A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css fileNOVINKY 2015 - 2018

26.11. 2018 - Joy DOV

Joyka absolvovala vyšetření u MVDr. Beránka s výsledkem prostá dědičných očních vad. Gratulujeme.

27.10. 2018 - Joy má další zkoušku

Joynka zvládla svou první ( a snad ne poslední 😀 ) zkoušku z poslušnosti a to ZZO. Gratulujeme. Také s kámošem Bordym nafotili Halloweenskou kolekci šátků pro obchod s ručně šitými doplňky pro psy Pawsome.

26.10. 2018 - Narozeniny

Jo, jo všichni stárnou a naši "D" Bashmaráci oslavili už své čtvrté narozeniny. Daphne, Drakeu přeji HODNĚ a moc společných radostí a blbinek s paničkou i všechny další veselé nápady. Samozřejmě spoustu zdraví a radosti k tomu.

29.8. 2018 - Narozeniny

Dnes slaví naše Céčka devět let. Všem vám přeji krásné narozeniny, ať jste zdraví, šťastní a spokojení.

3.6. 2018 - Novinky od Joy

Novinky od Joyky i jejího nejlepšího kamaráda Bordýska. Alčo, gratulujeme!
Tak jsme s Bordyskem dvojnásobní mistři České republiky juniorů v dogdancingu. Těžko tomu uvěřit, na MČR mládeže a juniorů v České Třebové jsme včera obsadili první místa v obou závodních kategoriích dogdancingu - heelwork a freestyle. Jsem na něj strašně moc pyšná. ❤❤
Joynka se kategorie freestyle zúčastnila taky, ale ne s moc velkým úspěchem. Byla pomalá a nepozorná, na což u ní při tanci nejsem moc zvyklá. Asi moc velké závody na malou nezkušenou borderku, ale abych ji jen nepomlouvala, tak na našich "tréninkových" závodech 19.5. v Boudě Přerov vyhrála první místo v začátečnících. Bordýsek tam také nezůstal pozadu a bral druhé místo v pokročilých. Na to, že závodně poslední dobou moc netancujeme, tak jsme asi pořád nic nezapomněli.

26.5. 2018 - Speciální výstava BCCCZ

Dneska jsme byli na Speciální výstavě v Litoměřicích, zítra budeme doma.. Bez velkéo očekávání, nadšení a bez výrazného zklamání si Eset i Edwie odvezli VD. No co bych chtěla. Eset bez srsti a s ulomeným zubem a od paní Elisabeth Ertl z Rakouska si toho vážím. Prý si dává záležet hlavně na pohybu psa. Edwienek od Krinkeho odešel taky s VD a z Ferka si trošku dělal prdelky. Ocas zvesela vzhůru a ještě se tahal o předváděcí vodítko. Feneček bylo výrazně víc než psů. V mladých a otevřené třídě 27 a zdalaka se neodcházelo jen s V a VD. Za sebe jsem spokojená. Autorem fotek jsou Ondřej Vacula a Lukáš Lang, děkujeme!

Edwie: dvouletý pes, střední síly kostry, správného formátu, velmi dobrá hlava s pěkým výrazem, střední pigment oka, správný krk, dobrá vrchní linie přechází ve srávnou záď, méně výrazný hrudník, ne vždy standardně nesený ocas, za pohybu volnější lokty, užší výrzně vázaný posun vzadu

Eset: dobrá velikost, horní linie a krk, dlouhá paže, ale uvolněnější lokty, v letní srsti, dobrá hlava, nízko posazené uši, trochu světlejší oko, potřebuje se ještě dodělat, ale je to hezká fenka

1.5. 2018 - Joyka pase a agilití

O víkendu jsme po dlouhé době vyrazili na neofika agility a nedopadli jsme špatně 😀 Bordysek v docela dobré konkurenci v pokročilých získal 3. místo a Joynka v soutěži o nejrychlejší slalom 2. místo 😊
V neděli jsme si potom udělali výlet za ovečkami do Načešic, kde Joynka na výborně složila zkoušku vloh pasení NHAT ❤️
Stejně jsem ale nejvíc pyšná na to, jak se Joyka chovala v sobotu na závodech - uvolněná, nic neřešila, krásně soustředěná a snaživá.

23.4. 2018 - "B"čka 10 let

Ode mě už chcete jen dobré zprávy, tak tumáte. Naši "B" Bashmarové slaví dneska 10 let. Takže všechno nej raubíři naši.

Berta Bashmar


Bailey Bashmar


Berwick Bashmar


Beautiful Shiloh Bashmar

19.4. 2018 - FOR PETS

Přišla fotka Drakea z veletrhu FOR PETS a jedna starší Colwyna.

17.4. 2018 - Borgi a divočák

Věřím v boha, věřím tomu, že zázraky se dějí. Přinejmenším někdy a jeden živoucí zázrak mám doma. Borgi byla propuštěna z péče lékařů, je veselá, žere, honí ptáky nad poli. MOC a moc děkuji všem za podporu. :)

9.4. 2018 - Borgi a divočák

Tak poslední kontrola na veterině dnes a víc než dobré. Bílých krvinek méně červených výrazně víc, Borgi veselá ráno venku. Prášky si ještě necháme a příští týden navštěva další, doufám poslední. Vyndat stehy a skončit s fetem. :)

6.4. 2018 - Borgi a divočák

Borgi zdola, stehů je 28 a vytrvale odmítá žrát cokoli. :(

4.4. 2018 - Borgi a divočák

Tak a ode dneška bude Borgi doma. Díky moc za podporu všem, ještě se musí poprat se zánětem v břišní dutině- Prostě chvíli z ní ještě bude feťák :)

2.4. 2018 - Borgi a divočák

Byla jsem za Borgi, že nežere, což se já nedivím, ale potřebovali by, aby se najedla. Tak jsem to zkusila a ona byla nadšená, já taky. Když navíc přivedli kozu, rozzářila se totálně a chtěla jít za ní, ale nevyšlo jí to. :)
Paní doktorka se divila, že přežila, když slyšela od kolegy v jakém stavu jsem ji přivezla. Ještě zastavit zánět v břiše a pofrčí domů.
Moc a MOC děkuji všem za podporu a ještě chvilku prosím vydržte.

