykurýrovala z otřesu mozku a rozbité hlavy a dolítla si pro třetí místo v závodech juniorů a to jen proto, že jsem nestihla točku na čelo a ona se zarazila (zamotala) při mém křížení v látkovém tunelu.

30. – 31.5. – Jahodový pohár

No jejda a tentokrát zpátky k tradicím nevydařených běhů na domácí půdě, i když ne tak úplně. V sobotu se nám povedl jen jumping, kde šla Baša s postupkou přes 5 m/s (5,04) a to je paráda. V neděli nám pak opět všel jumping – 3. místo a postupka 4,86 a ještě zkouška. Tam byla Baša druhá a šla čistý běh, ale protože nám časy nasazovala výrazně rychlejší borderka slovenská, slízla Bašulka 2,86 trestných bodů za čas a sbohem obhajobo elitní třídy A3 :-(

23. – 24. 5. – Czech open

Tak to byla opravdu nádherná akce v krásném prostředí nedaleko od Plzně a v Melchiorově huti. Pokud bude stejná akce i příští rok, určitě tam pojedeme znova. Běhalo se na dvou parkurech, všechno parádně odsýpalo a navíc bylo nádherné počasí. Co víc si přát. Baša běhala jako dráček a obě jsme se výborně bavily sportem zvaným agility.

Mezi 50 large pejsky si Bašulka vyběhala 4., 5., a dvakrát 6. místo a 4x postoupila do finále, což jí ale stejně bylo k prdu, protože tam už jsme časově nestačily na Keana, Valyho nebo Arnyho od Marcely Čápkové.

9. 5. 2009 – málem mrtvá Borgi

Tak to snad radši nevzpomínat. Moje malá praštěná Borgi letěla kolem rybníka, ohlídla se po Baše a v plné rychlosti sebou křápla o strom. Když jsem ji sbírala ze země, myslela jsem, že je mrtvá… Měla 2x3 cm díru v hlavě, louži krve u nosu s nereagovala vůbec na nic a ani se nepohla, natož aby se zvedal na nohy… Rada od veterináře byla jediná, nechat v klidu, čekat a doufat. Tak jsem čekala a doufala…

8. 5. 2009 – Masečín

Do Masečína se standardně jezdí na halové dvojzkoušky na písko piliny do jízdárny pro koně. Květnová jarní cena nás však zvala ven a počasí nám víc než přálo. Krásné slunečné počasí v nádherném prostředí všudy přítomných okolních volných pastvin, luk a lesů to byla pozvánka, kterou nešlo odmítnout. Dost jsem naši účast zpochybňovala, protože Baša si týden před závodem zlomila drápek na schodech při výstupu z vlaku a celý týden kulhala (resp. občas chodila po třech). Do čtvrtka se naštěstí drápek zatáhl a následně se ulomil, takže už tolik nebolel, jen při velmi nešetrném dotyku, a tak jsem vyrazily.

Výsledky za moc nestály. V agility dvě skočené zony, ve zkouškách po krásném čistém plynulém běhu čistý DIS na jednoznačné a už při prohlídce odhalené pasti. Nicméně nic nepomohlo. Jediným povedeným během byl závěrečny Jumping, čistým během byla Basha čtvrtá.

Nádherné jarně – letní počasí jsme si ale užili řádně a všichni ! Na fotce zleva – Sany, Agira, Betka, Basha, Borgi

Masicin

25. – 26.4. České Budějovice

Tak to bych radši vynechala. To bylo opravdu fiasko. Já byla hrozně unavená a největší problém byl přesvědčit sebe, že se mi chce něco dělat. O sobotě radši nemluvím, myslím, že 3 x DIS a Borgi VD 4 (ze sedmi fen) z výsatvy ale s krásným posudkem. Jen se prý ještě musí víc osvalit a já dodávám zachlupatit. Byla hodně vylínalá. Ze soboty na neděli jsem částečně dohnala spánkové manko a v neděli jsme s Bašou došly 3. v LA 3 a přidaly jednu kvaifikaci na MR.

