A demonstration of what can be accomplished visually through CSS-based design. Select any style sheet from the list to load it into this page.

Download the sample html file and css file

NOVINKY 2011 - 2014

24. 12. 2014 - Vánoce

Tak a jsem bez štěňat. Daphne nás opustila dnes ráno a šla rovnou pod stromeček. Drake měl den náskok. Bude mi smutno jen chviličku, opravdu, věřte mi. Ale jsou skvělí. Štěňata i paničky a prckové budou vidět, takže se těšme.
Všem návštěvníkům našich stránek přeji krásné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší!

18. 12. 2014 - Fotky z Hatí

Štěňátka mají nové album, můžete si ho prohlédnout zde.

14. 12. 2014 - Návštěva tatínka

Dnes jsme vyrazili do Brandýsa. Jednak na návštěvu za Ramem, pro čipy a čekala jsem na pochvalu od Ramovy paničky. Jany Gibové. Povedlo se. Krom pochval ohledně štěníků jsem také slyšela, že jsem si Dafinu měla nechat a Drake byl označen za bernardýna. Nelituji a věřím, že lidé, kteří na prťousy dlouho čekali jim dají dostatek pozornosti a příležitostí k vybití elánu. Možná víc než bych mohla dát já.
Já si počkám až prckové povyrostou a jsem rozhodnutá krytí s Ramem zopakovat. Zkrátka a dobře, pokud někoho z vás tihle prťousové oslovili a jste ochotni čekat, čekejte. Já počám také :0)
Fotky z Brandýsa jsou tady.
Také mám novinky z Rožnova pod Radhoštěm. Skoro A3 Cardif Bashmar úspěšně nakryl skoro A3Ch Agirku Prckové se narodí v únoru...

29. 11. 2014 - Bashenka a další návštěva

Tak už jsem a zase mohu být online a tak hlavně a především nemůžu, nesmím a nechci zapomínat na Bašulku. Ve čtvrtek 27.11. by holka moje černobílá a zlatá oslavila 13. narozenony. Osud tomu chtěl, že s námi není. Zůstává ve vzpomínkách a zůstane navždycky.
V neděli 23.11. nás pak navštívila Míša s rodiči a s velkým bráchou Arkem, který se stane opatrovníkem a dozorem nad skopičinami našeho Drekea. Ani Drake ani Daphne se vůbec nezdáli být překvapeni tak obrovským zvířetem jakým Arko bez pochyby je.
Jinak pejsáci rostou, zlobí čím dál víc a neposlouchají vůbec nic a na nic. Daphne MOC baví prohánět kačeny na zahradě a Drake rád jí a spí. Jo, ale to Daphne taky. Nemají si co vyčítat. Úplně výborně se usíná s potkanem a i se ségrou to jde.

A3Ch. Ch. Basha Ayky Zazimovaná štěňátka S Arkem

16. 11. 2014 - Návštěvy

Víkend 15. a 16. listopadu proběhl u nás ve znamení návštěv. Nejdřív nás v sobotu navštívila Dafinky návštěva. Jednalo o první setkání Daphne a paničky a bylo velmi úspěšné. Daphne nezklamala a návštěvu uchvátila. Na Vánoce bude pod stromečkem v Chomutově. A navíc jsme ještě zamířily do Nesvačil, aby se mohlo alespoň trochu ukázat, jak to vypadá, když BOCka pase. Borgi byla nadšená a snažila se. Po počáteční euforii se začala chovat opravdu spořádaně a dokonce i poslouchala. Joo, pauza byla dlouhá. Fotky z návštěvy v galerii štěňátek, děkujeme.
No a v neděli přijeli na návštěvu Vrabcovi. Kompletní rodina, jen kocouři zůstali doma. Holky také nezklamaly a servaly se. Pro tentokrát kvůli mojí blbosti. První sektání za vraty jsme zvládly jen se zježenými chlupy a vytaženými pysky. Na louce, když jsem hodila Berty balon a měla ho Borgi, už to tak mírumilovně neproběhlo. Prostě Borgi s Bertou se opravdu nemusí.