1.4. 2018 - Borgi a divočák

Jak jsem málem přišla o Borgi. Letos nebudu slavit velikonoční borderátka, ale budu slavit přeživší Borginku. Dopoledne se v lese u nás na Brdech potkala asi s divočákem. Slyšela jsem jen jak z podrostu zakvičela. Když jsem ji zavolala, přiběhla za mnou. šly jsme dál a pak si najednou lehla na bok, což obvykle nedělá a už vůbec ne v lese. Otočila jsem ji na bok a viděla všechny její vnitřnosti... Zalarmovala jsem bráchu-díky moc, a mazali jsme na veterinu. Asi po třech hodínách a po operaci je Borgi ve Vet centru ve Stodůlkách u MVDr. Duchka a až ji bude líp, přivezu si ji domů. Zkrátka a jednoduše, BACHA NA ČUNÍKY. Ne výdycky to musí dopadnout takhle dobře.

28.3. 2018 - Ečka narozeniny

Naše Éčka slaví dva roky, všechno nejlepší!

4.3. 2018 - Zkouška vloh

Ealing Eset má za sebou zkoušku vloh ovčáckého psa NHAT.

3.3. 2018 - Ačka

Další narozeniny :)
Naši první "A" Bashmaráci slaví už 12 let. Někteří už tady s námi nejsou a těm ostatním přeji hodně radosti a roky v plném zdraví. Takže Čiko, Enki, Ašanty, Awinku a Arwe přeji všechno nejleopší :)

11.2. 2018 - Hlídání Edwieho a pasení

Edwie nejel na svatbu do Irska, tak skončil u mě na hlídání. Video z dovádění u mě na facebooku.
A tamtéž video z Esetčina pasení.

27.1. 2018 - První zkoušky pro Joyku

Joyka vyrazila na své první zkoušky z dogdancingu. Splnila obě dvě zkoušky a to F1 na výborně (28/30 bodů) a DwD1 na výborně (37/39 bodů), gratulujeme!

21.1. 2018 - Chovnost

Ahoj všichni, kdo k nám občas kouknete a věřte, že dnešním dnem se ze mě stala ještě o kousek hrdější chovatelka a majitelka BOCek.
Dnes se z Esetky stala chovná fena a se stejným výsledkem (chovný) odešel i Edwie.
Jen posudek má Edwie lepší, vytčen mu byl jen úzký chod, resp. vady postoje hrudních končetin a to jako vada prvního stupně, takže vlastně nic. To Eset neuspěla s těžkým uchem (vada druhého stupně) a světlým okem (první stupeň).
Ale suma sumárum, nikdy jsem uši u svých holek neřešila, teď u Eset jsem to podcenila, a to mám za to. Všechna Borgi-Ramíčata jsou veskrze chválena. Kdo je viděl, moc se líbila.
Eset je z mých holek nejvyšší a na jejích 48,5 cm jsem i trošku pyšná, že i po malé Borgi může být větší zvířátko, když má vyššího tátu - Jana Gibová, děkuji :)
Škoda, že nás nedoplnili i Drake a Enjoy, kteří nedodělali/nestihli dodělat testy DOV.

Eset iim bawns nna/E1 I2


Edwie iim basns nna/K1

17.7. 2017 - Joyka

Info od majitelky: Neofiko tuneliáda, 2. místo z 28 psů. Snad už doladíme všechny detaily, abysme mohly i na ofika. :D
Gratulujeme a těšíme se, až vás holky uvidíme na tom oficiálním parkuru. :)

3.11. 2017 - Propásnuté narozeniny

Jsem pablb a basta a zase jsem propásla jedny naroozeniny. O rok jsem omladila naše "D"čka a přála jsem ke druhým narozeninám. Daphne s Drakem oslavili 3. narozeniny. Letí to, letí a nemládneme nikdo. Takže broučci, pořád trošku naši, přeji všechno nejlepší, hodně radosti, lumpáren a dlouhá léta. :)

20.10. 2017 - Zdravotní výsledky

Enjoy Eccles Bashmar: DKK 1/1, DLK 0/0, OCD negativní.

29.8. 2017 - Narozeniny

V pondělí naši "C" Bashmaráci oslavili osmé narozeniny. Takže chlupáčové naši, přeji všechno NEJ, hodně zdraví, radosti, spoustu ukradených dobrých večeří a ulovených frisbeeček i čehokoli dalšího přeji k narozeninám, Cawickovi, Cardifovi, Clee, Comrie, Clydovi,Colwynovy i Craighovi... Užívejte a zlobte přiměřeně ale dost, ať o vás doma vědí.

17.7. 2017 - Brněnské psí dny

Info od majitelky: Joynka a letošní Brněnské psí dny, kde si dala svoji premiéru v dogdancingu a nakonec se umístila na 3. místě v konkurenci 7mi psů. Udělala mi radost holavně tím, že zvládla fungovat v tak náročném prostředí - všude kolem si hráli psi, spoustu dětí a tak ... Jinak se má pořád hodně co učit.

9.5. 2017 - DOV

Tak dneska jsem zase vzala Eset na výlet do velké Prahy a přibalila jsem i Edwieho. No dobře jen tak ledajaký výlet to nebyl. Vzala jsem je na vyšetřní DOV a dopadlo to výborně a bez výhrad u obou. Edwieho budu mít doma do soboty a tak snad dodám i další fotky. No ale pořád nedostatečným foťákem. Už nám zbývá jen ta bonitace a nějaké výsledky, ku mé absolutní spokojenosti :)

4.5. 2017 - Druhé pasení

Druhá návštěva u oveček s Eset a Edwiekem byla na 200 % ve srovnání s návštěvou první. Jsem zvědavá, co bude dál :)

1.5. 2017 - První pasení

Tak i my jsme vyrazily za ovečkami a jeli jsme k Beátě Kaňkové do Libušína. Díky Františkovi jsem se tam dostala. Jel samozřejmě i Edwienek a vzala jsem i Borgi, protože Beáta říkala, že se jí třeba Eset chytí. Jo pomohlo to, ale v sousedství je střelnice, takže jen na chviličku. To Borgi opravdu ráda nemá. Prvotní zážitek byl moc fajn, ale Eset tedy zrovna srdcem a duší ovčák (snad zatím) není. Honění oveček ji bavilo moc, ale zároveň zvládla čumákovat i kolem a nebyl vůbec žádný problém ji odvolat. To od Baši ani Borgi neznám. Ty jsem vždycky musela odnášet v ruce. Edwienek byl výborný a Ferko je nadšen. Asi budeme jezdit častěji a až to bude trošku za něco stát, dodám i fotky nebo video.