23. 4. – první narozeniny „B“ Bashmárků

Dneska naši druzí odchovani oslavili své první narozeniny.

Berta Borgi Beautiful Shiloh
Berta Borgi Beautiful Shiloh
Bady Black Jack Bailey
Bady Black Jack Bailey

Doplněny základní informace na stránce Borgi

Kladno - 14. - 15.2. 2009

Na kladenské závody tentokrát dorazilo nevídané množství agility chtivých psovodů a psů. V kategorii large se sešla konkurence 58 psů a to už je na naše poměry počet věru úctyhodný. Bašenka se snažila a moc ! Kromě sobotní diskvalifikace v sobotních LA 3 Bašula všechny ostatní běhy zaběhla čistě a bez trstných bodů na trati za chyby nebo odmítnutí. V jednotlivyých bězích nám to stupně vítězů kromě nedělních zkoušek (2. místo v LA3) sice nevyneslo, ale v celkovém součtu kategorie large za celý víkend se Baša umístia na nádherném 2 . místě !!!

MVP - Brno 7.2.2009

Na výstavu do Brna jsem přihlásila obě holky. Bašu proto, že jsem doufala, že by se nám mohlo podařit dokončit potřebnou kvalifikace pro udělení titulu Český šampion krásy a Borgi proto, aby doma nezůstala sama a taky aby si to na velké výstavě vyzkoušela. Výstavu v sobotu posuzovala rakouská rozhodčí Heidi Poschacher a naše výsledky předčily má očekávání.

Borgie - V bez pořadí z celkem přihlášených 21 fenek ve třídě mladých
Basha - V1, CAC – splnila podmínky pro udělení tiulu Český šampion krásy

Na výstavě jsme se sešli také s Kristýnou a se Shiloh (Beautiful Shiloh Bashmar). Shiloh dostala známku VD s tím, že je ještě třeba aby se „dodělala“. Podotýkám, že Borgi se Shiloh patřily v 9,5 měsících mezi nejmladší vystavované fenky ve třídě. Je samozřejmě jen velmi težko porovnatelné, jestli se posuzuje pes v tomto věku a srovnává se s 18 měsíčním zvířátkem.

Děčín 27. 9. 2008

V Děčíně bylo krásně, slunečno, Petr Noga stavěl velmi příjemné parkury a sešla prima parta agiliťáků s parádní organizací a tradičně báječnými cenami. Do Děčína se jednoznačně jezdit vyplatí a když se zadaří, je lepší mít k dispozici ne zcela osobami obsazené auto.

Naše výsledky z Děčína:
Jumping – 1 tyčka, rychlost 4,98 m/s !!! a 5. místo
Zkoušky LA3 – DIS
Agility – 2. místo (čistě)
Součet Jumping + Agility – 3. místo

13.9.2008 - Česká Lípa

Na rozdíl od loňska se letos v Lípě oteplilo a my nemuseli ráno (v půl šesté) odškrabávat námrazu z auta. Občas na nás vykouklo i sluníčko, takže nálada v Lípě byla báječná a závody se vydařily. Až na ranní jumping, který jsem na parkuru totálně zazdila já, se nám s Bašou dařilo. Z příbuzenstva dorazil i Čiko a zbytek smečky od Linků, takže bylo veselo. Borgi si vyhrála s kámoškou královskou pudlicí Girou a s mrňouskem Evčiným borderákem Coudym a myslím, že byli všichni maximálně spokojení.

Naše výsledky z České Lípy:
Jumping – DIS
Zkoušky LA3 – 5 tr.b. (zóna), 2. místo
Agility – čistě, 2. místo