Štěňátka poprvé venku Borgi, Berta a mladé paničky Berty - Verča a Nela Pasení

12. 11. 2014 - Fotky

V galerii je spousta nových fotek štěňátek.

2. 11. 2014 - Dušičky

Tak tedy letošní dušičky byly opravdu "stylové". Těch dušiček jsme přidali nějak hodně. Tři mrtvé narozené pejsáčky, pak po pěti dnech mrtvou Krtečkovou a včera jsem našla do sousední zahrady přes plot hozenou slečnu Flíčkovou. Určitě ji srazilo auto. Tak tento způsob podzimu se zdá mně hodně podivný...
Fotky už jen na památku :0(

28. 10. 2014 - Štěňátka

Po pro mě nezvykle dlouhém porodu opečováváme tři přeživší štěníky. No a aby toho nebylo dost, tak včera ráno jsem koukala na malou první pomuchlanou fenečku a zděsila se. Byla velmi apatická, nikam nelezla a už ani nekníkala. Cecíky jí nezajímaly a ani neměla sílu se sama přisát a napít. V noci asi nepila vůbec a byla hodně oslabená. Rozběhly se ve mně myšlenky, jako jestli to má být další mrtvé štěňátko nebo co. Rozhodla jsem se, že ne a hned jsem vyrazila k bráchovi do Všeradic. Klára má v mrzáku mlékobanku pro případ potřeby pro kohokoliv a tak jsem část banky dostala pro štěníka. Ještě že je u bráchy od srpna nový kojenec, naše spása jmének Jakub. Je to fenka první, drala se na svět dlouho a pracovní jméno Krteček/Krtečková je jasné. Je fakt celá černá, i když tu černou trošku zbochybňuji. Dvě štěňata jsou nějaká světljší než černá. A jsem zase v pytli... Teď už je líp. Krtečková má dva mléčné chody k dispozici a občas, když se přisaje, tak se i sama napije.

26. 10. 2014 - Štěňátka!

Tak dneska se náš počet rozrostl a štěníci jsou mezi námi a s námi. Čekala jsem porod jako u Baši - samostatný, rychlý a bezproblémový. Blbe, prober se, co si zasloužíš, to dostaneš!
Borgi se začala chystat k porodu včera ráno a celý den průběžně stlala, funěla, kňučela a prostě se chytala k porodu - podle mých zkušeností. Jenže prdlajs. Takhle mě mátla celý den, já čekala, utěšovala, litovala a nespla. JENŽE porod začal po půlnoci, to Borgi praskla plodová voda - jasně, do hodiny první štěně, ale o hodně dřív, jako u Baši. Prdlajs podruhé.
Borgi dvě hodiny tlačila a snažila se a pak jsem odmítla riskovat já, vzbudila jsem bráchu, ten nás vyzvedl a ve dvě jsme razili na veterinu. Cesta asi Borgi naklepala, takže když jsme dorazili, Borgi za pár minut v ordinaci sama porodila fenečku. Ta byla hodně pomačkaná a moc šancí na přežití ze začátku neměla. Za chvilku se ještě v ordinaci narodila fenka druhá a tu první se podařilo probrat k životu, rozmasírovat ji a všechno vypadalo dobře, takže jsem se po chvíli dohodli a jeli domů s tím, že porod bude pokračovat doma.
Pokračoval po delší odmlce a narodil se pejsek - mrtvý. Pak pauza a mrtvá fenečka. Naštěstí nás čekal ještě jeden živý pejsek, ale pak ještě bohužel další mrtvý a to až o den později asi 15 hodin od začátku porodu. To už mi bylo jasné, že pokud se má narodit ještě nějaké štěně, bude mrtvé. Borgi byla hodně unavená, neměla sílu a štěníci by neměli šanci přirozený porod přežít. A tak jsme znovu zavítali na veterinu. Borgi pro jistotu podstoupila rentgen břišní dutiny, aby byla jistota, že už tam žádné štěně není. A není.