23.4. 2017 - "B"čka 9 let

No tak Bady je vítěz a byl první. Prosím i ostatní "B" Bashmaráky o devítileté narozeniné fotky. Takže Shiloh, Jacku, Bailey, Borgi, Berto, Bady... Přeji vám ještě hodně společných let tady s námi a především ve zdraví, mládežníci naši.

Berta Bashmar


Borgi Bashmar


Bailey Bashmar


Berwick Bashmar


Beautiful Shiloh Bashmar

22.4. 2017 - MVP České Budějovice

No a podruhé z výstavy. Náš dnešní výlet do Budějek byl velmi dobrý...a to bohužel i doslova.
Ale proč ne, Eset se dneska předvedla hezky a i Kája byla spokojená. Paní rozhodčí nevadilo ani světlé oko a ani nekomentovala její uši, nebo lesk srsti. Pochválila velikost psa i hlavu jako celek, jen chod se jí zdál být příliš úzký. Joyka mezitím byla na svých prvních štěněcích agility závodech.
Joynka dneska na svých prvních závodech, byla to sranda a běhala jak potrefená a splašená koza, ale soustředila se na mě moc hezky a celou závodní atmosféru nesla skvěle, neřešila tam spoustu těch cizích psů. :) Jen v agi máme ještě co zlepšovat. Zatím pár fotek z "rozeskakovani".

15.4. 2017 - MVP Praha

Ano, ano, ano, taky jsme byly v Letňanech. Eset byla absolutně zděšená z prostředí nacpané haly a toho kvanta obřích psů, kterých se bála. Nakonec se ale zklidnila a docela se i hezky nechala předvést.
Ve třídě mladých bylo fenek 13, padaly i známky dobrá, výborných bylo pět. VD je pro Eset asi spravedlivé. Vyčteno bylo světlé oko a horší ucho - no to je to těžké (těžší levé ucho, já vím). Protože mám šikovného bratra, tak už vím i o malé sploštěnině na hlavě a trochu specifickém zakřivení i o tom, že záda a ohon jsou místy málo lesklé.

12.4. 2017 - Rentgeny

Se stal kouzelným dnem. Loni se nám na Velikonoce narodila štěňátka "E"Bašmarátka a dnes po roce jsme se vrátily z návštěvy ve Hradci u MVDr. Ekra s výsledky:
Eset (Ealing Eset Bashmar) je DKK, DLK 0/0 OCD nepostižen.
Byly jsme s Ferkem a Edwiekem. Kyčle a lokty super a 0/0, OCD postižen.
Škoda, ale mohlo být i hůř. Výrazně hůř.

28.3. 2017 - "E"čka

No jo, už je to rok a naši "E" Bashmaráci mohou slavit. Tak všechno nejlepší, hodně radosti a blbinek přeji.

Eset
Esetka je miláček se vším všudy. Někdy sice dělá, že vůbec neví, co říkám, ale to je asi normální. Já to nakonec nějak rozdýchám a donesu, udělám si sama. Máme v plánu pár výstav a pak se uvidí.


Enjoy
Joynka se má skvělě. V zimě jsme začali zase běhat agility a má za sebou spoustu tréninků a intenzivky, ale bude to ještě spoustu času a práce protože je hrozně rychlá a zbrklá. V plánu jsou i nějaké závody pro začátečníky a štěňátka, jinak máme za sebou intenzivku dogdancingu a obedience, taky plánujeme zkusit DD závody, ale to ještě vůbec nevím kdy. Plánů je spoustu, uvidíme co nám půjde. Jinak na vycházce je super a hodná holčička, která už zvládne hodně i složitých situaci, už mi konečně nechce jít za každým člověkem, kterého potkáme. Většinu vycházky mi nosí všechno co najde abych ji to házela. Ve volným čase ráda chytá mouchy a všechno co litá.


Edwie
Edwie je rodinný pes, ale Fero by s ním rád něco dělal, nejradši u ovcí. Tak uvidíme.


Reby


Eazy
Blbneme na cvičáku a učíme se běhat s canicrossovým postrojem. Zatím ho ale cíleně neučím, aby tahal. Bohatě stačí, když běžíme stejným směrem :-) V zimě jsme ale byli párkrát na skialpech v Krkonoších a to byl fantastický. Podle zkušeností jiných majitelů BOC jsem se dost bál, že mi půjde po lyžích. Z kopce ale utíkal celou cestu vedle mě a když jsem mu ujel, tak letěl neuvěřitelnou rychlostí než mě doběhl. Snad mu to vydrží a nezačne blbnout. Jinak po karambolu s autem a malé zlomenině v růstové zóně zápěstí to dopadlo asi nejlíp, jak mohlo. Kost má malinko vychýlenou. Podle MVDr Duchka to ale po opakovaných kontrolách nemá vliv na chod zbytku nohy, zejména lokte a nemusí jít na operaci.

3.3. 2017 - "A"čka

Čas je neúprosný, a tak na některé "A" Bashmaráky můžeme už jen vzpomínat (Arrow a Aberdeen). Těm ostatním přeji k dnešním 11.narozeninám všechno nejlepší, hodně zdraví, srandiček a blbinek.
Takže Čiko, Ašanty, Arine, Awine, Arwenko-Bony a Arwe-Enki VŠECHNO NEJ, NEJ, NEJ.

6.11. 2016 - Eset

Díky Janě Malinské má nové fotečky i Esetka.

27.10. 2016 - Enjoy

Nádherené podzimní fotky přišly od Enjoy. Je vážně nesmírně podobná babičce Bašence.

26.10. 2016 - Dvouroční Dčka

Jo, jo jo a už jsou to dva roky, Daphne a Drakeu, přeji všechno nejlepší k narozeninám a do dalších let hodně zdraví, radosti a blbinek.

25.10. 2016 - Česká reprezentace na USDDN

Na Mistrovství světa do USA vyrazil s majitelkou i náš odchov Cawick.
Kategorie freestyle: 20. místo

2.10. 2016 - Půlroční Ečka

Edwie, Eset a Enjoy mají nové fotky. Hrozně to letí, už jsou půlroční.

12.9. 2016 - Cawickův největší úspěch?