6. - 7.9.2008 - MR ČR agility 2008 - Mladá Boleslav

Letošní mistrovství se vydařilo náramně. Pochválit musím počasí, které sice v sobotu bylo pro agility až příliš příznivé a před sluníčkem se všichni shovávali do stínu nebo do přilehlé Jizery (to hlavně psi). V neděli se ochladilo a pak už nebylo na co si stěžovat. Hluboko smekám před pořadateli mistrovství, protože zvládnout na dvou parkurech frmol cca 300 startujících psů, je výkon nadlidský. Mladoboleslavští to zvládli nejen technicky, ale dokázali přidat i dobrou náladu a úsměv i v neděli večer. Do Boleslavi jsem vyrazila s cílem netrojčit na parkuru a nechat Bašu odběhat to, co umí. V sobotu jsme nadvakrát rozběhly soutěž jednotlivců. V jumpingu Baša zaběhla krásný čistý parkur…v čase 52sekund. Proti tomu jsem se vzbouřila, protože podle dosažených časů psů před námi bych běh tipovalana čas kolem 35-36 sekund. Po náročném hadrkování se s pořadateli a se Zdeňkem Spolkem, který byl hlavním rozhodčím, nám byl s Bašou povolen nový start. Ovšem normálně pískaný, tedy neběžely jse, jen pro čas, ale hrálo se i o chyby na parkuru, což podle mě i podle ostatních, kdo náš první běh viděli a podpořili mě, nebylo fér. Nicméně i napodruhé jsme jumping zaběhly čistě a v čase lehce pod 36 vteřin. Tento běh nám přisoudil 12. místo po prvním kole. V soutěži družstev jsem v agility zaběhly jeden čistý a parádně rychlý parkur díky Mejzince (Amaze by fate Unique forever), počítal se i běh můj a Baši, ale s našimi pomalými zonami se bohižel započítávaly trestné body za čas a počítal se i běh Romči Jiráskové s Betkou (1 chyba a něco přes čas). Po prvním kole se naše large družstvo usadilo na sedmém místě. V neděli šlo do tuhého a jako na MR snad vždy, sobotní pořadí se značně přelévalo. V jumopingu družstev jsme si tentokrát započítali dva čisté běhy bez trestných bodů (Baša a Romča Jirásková s Betkou), Mejzinka se diskla a tak se započítal i běh Romči Novosádové (1 chyba a přes čas). I tak nás však chyby dalších družtev posunuly na konečné třetí místo v soutěži družstev large. Agility jednotlivců jsme zaběhly s pěti trestnými body za skočenou zónu z áčka. Zónečky ale tentokrát byly na naše poměry dost svižně. V celkovém součtu jsme na letošním MR v agility obsadily s Bašou v soutěži jednotlivců 7. místo. Dlužno ještě dodat, že se letošního MR v kategorii large zúčastnilo celkem 118 psů, takže naše sedmé místo považuji jednoznačně za úspěch a velký. Aby úspěchů nebylo málo, byl Baše oficiálně udělen titul A3 šampion agility a Baša se od této chvíle může honosit jménem A3ch Basha Ayky.

MR

5.8. 2008 - aktualizace fotek štěňátek z vrhu B

28. 6. 2008 – Louny – „Hurá na prázdniny“

Do Loun vyrazila kladenská výprava v hojném počtu – celkem 12 závodících týmů. O některých jsem ani předem nevěděla a sešli jsme se až na místě. Počasí nám vyšlo vstříc, takže sluníčko se občas schovalo za mraky a zafoukal vítr. Přestáli jsme to všichni bez úhony, k čemuž ovšem zejména psíkům pomohla za cvičákem protékající Ohře. To ocenila zejména Baša, která se zabydlela ve středu koryta řeky a plavala a plavala a plavala ….co mohla, štěkala a stála při tom na místě. Byla docela vtipná. Zpestřením pro mě byla návštěva Míši a Martina s Bertou, která opustila náš domov minulé úterý a udělala mi velikou radost, když si na mě, Bašu a Borgi evidentně ještě vzpomněla. Tak vřelé uvítání, jaké pro mě měla Berta, se mi někdy nedostane ani od vlastních psů. S Borginkou se holky vyřádily a večer doma pak Borgi padla za vlast. Předpokládám, že Berta taky.