Konečná bilance živé nám zůstli jen dvě fenečky a jeden pejsek. Zemřeli dva pejsci a jedna fenečka.

Je mi to MOC líto, ale už to nezměním. Už i já uznávám, že je asi opravdu hodně nerozumné nakrýt fenku prvně po šestém roce života. Borgi neměla dost síly na dlouhý porod a já nebyla na takový průběh porodu připravená už vůbec...
BLBE, UČ SE A NEMACHRUJ !!!
Kdyby se mě od teď někdo ptal, tak první krytí starší feny bych asi nedoporučila a nebo odsouhlasila jen s velkou opatrností a s respektem.

Všechna štňátka jsou černobílá a o jedné fenečce, té pomuchlané a oživované říkám, že je krtek, protože až vyroste a přesrstí, bude celé černá - kromě čumáku, tlapek a konce ocásku. Ale jinak jak uhel.
Až nafotím lepší dodám, teď jen z rychlíku a moc děkuji všem, kdo na nás mysleli.

20. 10. 2014 - Štěňátka..

Dneska v pondělí máme za sebou 58. den březosti. Prckové jsou dostatečně velcí, aktivní i silní a my zatím čekáme. Borgi neúnavně lenoší.

15. 10. 2014 - Štěňátka...

Oznamuji, že Borginka je opravdu kulatá a i lidi, kteří o psech vědí prd tipují, že je březí. Tedy ano, je, ale už dlouho nebude. Porodní bedýnka je připravená u mě u postele a začínáme trávit společné noci v jedné místnosti. Jen mám pocit, že si to Borgi až tak moc neužívá. Je zvyklá být v noci venku a tak ji pouštím i teď, pokud chce. To ne vždy, ale někdy ano. Včera večer jsem cítila něco jako štěně, tedy asi určtě. Tak to byl první pozdrav. Dneska jsem zaznamenala pohyby na třech místech :0) Taky už Borgi pustila mlíko, podle mě docela brzy. Předpoklad porodu (63.den) máme naplánovaný na příští neděli. No jak jinak, než že se prostě nechám překvapit. Fanděte nám, držte palce a podrobnosti se dozvíte po příštím víkendu.

30. 9. 2014 - Republika a štěňátka

Tak Borgi se hezky kulatí, je líná a línější, jsme v očekávání a máme před sebou poslední 3 a kousek týdne do očekávaného porodu.

Ale to není pro dnešek všechno, protože o víkendu proběhlo v Liberci MR v agility a náš dědoušek Čikoušek (jak ho Evča pojmenovala), byl členem vítězného družstva. Takže gratulace obrovská letí od nás k AgiErlink do Jiříkova, jste skvělí!
Video z běhů najdete ZDE

21. 9. 2014 - Cawick

Přidávám Cawickův nejpovedenější freestyle a to z MR ve frisbee. Pavlo, jste prostě skvělí!!! ODKAZ ZDE.
A dále slow motions video od Michala Vokrouhlíka z Brněnských psích dnů TADY.