Zpráva u Pavly na FB:
Asi nej úspěch v mém dosavadním frisbee životě.
15. místo na Mistrovstvi Evropy ve freestyle open z celkových asi 95 týmů nejen z Evropy, ale i z Japonska. Cawick makal na 100% a co víc v obou kolech jsme měli pouze 3 nechycene disky!
Prostě super.
Autorem fotek je Anna Postnikova, děkujeme.

29.8. 2016 - Narozeniny Céček

Cawick, Cardif, Comrie, Colvyn, Clyde, Clea a Craigh dnes slaví narozeniny! Všechno nejlepší!
A co je u nich nového? Cawickovi dorazil certifikát pro účast na MS v Americe a Cardif (který už běhá v A3 a pokusí se o A3 Šampiona) se stal podruhé otcem a z opakovaného spojení s Agirou mají 4 kluky a 4 holky. Barvy pro tentokrát statisticky výrazně pravděpodobnější než minule.

21.8. 2016 - Klubové výstavy KCHMPP a BCCCZ

U nás se děly věci. Zcela velkolepé, protože jsme vyrazily na výstavu. Kája zavelela:
"V sobotu Přerov na klubovku KCHMPP pro CACe pro Borgi a v neděli na Zbraslav na klubovku bordeří."
Ambice jsem neměla, ale podařilo se. Kájo, díky MOC a MOC za vymyšlení a pak i předvedení mých holek. Já to neumím. Pokud vás to zajímá, tak předávám posudky. Nejdřív z Přerova posudek Borgi.
Standart fena, splňuje standard ve všech směrech, je vidět, že pozoruje okolí, je jí práce vlastní, pohyb bez chyby, slabší osrstění. V1, CAC
Eset bez posudku VN 1.

Z borderek pro Borgi už to bylo o kousek slabší.
Nůžkový skus, vyvážená hlava, velmi dobré ucho, trochu kudrnatá, pěkný tvar očí (což mě překvapilo, protože jednou jí byla právě pro příliš kulaté oko zhoršena známka), kratší krk (to jí bývá vyčítáno často), dobré rameno, kratší ocas, v pohybu užší vzadu, prostorný boční pohyb, hezky nesený ocas. VD
Ještě jedna fenka v pracovní třídě odešla s VD, ale protože je hezčí než Borgi, byla čtvrtá a odnesla si krásný pohár. Ale co, CACe máme z Přerova a to už by asi bylo moc.
Inu a Esetka je asi hezká holka, protože na klubové výstavě borderek ve Zbraslavi u Brna si vysloužila následující a MOC hezký posudek. Nedoufala jsem v nic. Štěňat fen bylo 5 a když jsem pak v kruhu viděla už jen tři a jedna byla Eset, tak jsem nějak nevěřila tomu, co vidím. Na to zvyklá opravdu nejsem. Paní rozhodčí byla moc milá a rozepsala se.
4 měsíce, nůžkový skus, tmavé oko, dobře pohyblivé ucho, velice dobré úhlení v rameni, pěkná linie hřbetu, dobrý sklon pánve, dobrá délka ocasu, neustálený ale pěkný pohyb po přímé linii. VN 3
No s Kájou to Eset zažívala tento víkend poprvé, poprvé v kruhu na předváděcím vodítku a válení se v trávě v kruhu bylo taky moc fajn.
Víme, víme chtělo by to trochu tréninku :)

A ještě jedna mimovýstavní novinka. Cardif se stal podruhé otcem a z opakovaného spojení s Agirou mají 4 kluky a 4 holky. Barvy pro tentokrát statisticky výrazně pravděpodobnější než minule.

24.7. 2016 - Jak se mají štěňátka

Všechna štěňátka už jsou zabydlená ve svých domovech, mají se dobře a důkazem toho jsou přiložené fotky. Děkuji za poslání! Edwie je teď na hlídání u nás, protože nemohl jet s páníčky do Chorvatska.


12.6. 2016 - Poslední pejsek odjel do světa

Dnes odjel Edwie. Je to dlouho plánovaný a očekávaný pes, který má Ferkovi změnit život a to se určitě stane. Nebude to už jen o práci a pobytu doma v bytě a zamiluje si ho doma i Sandra - Ferkova žena. Oba se na něj těšili a moc.

Eset nikam neodjíždí. Esetku jsem se rozhodla nechat pro sebe, abych případně měla možnost pokračovat v linii svých odchovů od Bashmarů. Borgi už štěníky mít nebude a já nechci být bez psa. Oni pejsci prostě bohužel umírají dřív než my lidé a nechci pořízovat štěně a srovnávat se psem předchozím, i když se tomu stejně asi nevyhnu.
Společné aktivity s Eset budou především záviset na mých fyzických možnostech, které jsou bohužel hodně limitované. Určitě se budeme věnovat poslušnosti. Zkusím zpreciznit svůj přístup a ráda bych se zapojila do obedience řad. Přesnou práci psů na obedience opravdu obdivuji, to jsem nikdy neuměla a nedělala. Podmínky pro pasení snad také budou dobré takže tam bych opět něco málo ráda zvládla, ale to není hnad pro začátek aktuální. Až bude poslouchat, půjdeme se podívat na ovečky. V agility jsem se namlsala s Bašou a obávám se, že to co s Bašou, už s jiným psem na parkuru nezažiji.Pár překážek na zahradě mám, pracovat na nich s Eset budu, ale přiznávám, že si to příliš neumím představit. Byla jsem zvyklá s Bašou běhat pokud možno rychle po parkuru a vodit ji mezi překážkami. V současné době běhat nemůžu a freestyle asi neumím trénovat. To se prostě všechno ještě uvidí a držte nám palce. Díky za to.

29.5. 2016 - "E"čka pomalu odcházejí

Eazy odešel jako první, 15. května. Bude společným partnerem dvou krásných mladých aktivních lidí, což znamená, že s nimi bude hodně na cestách všude, kam pojednou pánečkové. Na horách, v cizině, bude běhat s lidma a časem i u kola nebo jak to půjde. Třeba se s pánečky pustí i do nějakého psího sportu. Tomu se nikdo nebrání a bude to o volném čase a možnostech.

Enjoy odjela dnes na Moravu ke staršímu bordeřímu parťákovi Bordymu. Spolu s Alčou budou dělat všechno, na co bude čas. Nejvíc dogdancing, pak agility a poslušnost je nutnost.