Závody pískala Alice Glöckenrová a opět nezklamala. Řekla bych, že na její zvyklosti nás tentokrát šetřila a nepředvedla žádnou svoji extra specialitu. Parkury byly prostorné, běhavé a hezké, což ale bývají téměř vždy! Jediné, kde mě Alice „dostala“ byla zkouška A3, ale to bylo z mojí blbosti. Poprvé v životě jsem doplatila na to, že začínali small a my prohlíželi parkur, který byl postavený na smallíky. Jedním z kritických bodů parkuru bylo křížení psa za skokem dalekým. Tady jsem se přepočítala. Po přestavbě na large, totiž nebylo možné vést Bašu tak, jak jsem si to prohlédla, vůbec mi nedošlo, že dálka bude o metr delší než při prohlídce. Tento můj renonc nás s Bašou stál jedno odmítnutí. Baša se tentokrát ukázala ve velmi dobrém světla. Já se rozhodla vodit ji v klidu, bez velkých heců a honení do rychlosti. Prostě tak, abychom na parkuru obě byly klidné, zbytečně nezmatkovaly, nechybovaly jako před týdnem v Plzni, a nabrat zpět alespoň část ztracené jistoty, kterou jsme měly na podzim. Vyplatilo se !

Naše výsledky z Loun:
Zkoušky LA3 – 5 tr. bodů (odmítnutí), 2. místo
Agility – čistě, 1. místo
Jumping – čistě 3. místo (postupová rychlost 4,97)
Součet agility + jumping LA – 1. místo

Louny_soutez

21. – 22. 6. 2008 – O plzeňského agiliťáka

Závody v Plzni byly našimi prvnímy necelých devět týdnů po porodu štěníků. S Bašou jsme za sebou měly dva tréninky naplno a asi tři další jen tak zlehka. Tréninky nám moc nevycházely a Baša rychle ztrácela soustředění a koncentraci, takže první sekvence byly super a pak to šlo k šípku… Byla jsem zvědavá, jak si po čtyřměsíční mateřské dovolené poradí s dvoudenními závody. Největším problémem jsou zonovky. To, co nám začalo celkem spolehlivě na zonách vycházet na podzim, se teď začátkem léta kamsi ztratilo a sestupky byly v Plzni hodně často doslova odprásknuté. Několikrát jsem se neshodly ve vedení, kdy jsem Bašu bu´d já poslala do odmítačky a nebo ona zereagovala jinak, než jsem čekala. Tyčky pod Bašou ani s přibranými kilogramy nepadají.

Naše výsledky z Plzně:

Sobota:
Zkoušky LA3 – 5 tr. bodů (zona), 2. místo
Agility – radši nevzpomínat, 10 tr.bodů za chybu a odmítačku, umístění kolem 15. místa
Jumping – čistě i když ne ode mě ideálně vedený (bohužel), 4- místo

Neděle:
Zkoušky – 10tr. bodů (2 zony), 3. místo
Agility – DIS, nevracela jsem Bašu k opravě odmítnutí
Jumping – 1 odmítnutí z mojí blbosti, 5 tr. bodů, umístění si nepamatuji

Novinky a všechno ostatní dění na našem webu ustrnulo po porodu štěníků na mrtvém bodě, protože veškeré informační cesty obstarala mejlová pošta. Omlouvám se za dlouhatánskou aktualizační prodlevu a doufám, že už se to nebude opakovat.

Naši odchovanci – „B“ Bashmar

2 pejsci –Berwick a Black Jack a 5 fenek – Bailey, Beywy, Berta, Beautiful Shiloh a Borgi

Všech sedm štěníků už obývá své nové domovy, jen Borgi sídlí v domově staronovém, protože zústala v Jenči se mnou a s Bašou. Všem našim odchovancům přeji mnoho radostných chvil a hodně lumpáren s novou rodinou a doufám, že nás alespoň někteří začnou během následujícíh dvou až tří let porážet na parkuru agility nebo v ovčáckých trialech.