16. 9. 2014 - Klubová výstava a vyšetření DOV

Tak i my jsme s Borgi vyrazily na klubovou výstavu do Zbraslavi u Brna (12.-13.9.) Vzhledem k tomu, že Borgi měla být opět, jako vždy, předvedena v pracovní třídě, čekaly jsme opravdu dlouho. K tomuto čekání normálnímu se ještě přidal vytrvalý déšť a pršelo a pršelo a pršelo. Proto se místo dvou kruhů (jeden pro psy, jeden pro feny) celá výstava přesunula pod jedinou střechu v areálu a do kruhu jediného. No bylo to tak lepší, ale ani doufání, že v sobotu bude líp, se nesplnilo...
O Borgi se v kruhu postarala opět Kája Pincová, za což já moc děkuji. Výstavu posuzovali rozhodčí z Velké Británie. V pátek feny paní Katrina Rettie a v sobotu pan Robert Tunnicliff. Po oba dny získala Borgi hezké posudky a jsem spokojená. V pátek bylo Borgi vytknut kratší čenich, kratší krk a to, že prý je těžká v ramenou. Ale byla i pochválená – dobrá barva oka, horní linie a hloubka hrudi, dobrý ocas i pohyb. V sobotu pak byl opět Borgi vytčen krátký krk, což vím, bylo vytknuto, že není ve výstavní kondici a taky Borgi občas kulhala na přední nohu. Pan Tunnicliff řešil pořadí ve třídě,ale nakonec byla Borgi opět poslední, tedy pátá se známkou velmi dobrá. Vzhledem k tomu, kolik bylo zadaných dobrých a nebyly to výjimky, vážím si našich VD od anglických rozhodčích opravdu moc.
Vzhledem k tomu, jak se výstava protáhla, na členskou schůzi už jsem nečekala a byla jsem ráda, že mě s sebou vzaly holky do Prahy. Schůze prý skončila někdy v jedenáct v noci a to jsem ani takto nebyla ještě doma.
No hned v pondělí jsem vzala Borgi na kontrolní vyšetření dědičných očních vad. Pro jistotu. Dopadlo to výborně a Borgi je negativní ve všech vyšetřovaných očních vadách.

6. 9. 2014 - Pišta

V noci na 5. září 2014 nám ve věku 5 a kousek let umřel Pišta. Další štěňata už se s ním neproběhnou. Díky moc Ilonce Macákové za jeho přínos našim ovčáckým začátkům s Borgi. Byl miláček. Na video s Pištou se můžete podívat tady

2. 9. 2014 - Flíček

Smečku jsem rozšířila a ještě vám nepředstavila Flíčka (dětmi přejmenovanou na Taflíčka, když jsem jim řekla, že je to holka). Je opravdu oprsklá, moc ji baví honit kachny po zahradě a opakovaně útočit na Borgi, která jí to při své dobrotě toleruje.
Ale taky už ulovila dvě myši a je moc šikovný šplhavec po všem včetně vnikání do zavřeného domu kudykoli.

29. 8. 2014 - Narozeniny

Pejskové, všechno nejlepší k vašim pátým narozeninám Cleo " Barčo", Comrie "Kairuško", Cawicku, Cardife, Craighu "Endy" , Clyde a Colwyne. Ještě hodně a hodně dlouho obíhejte kolem svých lidí, které máte tak rádi.

24. 8. 2014 - Máme nakryto

Jely jsme za Jackem (Trust Your Hearth Black Jack). Nedařilo se vůbec, Borgi ocas stažený a nechtěla nic. Byla vystresovaná i z pokusů o znásilňování a krytí na dvoře před domem. Nebyla prostě vůbec spokojená... A tak jsme cestou zpátky po dálnici od Turnova mířily zpátky k Praze, ALE v Brandýse nad Labem byla naše záloha. A tak jsme se zdržely v Brandýse u Rama (Bahram z Nefritu). Na zahradě se po chvíli Borgi uvolnila párkrát Rama seřvala, protože je fakt divoký, následně si začala hrát a uhýbat Ramovi ocas. Pak ji stačilo jen chvilku přidržet, Ram se snažil a máme nakryto napoprvé. Borgi prostě o Jacka nestála, nechtěla a vybrala si :0)

9. 8. 2014 - Hárání

Dnešním dnem oznamuji, že Borgi začala hárat a je to trošku průšvih, protože v sobotu odjíždíme na kemp, kde chystám program pro děti. Tak holt asi tábor opustíme ve středu a pojedeme rovnou na krytí. Prý aby nic nebylo až tak jednoduché ani tentokrát.