Erby odjel také dnes. Z Erbyho Standa Nehyba doufá vychovat šikovného, rychlého, mrštného a poslušného agiliťáka. Se svými zkušenosti to Standa určitě zvládne a doufám, že mu Erby bude dělat jen samou radost.

16.5. 2016 - "E"čka 7 týdnů

Dnes nás navštívila Veronika Tvrdá a fotila, fotila a fotila. Dorazila před desátou dopoledne, štěníci spali a tak se rychle vzbudili a bylo třeba, aby se vylítali, než se pustíme do fotek v postoji. To vylítání jim šlo báječně a trvalo dlouho, jenže pak začalo pršet a začínal být klid. Improvizovaný stůl jsme si postavily pod střechu a po dvou psech děšť ustal, vylezlo sluníčko a přestěhovali jsme se do zahrady. Stálo to za to. Posuďte sami z fotek a další dodám, až je Verča stihne stáhnout.
Eazy nás opustí a do světa vyrazí už zítra, takže se budu loučit, ale nebude daleko, takže ho budu průběžně sledovat. Slibuji :0)

15.5. 2016 - Cawick poletí do USA!

Zpráva u Pavly na FB:
Zatímco v pátek to bylo jen velké přání a doufání, že SNAD by to mohlo vyjít, po sobotním FS a TF to vypadalo, že mé naděje jsou naprosto ztracené. Ale karta se obrátila a nevím jak se to stalo, ale podařilo se nám s Cawickem kvalifikovat se nejen na MČR ale i na Mistrovství světa v USA!!!

Moc moc gratulujeme!
A zatímco Pavla bojovala na závodech, my jsme byli v Brandýse. Štěníci byli pochváleni, zlobili, jak se má a nepohráli si s tátou ani dědou. Byli moc velicí a táta na ně divoký. Jen Erby to nakonec na tátu zkoušel, protože on žmoulal klacek. Borgi chlapy hned na úvod spražila a bylo po srandě. Dokonce i Ram nakonec usoudil, že na krytí to nebude :0( Štěníci byli nezaměnitelně identifikovatelní a byli zváženi. Špekounkem zůstává Eset se svými 4 kg, pak dva nevím 3,9. jeden 3,7 a nejmenší je Erby, ale i on už má 3,6 kg. To nevím kdo, bylo způsobeno tím, že jsem lístek s poznámkami zapomněla v Brandýse.

9.5. 2016 - "E"čka 6 týdnů

Tak šestitýdenní jsme oslavili překonáním další magické hranice. Pro tentokrát tří kilogramů. Kuchyňská váha je jen do tří kil, takže od teď s přesností jen na desetiny kg. Všichni mají 3.2 kg a ty další desetinná čísla nevím. S fotkama je to prachbídné, ale možná nabídnu odpoledne na facebooku nějaké video. To stojí za to.

7.5. 2016 - Speciální výstava BCCCZ

Výstavy se zúčastnil tatínek našich Déček a Éček - Bahram z Nefritu. Ve velmi obsazené třídě (18 psů) získal známku Výborná.
Posudek: Proporční, dobrá hl., dobrá hor.i dol. linie, dobré úhlení, dobrý pohyb.
Krásné fotky nafotila Veronika Tvrdá, děkujeme.

2.5. 2016 - "E"čka 5 týdnů

Tak v pěti týdnech zvládnu fotit už jen spící mrtvolky a vážení taky berte s rezervou. Od příště už digitální kuchyňská váha s možnostmi do tří kil nebude stačit.

25.4. 2016 - "E"čka 4 týdny

Máme nového špekouna... .Štěníci mají 4 týdny a jsou v poločase pobytu u nás a s námi. Jen špekáček Eset s námi zůstane a bude hubnout :0)

23.4. 2016 - "B"čka slaví 8 let

Borgi si nadělila k osmým narozeninám kupu štěňátek :0) Spolu s Borgi slaví i Shiloh, Berta, Bady, Jack a Bailey. Takže pejskové, všechno nejlepší a užívejte si tady ten život s námi ještě hodně dlouho.

17.4. 2016 - "E"čka (skoro) 3 týdny

Ve třech týdnech přestal být Karel II. největším tlusťochem, všichni překročili magickou hranici 1 kg a dostali svá jména.

16.4. 2016 - Drakeova prví zkouška

Dunston Drake Bashmar dnes složil svou první zkoušku a to ZZO. Moc gratulujeme!

10.4. 2016 - "E"čka (skoro) 2 týdny

Jsme o týden dál a o pár gramů těžší. Už jsem odhalila benjamínka. Budu muset podporovat při krmení a hájit psíka s kaňkou za krkem před silnějšími soupeři. Všichni začínají koukat a někteří borci už druhý den okukují svět kolem sebe. Opět udávám váhy oproti minule.

4.4. 2016 - "E"čka 1 týden

Štěňátkům je dnes týden, tak přidávám jejich fotky. Po rozkliknutí najdete i jejich aktuální váhy.

28.3. 2016 - Máme štěňátka!

Dneska nad ránem na Velikonoční pondělí se naše smečka rozrostla. Máme tři kluky a dvě holky. Jsem přešťastná, že se podařil bezproblémový porod pěti živých a zdravých psíků.
Přes varování řady lidí, že si zahrávám se zdravím a životem Borgi, pokud budu opět krýt, jsem do toho šla a velikonoční miminka jsou asi s Božím požehnáním mezi námi. Jsou krásní, živí. veselí a já také.
Pejsek s krycím jménem Karel II. je přesnou kopií svého dědy (Calypso Carl Hardy Horde) a pokud tomu tak bude i výsledkově, stane ze mě velmi hrdá chovatelka :0)
Vrh je krásně vyrovnaný. Narodili se všichni mezi 7.15 a 8.50hod. Holky jsou rychlé už nyní a byly první hned po sobě.. Váhově jsou mezi 317 a 326 gramy.
Všechna štěňátka jsou zadaná.