23.4. SE NÁM NARODILA ŠTĚŇÁTKA !!!

Podívejte se na ně na stánce B vrh

21.2.2008 – Baša byla úspěšně nakryta

Po krátké noci jsme v půl šesté ráno vyrazili do Rakouska za Sidem. Cesty byla příjemná a bez zádrhelů, kolony aut a zacpané silnice jsme míjeli v okolí větších měst naštěstí pouze v protisměru. Wies je těžko k nalezení, o čemž jsme se přesvědčili v Manku, který je v mapě značen a leží asi 3 km od Wiesu. Přesto nikde na žádných cedulích nebyl Wies uveden a mapy (včetně těch internetových) ho zcela ignorují. Turistickou mapu jsme s sebou neměli, ale bývala by se hodila…Wies je tvořen všeho všudy čtyřmi hospodářskými usedlostmi a nic jiného tam není. Sidovo bydliště jsme odhadli spíš citem a s vědomím, že máme přesně pětadvacetiprocentní šanci trefit stavení na poprvé. Vyšlo nám to až na druhý pokus. Po zaparkování auta se ze vrat vyřítila šestihlavá smečka borderek, která nás zcela neomylně začala bujaře vítat, což na mých ramenech poznala i moje světlá bunda :O) Marion se objevila nedlouho po psech a strašně se divila, že oni jsou venku. Všichni její psi jsou nesmírně přátelští a pokud se to o psech může říct, tak i dobrosrdeční. Jak jinak si vysvětlit, že nám, úplně cizím lidem, se v pokoji vnucovali k drbání a lezli nám na klín. Sid měl jasno. Hned jak jsme dorazili, věděl, proč s sebou máme Bašu a postaral se, aby si nepřipadala odstrčená a na „vedlejší koleji“. Krytí proběhlo naprosto bez problémů a štěňátka tedy očekávám kolem 22. dubna. Ještě mě moc potěšilo, když se Marion nabídla, že můžeme vzít psy k ovcím a co víc, pochválila, jak Baša pracuje. To je od člověka, který se živí tím, že cvičí ovčácké borderky, dělá instruktora pasení a mockrát vyhrál nejvyšší soutěže v pasení, opravdu pocta !

Basha_Sid Basha_Sid

4. 2. 2008 – HURÁ, Baša hárá

Baša je perfektní a naprosto přesně plní má přání a mé plány. Dneska začala hárat, takže předpokládané krytí se blíží a štěňátka skutečně budou k odběru koncem června ! Pokud byste měli zájem o štěňátko ze spojení Baši se Sidem, kontaktujte mě co nejdříve, protože zájemci už se hlásí !

2. – 3. 2. 2008 – Halové závody Kladno

Přesto, že na domácí půdě se nám obvykle nedaří, vzhledem k řadě povinnostem, které máme jako organizátoři na starost, tentokrát byly kladenské závody světlou výjimkou. Baša běhala s velikou chutí, přesně a tím pádem i rychle. Nadšená jsem byla ze sobotního jumpingu, který jsme šly, troufám si říct, naprosto perfektně bez jediného zaváhání. Odměnou nám bylo vítezství v tomto běhu a nejrychlejší čas z celého startovního pole large. V ostatních bězích to bylo střídavě oblačno, ale vždy k mé velké spokojensti. Na parkurech Tondy Diviše jsem si s Bašou hodně rozuměly a chyby, které se našly pramenily z Bašenčiny rychlosti a mé nepozornosti.

13.1.2008 – Národní výstava psů – Olomouc

Do Olomouce jsem vyrazila v naději, že by se mohlo podařit získat pro Bašu titul „český šampion“ ještě před nakrytím. Protože všechny dosavadní použitelné výstavní tituly má z roku 2007, potřebovala by k přiznání tohoto titulu alespoň jednou CAC z kteréhokoliv jiného roku. Po zkouknutí seznamu fen ve třídě mi bylo jasné, že s Olomouce odjedeme nejlépe s ohodnocením V3. Tak to také nakonec dopadlo a nutno dodat, že naprosto oprávněně, takže nespokojená být nemůžu a soudná snad ještě jsem :o)

Louny - 5. - 6. 1. 2008

Do Loun jsme vyrazily zvesela, protože bez tréninku. Závody se jmenují Posilvestrovské skotačení o sněhovou vločku, tak jsme si jely zaskotačit. Skotačení se sněhovou vločkou (o ně nebyla nouze) se konalo především v neděli ráno na našich silnicích a nutno podotknout, že i na dálnicích. V hale se však velmi záhy vše přehouplo do zcela regulérních agiliťáckých závodů, se vším, co k tomu patří.