Fenka 1
Čárka
Fenka 2
Lysinka

Pejsek 1
Karel II
Pejsek 2
Nelímec
Pejsek 3
Lysinka

4.3. 2016 - Drakeovy rentgeny

Máme velikou radost. Drake byl rentgenován doktorem Ekrem a je zcela v pořádku!
Dunston Drake Bashmar: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen

15.2. 2016 - Ernoušek

Čas je neúprosný a naše nejstarší děti nás opouštějí. Dnes nad ránem zemřel Ernoušek. Žil vesele , naplno a šťastně, ale nemoc jeho odchod urychlila. Erny (Arrow Bashmar) zemřel ve věku nedožitých 10-ti let.
Erny, pozdravuj bráchu Deena, mamku Bašu a další, kteří nás už předešli.
Na jeho vzpomínkové album se podívejte zde.

Arrow Bashmar

12. 2. 2016 - Profesionální fotky

Borgi má nové, snad těhotenské, fotky! Malá ochutnávka přímo zde a všechny fotky najdete v Borginčiné fotogalerii.

Foto Foto Foto
Foto Foto Foto

7.2. 2016 - DUO CACIB Brno a Ernoušek

Skoro to vypadá, že nemám co dělat a tak vyrážím na jednodenní výlety. Pro tentokrát do Brna na mezinárodní výstavu. Podotýkám, že bez psa a jen za lidmi a taky ještě za Ernym, který v Brně bydlí.
Potkala jsem, koho jsem chtěla, Kája s Texem dobyli junior šampiona, což gratuluji a MOC přeji.
A pak návštěva u Ernyho. Dobře mu není, nádor se hodně zvětšil, nežere, nádor mu to nedovoluje. Jen pije a to i jídlo jen tekuté, když vůbec něco do něj Simča dostane. Špatne se mu dýchá, protože může už jen jednou nosní dírkou. Ale pořád je miloučký, vrtí ocasem, když ho čověk osloví a pohladí. No a když panička volá a mazlí kocoura, tak žárlivka Ernoušek se zvedne a ze schodů seskočí, aby byl taky u toho. Většimu dne Erny proleží. Fotku nemám, ale snad ještě dodám.

5. 2. 2016 - Fotky od Drakea

Míša v těch pár mrazivých dnedh nezamrzla a já mám Drakeovy fotky a PFko s celou smečkou. Takže mockrát děkuji. Velký bratr je ovčák Arko a malý bratr berňáček Drobek :0)

Drake Drake Drake Drake

24. 1. 2016 - Máme nakryto!

Borgi byla dne 24.1.2016 nakryta Ramem. Jedná se o opakované spojení (vrh D). Pokud vše vyjde, štěňátka se narodí na Velikonce, k odběru budou v květnu.


18. 1. 2016 - Arrow Bashmar

Ozvala se mi Simona Polcarová, aby mě informovala o tom, jak se daří Ernymu... Bohužel ne moc dobře. Ernymu se na čumáku uděla jakýsi pupen, pak další a větší, potom praskl a byly odebrány vzorky. Bohužel se ukázalo, že náš desetiletý Erny má na čumáku zhoubný nádor... Je pořád veselý a běhá si polesích a loukách, kde chce. Někdy, když se do čumáku uhodí o cokoliv venku tak ho to bolí.To se mu nelíbí.Můžeme jen držet palce, kéž si život užívá vesele tak dlouho, jak to půjde.

Arrow Arrow

9. 1. 2016 - Hárání

Borgi začala hárat a pořád ještě mám v plánu opakovat krytí Ramem. Takže zájemci hlaste se. Předpoklad perfektních pracovních, aktivních povah s drivem a klidem :0) Prckové budou výborní pro jakýkoliv sport, do kterého se spolu pustíte. Předpoklad výborného zdraví - oba rodiče jsou DKK 0/0, DNA CEA TNS a CL normal. Ram má složeno ZZO, OBZ a OB1, ZVOP, připraven na HWT. Borgi je 2x V1, ZZO, ZOP, BH, ZVOP, HWT, IHT CS, LA1, LA2.

15. 11. 2015 - Dafinka

Chtěla jsem čekat na Drakea, ale nakonec pro začátek jen Dafinka. Podstoupila potřebná vyšetření s následujícími výsledky DKK 1/1 prý krásně tvarované klouby ale s úhlem 103°, lokty zcela v pořádku a OCD free. Jsem spokojená, i když to mohlo být i lepší......i horší :0)
Dunblane Daphne Bashmar: DKK 1/1, DLK 0/0, OCD negativní

7. 12. 2015 - Ašanty

Po měsíci odloučení vítá TAKTO desetiletá Ašanty svojí paničku Terku. Na další výlet už odjedou spolu. Šťastnou cestu.

27. 11. 2015 - Bashulka a ztracená Borgi

Trošku se zpožděním, ale věřte. že myslím na Bašulku. 26. listopadu už by beruška moje zlatá černobílá oslavila 14. narozeniny.Slaví už jinde a čeká na nás ostatní tady.
Zpoždění způsobilo shánění Borgi. Pro ty z vás, kdo jste mé pátrání nezachytili na Facebooku, věřte, že se se mnou nevrátila v sobotu odpoledne z lesa. HODNĚ se střílelo a ona se opravdu bojí.Máme tady v okolí na Brdech dost divočáků, takže se s tím musí počítat. Pro každé příště budu připravenější. Třeba obojek se známkou, jménem a telefonním číslem na mě by stačil, že? Visel doma na věšáku...
Díky moc všem, kdo sdíleli na FB a urychlili tak Borginky navrácení domů. Vyzvedla jsem si ji v pondělí večer v Řevnicích. Udělala si asi 8 km dlouhý výlet lesem a pak jsem si ji přivezla. Vypadala spokojeně, když mě po těch skoro třech dnech viděla :0)

26. 10. 2015 - Narozeniny Déček

První narozeniny prvních štěňátek po Borgi. Drakeu a Dafinko, všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a ať se vám daří všude, kam strčíte packy.

30. 9. 2015 - Cawick

Cawick má spoustu nových úspěchů i fotek. Děkujeme všem autorům a Cawickovi gratulujeme.
Videa: 1. kolo freestyle ME-2015-Germany a Superman

Cawick Bashmar Cawick Bashmar Cawick Bashmar Cawick Bashmar
Cawick Bashmar Cawick Bashmar

7. 9. 2015 - MČR v agility

Věci se dějí...
Než jsem se dokopala k tomu, abych se s někým domluvila, že se chci spolusvézt do Liberce na MČR v agility, byl vrcholný víkend tu. Takže beze mě v Liberci bojovali Bashmárci Shiloh a Čiko. Už samotná kvalifikace na MR byl úkol veliký a výsledky? Víc než krásné.
Celkové se Shiloh (Beautiful Shiloh Bashmar) umístila na 13. místě s jednou chybou a Čiko (Aaron Bashmar) také s 5 trestnými body na místě 16. V soutěži družtev si to Bashmaráci prohodili. Čiko byl členem družstva BrolisBlue na celkovém šestém místě a Shiloh s týmem Bestagility Large skončila sedmá.
Nádherné výsledky, moc děkuji za prezentaci stanice a fandím vám i dál. No Čikoušek bude už víc odpočívat než závodit. Má na to roky a nárok. Shilunka ještě chvíli běhat bude :0)
Videa: SHILOH

Shiloh

29. 8. 2015 - Narozeniny

Nedá se nic dělat a nemládneme nikdo. Naši "C" Bashmaráci oslavili své již šesté narozeniny. Co jiného říci, než jim popřád spoustu radosti, hraní, divočení a přiměřeného zlobení. Takže tedy chlupáčci naši - Cardife, Cawicku, Clyde, Colwyne, Craighu (Endy), Cleo a Comrie (Kairuško), přeji jen to nejkrásnější, co vás může ještě potkat.

20. 8. 2015 - Dočasný přírustek

Tohle téměř pětiměsíční mimino se jmenuje Ashly a bude s námi žít alespoň půl roku. Pak snad začně s výcvikem a nakonec bude pomáhat jako spolehlivý vodicí pes. Borginku zatím docela štve, protože jí krade hračky a všude vleze dřív než ona.

Ashly Ashly Ashly

19. 8. 2015 - Shiloh a Cawick

Velká vedra jsou snad za námi a nic podobně hrozivého mě už letos nečeká. Zato Kritýnka se Shiloh ještě před vedry utekla na sever a v Norsku byly holky velmi úspěšné. Jeden kvalifikační běh holčičky vyhrály, ve druhém byly třetí. A byla tam ZIMA. Mimochodem strtovní pole čítalo v kategorii large přes sto týmů. Po Norsku přišel European open a pro Kristýnku zklamání, neboť se jim na písku nedařilo běhat čistě. Ale už jen ta kvalifikace je obrovský úspěch. No, ještě je před vámi IMCA, tam bude líp :0)

No a Cawick s Pavlou se nominovali na ME ve frisbee a 25.místo poavžuji rozhodně za úspěch. Pavla také, kokurence byla veliká. VIDEO TADY.
Holky, smekám a gratuluji oběma.

Shiloh v Norskur

16. 7. 2015 - Craigh Bashmar

Léto je v plném proud a mě překvapila SMS, ve které mi bylo nabídnuto kotě. Zpráva přišla od Pavlínů z Ořecha. Volala jsem zpátky, kotě už bylo udané, ale Endy (Craigh) se má báječně a já si vyprosila pár fotek. Takže tady máte našeho Craigha (Endyho) Bashmar. Díky moc za fotky.

Craigh Bashmar Craigh Bashmar Craigh Bashmar Craigh Bashmar

15. 7. 2015 - Návštěva agility tábora pro děti a setkání s Dáfou

Ve středu 15.7. jsme se s Borgi vypravily na koukanou do Loun na kdysi "náš" společný dětský tábor se psy. Už jsem jela jen na návštěvu, vidět se s lidma a i s některými dětmi, které jsou vytrvalé a věrné. No a navíc jsme byly domluvené, že se sejdeme i s Dáfou (Dunblane Daphne Bashmar). Dáfa překvapila. Nejen, že z ní roste krásná psice, ale je divoká - hodně a na můj vkus v devíti měsících je dost neposlušná. Na prvního psa to není lehké sousto, ale holky si poradí. Zino, moc vám držím palce. Stačí vytrvat a nenechat se zmanipulovat a přizpůsobit psovi. Pár fotek přikládám a doufám, že po táboře a do konce léta dodám i fotky Drakea.

Dunblane Daphne Bashmar Borgi Bashmar & Dunblane Daphne Bashmar Borgi Bashmar & Dunblane Daphne Bashmar Borgi Bashmar

10. 7. 2015 - RACHOT 2015

Poté, co jsem usoudila, že na žádných závodech se s Linkáčkama nesejdu, protože měli naplánováno málo a daleko, a tak jsem zcela neplánovaně vyrazila na RACHOT, kde se uvolnilo místo. Trochu nevím, co psát. S agi jsem skončila před třemi lety, protože jsem Borgi nestíhala a běhalo se mi čím dál hůř.. Než blbě, radši vůbec a tak jsem skončily. A teď jsme se octly na parkuru znovu. Připadala jsem si jako prvňáček a navíc s nevyzpytatelnými reakcemi svého těla i psa. Musím přiznat, že Borgi má slušné základy a nezapomněla nic. Jen čeká na mě a já jsem pro ni v současném stavu těžko čitelná. Byla zvyklá běhat se mnou a teď pro ni nejsem na správných místech a rozhodně ne včas, protože nestíhám už vůbec. Užili jsme si pár pekelně horkých dní, kdy já byla vím mrtvá než živá počasím, pak v noci zapršelo, trochu se ochlailo a já ožila. Sešla se nás moc fajn skupina lidí. Někteří pro mě noví (většina). Pár známých a bylo nám moc prima. Vím, že s Borgi můžu na parkuru být, ale musím ji naučit, že bude třeba, aby pracovala víc sama a dopředu. To jsem ji neučila, běhala jsem s ní a šlo to. Teď už to nejde. Najdem jiný způsob a vy nám držte palce. Díky za to a moc. Na výkony na videu nejsem pyšná, běhaly jsem o moc líp (hlavně já), ale věřte, že jsem moc ráda, že jsem to zase zkusila :0)

29. 6. 2015 - Deeneček

O Deenově zdravotním stavu jsem již na stránky psala. Bohužel, dnes námi milovaný Deen odešel za duhový most.
"Ještě v neděli naprosto bez jakýchkoli náznaků čehosi špatného. Byli jsme na chatě, lítal, zájem o všechno, žral jak nevázaný. Odvezl jsem si ho domů, šel jsem včera do práce. Večer papal jakoby nic, ráno jsem pozoroval, jak je apatický. Vzal jsem si ho do práce, pořád ležel, volal jsem do AAVET, zda nemá službu doktor, co ho operoval, byl tam od 14 hod. Jel jsem tam, cestou jsem se ještě zastavil doma, dát Deenovi napít. Do AAVETu jsme přijeli asi ve 14:50. Sundal jsem Deena z auta a nemohl stát, lehl si na zem, běžel jsem za doktorem, vzal nás asi za 5 minut. Napíchli mu kanylu a odebrali krev, doktor ho prohmatal a řekl mi, že má asi prasklý nádor, pak jsme šli na sono a tam se ukázalo, že má v břiše metastázy, játra v pořádku. No a pak mi říkal, že se to nedá operovat a že je jediná možnost..."
Milane, díky moc za všechno, co jste s Deenem prožili a co jste pro něj udělali. Je mi smutno s vámi :0( Vzpomínkvé fotoalbum si můžete prohlédnout tady.