První běh byl super, zvonily dvě tyčky, ale nespadly. Že by daň za první start na koberci? V sobotním agility jsme si s Bašou neporozuměly na áčku, možná jí podjely nohy, nevím. Při náznaku otočky na čelo mi Baša sjela (odskočila) ze sestupné části za záda. Skočená zona se pískala, ale jinak jsme to zvládly bez potíží. Zkoušky jsme daly s přehledem a jako jediní v LA3 bez trestných bodů. V neděli pak zonečky začaly zlobit. Ve zkoušce sestupka na áčku a v agility na kladině. Musím poznamenat, že zejmána nedělní jumping se stal exhibicí rychloběžců. Hezký, prostorný a velmi běhavý parkur od Tondy Grygara asi většinu z nás potěšil. Běhalo se hodně rychle a často bezchybně. Čistým během a z mojí strany bez výhrad a zádrhelů, s postupkou 4,82 m/s tentokrát Baša nedosáhla výš než na šesté místo. Celkově jsem ale s výsledky z letošních lednových Loun víc než spokojená !!!

Naše výsledky z Loun:

Sobota:
Jumping – čistě, 2.místo
Zkouška LA3 – čistě, 1. místo
Agility – 5 tr.bodů, 5.místo

Neděle:
Agility – 5 tr.bodů, 7.místo
Zkouška LA3 – 5 tr.bodů, 3.místo
Jumping – čistě, 6. místo

Rok 2007 ve zkratce

V loňském roce jsme se s Bašou celkem zúčastnily jedenácti dvoudenních a šesti jednodenních závodů. V průběhu celého roku jsme stratovaly v kategorii LA3. Celkem to představovalo 50 běhů, ve kterých se nám nám podařilo umístit následujícím způsobem:

1. místo …….9x
2.místo……...8x
3.místo……...7x
čisté běhy bez trestných bodů a bez umístění……4x

Celkem jsme se z padesáti startů dokázaly do třetího místa umístit 24x, což považuji za veliký úspěch a výborný výsledek !!!

Ze sportovních výsledků se nám dále podařilo získat pro Bašu titul res.CACAg, obhájit dvě A3 karty (první na jaře 07 a druhou, vydanou s platností od 28.9.07 během října a listopadu). Baša tak má splněny podmínky pro udělení titulu A3 šampion, na jehož oficiální předání si však budeme muset počkat do podzimu.

Do sbírky složených zkoušek jsme přidaly zkoušku ZPU1.
V srpnu byl Baše udělen titul „ Klubový šampion“.
Z výstav jsme v roce 2007 přivezly tituly: 1x res.CAC, 3x CAC a 1x CACIB

Praha – Letňany 17. -18. 11. 2007

Do Letňan jsem vyrazily s respektem především vzhledem k počasí, které panovalo, a díky loňským zkušenostem. V pátek večer jsem vykoupala Bašu a pak začala chystat oděv pro sebe. Kdo mě zná, se jistě podiví…dvoje teplé trekové ponožky, dvě trička, vlněný sveter(rolák), fleesovou mikinu, fleesovou vestu a přes to přese všechno ještě lyžařskou bundu. U kalhot jsem byla skromnější, stačily elasťáky, ale teplejší zálohu jsem měla s sebou. Zapomenout nesmím ani na lyžařské rukavice, které jsem (nerada) půjčovala rozklepaným mně blízkým agiliťákům, a pohorky na nohy. Kromě těch zimních kalhot, jsem na sobě měla během víkendu všechno a většinou i všechno najednou ! Varování pro všechny…pokud budete chtít jet příští rok na Pragil, zabalte s sebou zimní výbavu. Pro přežití je nutná.