Aberdeen Bashmar

18. 6. 2015 - Shiloh a Comrie

Tak i takhle si Shilunka s Kristýnou vyběhaly kvalifikaci na EO, IMCA a MČR 2015. Posílám obrovský dík, gratulace a držím palce. Teď už jen udržet chladné hlavy a klidné nervy :0)
Navíc přikládám jednu fotku Shiloh z MR BCCCZ, autorem je Jirka Wasserbauer. A na dalších dvou fotkách je Comrie.

Beautiful Shiloh Bashmar Comrie Bashmar Comrie Bashmar

29. 05. 2015 - 31. 05. 2015 - Mezinárodní Mistrovství ČR Border kolií 2015

Z našich odchovů se mistrovství zúčastnila A3Ch. Beautiful Shiloh Bashmar a Cardif Bashmar.

Speciální závod - Jumping
Shiloh - 7. místo
Agility družstva
Shiloh - 14. místo
Mistrovství A1 - Jumping
Cardif - 6. místo
Speciální závod - Agility
Shiloh - 32. místo
Cardif - 54. místo
Tachyon Trophy A2/A3 - Jumping
Shiloh - 5. místo
Mistrovství A1 - Agility
Cardif - 5. místo
Speciální závod - Finále
Shiloh - 5. místo
Mistrovství A2/A3 - Agility
Shiloh - 8. místo

Součty
Shiloh (A2/A3) - 23. místo / 107 přihlášených účastníků
Cardif (A1) - 5. místo / 47 přihlášených účastníků

25. 5. 2015 - Deeneček

Neveselé zprávy dorazily od Milana Říhy. Koncem března prodělal Deen (Aberdeen Bashmar) operaci prasklého nádoru na slezině a slezina mu byla odbrána celá. Následné testy potvrdily, že se bohužel jednalo o karcinogenní nádor s nejistou a nejasnou prognózou. Dnes jsou to dva měsíce od operace a čeká se na nové krevní testy. Deeneček se prý chová normálně, žere, tenisáky stále miluje, jen z procházek se vrací opravdu hodně unavený. Držte prosím palce našemu devítiletému nadšenému flyballákovi.

Aberdeen Bashmar Aberdeen Bashmar Aberdeen Bashmar

18. 5. 2015 - A3Ch. Beautiful Shiloh Bashmar

VIDEO... a takhle si Shiloh vyběhala titul A3 Šampion a od teď už ji oslovujte jedině A3Ch Shiloh. Posílám obrovskou gratulaci a držím palce, pěsti, co se dá do dalších let. Kristýnko, díky moc!!! Bez tebe by to nešlo.

28. 4. 2015 - Videa

Koukněte, jak v devíti letech běhá náš Superpes Čiko (Aaron Bashmar) a taky naše superségra Shiloh (Beautiful Shiloh Bashmar) na letošních prvních kvalifikačkách v Děčíně. Jste prostě skvělí, díky moc za super rerezentaci chovky.

23. 4. 2015 - Další narozeniny

B vrh slaví! Chlupáčci naši milovaní, chovejte se slušně, zlobte přiměřeně a hlavně buďte milovaní, hodní. Vydržte s námi klidně ještě několik sedmiletek. :0) K fotkům "B"éček přidávám i půlroční "D"éčka.

Beautiful Shiloh Bashmar Berta Bashmar Berwick Bashmar Borgi Bashmar
Dunston Drake Bashmar Dunblane Daphne Bashmar

3. 3. 2015 - Narozeniny

Strašlivácky to letí a 3.3 naši "A" Bashmaráci oslavili už neuvěřitelných devět let.
Takže miláčkové Čiko, Awe, Enki, Erny, Arwen, Deene, Arine a Ašanty, buďte hodně šťastní a veselí !

1. 3. 2015 - Foto

Nové fotky našich D štěňátek ve věku 4 měsíců najdete zde.

13. 2. 2015 - Spousta nových fotek

Nové fotky našich štěňátek. Těch mladších i starších. Tři fotky Drakea, jedna Dafinka a po dlouhé době i lila Erny (Arrow) z našeho prvního vrhu. Za fotky novým majitelům moc děkuji.
Borgi do tří měsíců po porodu vydala vše, co mohla a nezbylo z ní nic moc. Nevypadá na výbornou, ale je, myslím, naprosto spokojená. To Dáfa i Drake dělají rušno, ale už ve svých domovech. Zdá se mi, že všichni jsou naprosto spokojení, a tak to má být.

Dunston Drake Bashmar & Dunblane Daphne Bashmar
Dunston Drake Bashmar Dunston Drake Bashmar Dunston Drake Bashmar Dunblane Daphne Bashmar

Arrow Bashmar & Borgi Bashmar
Arrow Bashmar Arrow Bashmar Borgi Bashmar Borgi Bashmar

25. 1. 2015 - Další štěňátka

Cardif Bashmar se stal otcem krásných šesti štěňátek. Má jednoho černo-bílého syna a pět dcer. Jedna fenka je modrá, jedna hnědá, jedna lila a dvě černo-bílé. Hrdou maminkou je Agira z Košic. Všechna štěňátka jsou již zadaná, ale když by jste se chtěli podívat na více fotek a více informací, navštivte webové stránky chovatelské stanice Wallachian flower.

Štěňátka Štěňátka

1. 1. 2015 - PF 2015

Do nového roku přejeme všem jen to nejlepší!
PF 2015

Novinky | Novinky 2018 - 2015 | Novinky 2014 - 2011 | Novinky 2010 - 2007