Výstava byla tentkrát hodně nabitá a i v pracovní třídě fen bylo přihlášeno sedm borderek. Pan rozhodčí Hadzice Refeta z Bosny a Hercegoviny byl pro všechny velkou neznámou a velmi dobrými ani dobrými nešetřil. Nedělala jsem si žádné iluze, v čemž mě utvrdily výsledky z posuzování psů. Baša tentokrát dostala VD a šly jsme. Pokud někdo nemá rád drobné, jemné fenky, Bašula si neškrtne.

Na parkuru už to bylo o poznání lepší! Byla sice ukrutná zima, ale to nám všem mohl vynahradit skvělý koberec pod našima nohama a packama psíků. Tentokrát posuzoval Tonda Grygar a holandský rozhodčí pan Stoel Kees. Baša běhala s chutí, soustředěně a proto i rychle. Pyšná jsem především na to, že jsme tentokrát ustály všechny zony !

Naše výsledky z Pragilu 2007:

Sobota:
zkoušky LA3 – čistý běh, 3. místo... obhájena A3 karta a splněny podmínky pro udělení titulu A3 šampion !!!!!
jumping A3 – došly jsme, což byl na tomto parkuru úspěch, nic moc, 8.místo (18,43 tr.b.)
agility (CACAg-1.kolo) – čistý běh, ale praly jsme se s parkurem i technikou, 4. místo

Neděle:
zkoušky LA3 – 1 chyba (tyčka), 1. místo
jumping (CACAg- 2.kolo) – čistý běh, 2. místo
CACAg (sočet) – Basha získala 2. místo a titul res.CACAg

Kladno 3. - 4. 11. 2007

Na domácí půdě se nám nedaří, což se bohužel potvrdilo i tentokrát. Parkury jsme dobíhaly, ale často jsme chybovaly. Nutno dodat, že bezchybných běhů tentokrát opravdu nebylo mnoho a že si nás (závodníky) tentokrát rozhodčí docela vychutnali. Sobotní jumping od Alice Glöcknerové řádně zredukoval počet potenciálních adeptů se šancí na umístění v celkových součtech ve všech velikostních kategoriích a nedělní celkem nevinně vypadající a běhavý parkur agility od Petra Rybáře dílo zkázy dokonal. V celkových součtech dokázaly víkendem bez diskvalifikací v otevřených bězích projít jen 4 týmy v kategorii large (já s Bašou jsme mezi nimi bohužel nebyly), 5 v medium a 6 ve small.

Naše výsledky z Kladna:

Sobota:
Agility – 2 chyby, 23.místo
Zkoušky LA3 – čistý běh, 1. místo a druhá zkouška k obhájení A3 karty
Jumping - DIS

Neděle:
Zkoušky – DIS
Agility – 1 chyba, 5. místo
Jumping – 1 chyba ve slalomu a její dlouhé opravování nás stály moc

Kyje 28. 10. 2007

V Kyjích se již tradičně běhaly zkoušky a zkouškový jumping. Ve zkouškách jsem Bašu diskla, když jsem ji nechala skočit zpátky skokovku při stahovačce kolem bočnice, ale stejně už jsme za sebou měly skočenou zonu z houpačky. Obhajoba se nekonala. Škoda. Na zkouškový jump jsme nečekaly.

22. 10. 2007 DNA CEA testy

Dneska jsem podle předem daných přesných instrukcí navštívila dopoledne s Bašou veterináře, aby ji odebral krev a odeslala jsem ji na vyhodnocení genetických testů CEA. Na výsledky si počkáme prý asi měsíc. Tak uvidíme…

Česká Lípa 20. 10. 2007

Do České Lípy jsme vyrazily s Romčou Jiráskovou autem a cestou jsme zkonstatovaly (pokolikáté už), že jsme opravdu cvoci. Myslím, že není příliš normální dobrovolně v sobotu vstávat v půl čtvrté ráno, abyste se včas dopravili do zamrzlé, zamlžené a už opravdu zimní České Lípy. Cesta byla v pohodě, ale nalézt koupaliště u autodromu v Sosnové, už žádná radost nebyla. Sosnovou jsme projeli několikát z různých směrů celou, ale koupaliště nikde. Poradil až domorodec, který sice na první pohled nevypadal příliš důvěryhodně, ale cestu znal, a řekl nám, že to není v Sosnové. Pro příště PROSÍME českolipské agiliťáky o lepší popis cesty k místu konání závodů. Díky. Závody se vydařily. Poté, co jsem se smířila s tím, že budu celý den těžce mrznout, se začalo objevovat sluníčko a chvilkama jsme mohli doufat, že zima ještě chvilku počká. Dlouho to ale nikdy nevydrželo… Baša běhala moc hezky, s chutí a vnímala mě. Jumping jsme šly čistě, agility i zkoušky s jednou chybou. Celkově jsem ale byla hodně spokojená.

Naše výsledky z České Lípy:
Jumping – čistě, 4. místo
Zkoušky LA3 – 1 chyba, 3. místo
Agility – 1 chyba, umístění jsem asi radši zapomněla

Louny 14. 10. 2007

Joj, v Lounech bylo veselo... Začínalo se zkouškami a nebyla jsem z toho zrovna moc nadšená, ale nedalo se nic dělat. Na start trojky jsme šly jako poslední. Parkur rozhodně nebyl z těch jednodušších (stavěl Petr Rybář) a většina psů si na něm vylámala zoubky. S Bašou jsme zaběhly čistě, ale za časovou prodlevu na sestupce na kladině se budu ještě dost dlouho stydět. Jenže po čistém běhu si nechat tři překážky před cílem skočit zonu, to by mě štvalo ještě víc. To jsme si vybraly už v Děčíně. Takže hlásíme první úspěšnou obhajobu druhé A3 karty a to z prvního místa. V jumpingu jsme si těžce nerozuměly, takže jsem to zabalila já, Agility zabalila Baša poté, co po pěkném běhu s chutí a v rychlosti (se skočenou zonou z kladiny…alespoň myslím) zcela pominula poslední skočku a valila za parkur pro balonek. To jsem u ní ještě nezažila :0) Takže také DIS. Ale co, přála jsem si obhajobu a to se povedlo, až budou tři, začneme se možná zase umisťovat i v otevřených bězích :0)

MVP České Budějovice (6. 10. 2007)

Do Budějek jsme vyrazily spíš zkusmo, abych Bašu ještě někde veřejně ukázala, dokud je chlupatá a nenakrytá. V pracovní třídě byly přihlášené tři feny, takže jsem počítla přinejlepším se druhým místem a možná i doufala v res.CAC. Moje očekávání se tentokrát nenaplnila, ale byla vysoce překonána. Z této výstavy si Baša od paní rozhodčí Kováčové odvezla ohodnocení V1, CAC, CACIB !!!

MR Žamberk (15. - 16. 9. 2007) a Děčín (29. 9. 2007)

Po letošním neúspěšném výjezdu na MR v agility do Žamberku, kde jsme s Bašou sklidily DIS v jednotlivcích i ve družstvech jsme se 29.9. vydaly do Děčína, lovit další sérii zkoušek k obhajobě naší již druhé A3 karty. Dařilo se nám velmi, ale na obhajobu to nestačilo.

Naše výsledky z Děčína:
Agility – 3.místo se skočenou zonou z kladiny
Jumping – 2. místo za Ešíkem, čistý běh
Zkoušky A3 – 2. místo se skočenou zonou z kladiny
Součet agility + jumping – 2. místo

25. 7. 2007

Úplně nejnovější jsou tyto stránky, za jejichž tvorbu a pro začátek určitě i údržbu vděčím své spolužačce z Jenečské ZŠ Olče Krajské. Určitě jsme spolu i seděly v lavici, jen už nevím, kdy přesně to bylo. Olča má na rozdíl ode mě tu nesmírnou výhodu, že si s počítačem rozumí.

Novinky | Novinky 2018 - 2015 | Novinky 2014 - 2011 | Novinky 2010 - 2007