20. 7. 2014 - Nominace na MR ve frisbee

Ups, léto všechno a asi i všechny zpomaluje a to je fajn. Co se nepodařilo je zpomalení Cawica a to je taky dobře. Cawušák se s Pavlou nominovali na MR ve frisbee. Prostě a jasně, GRATULUJI !!!! Bashmárkové jsou boží a díky za super prezentaci chovky!

27. 6. 2014 - Kačeny

Slíbené fotky kačen.

26. 6. 2014 - Aaron Bashmar a štěňátka

Po ohlášeném ukončení sportovní kariéry Deenečka dnes mohu s hrdostí a pýchou oznámit, že Čiko, Deenův brácha, se kvalifikoval na MR agility. Samozřejmě gratuluji a MOC fandím do dalších let.
A taky se Bašmárčí rodina rozroste víc, než jsem původně plánovala, ale moc mě to těší. Prostě a jednoduše kromě plánovaných štěňat po Borgi budou pod hlavičkou "Bashmar" letos odchovaná i štěňata po Bailey. Matka Bailey Bashmar, otec Aeron The Guardians of Albion. A my čekáme na hárání stejně jako Bailey...
Taky zase nejsme samy. Poté, co nám loni kačeny sklidily kuny, nebo jiné šelmičky, pořídila jsem kačky nové. Celkem čtyři kusy a zatím nevím, kdo je kačer ani kolik čeho. Až to poznám, dodám a fotku taky, až ji udělám.

13. 6. 2014 - Black Jack Bashmar

Našla jsem ve svém foťáku dosud nezvěřejněný poklad. Video najdete ZDE
Toto je nostalgická vzpomínka na naše "C" Bašmárky s naším Pištou, kterou jsem našla na kartě z foťáku. Pišta je králík pořízený pro trénink pasení s ještě mladou a spratkovatou Borgi.

Navíc jsem ještě navštívila Jacka (Black Jack Bashmar). Byl nejkrásnějšní štěně z vrhu, ale s velmi těžkým životním osudem. Teď je řízením osudu u třetího majitele a má se výborně. Je pořád mazel a velmi přátelské psisko.

11. 6. 2014 - Aberdeen Bashmar

Deen (Aberdeen Bashmar) definitivně ukončil svou úspěšnou závodní flyballovou kariéru. Se svým týmem se dopracoval až na Mistrovství Evropy a i zde uspěli a byli druzí!
Panička informuje: "Dýneček definitivně skončil s flyballem. Dvoje závody ještě letos odběhal, ale bylo to už znát na tom, jak zpomalil a dělal kroky mezi skočkama. Nakonec dost kulhal a Milan ho vzal minulý týden na podrobné vyšetření a doktor konstatoval artritidu. Dělal mu podrobný RTG a doporučil tedy min. 2 měsíce klidový režim, což teď v sezoně znamená, že skončí definitivně, aby se mu to pak ještě dále nezhoršovalo. Zase to ale así není tak dramatické, jinak prý, kdyby nebylo těch změn, tak by měl jasný DKK výborný, i lokty dobrý, tak jsem zase ráda, že při optimální léčbě a režimu, snad bude relativně v pohodě."
No v osmi letech, já osobně tedy před Deenem smekám a vůbec se mu nedivím, že už to stačilo, má rozum ... :0)

9. 6. 2014 - Klubová výstava KCHMPP II

Tak jak jsem slíbila, předávám víc informací z klubovky, kde Borgi vyhrála. Opravdu moc děkuji Markétě, že se Borgi ujala. Mimochodem mají štěňata.
Na fotce uvidíte i modrou merle psici, která dosud sbírala jen V a taky tituly. Pro tentokrát byla lepší Borgi :0) Posudek má Borgi od maďarské rozhodčí paní Jánosné Balázsovics hezký. Vytkla jí krátký krk a kulaté oko o čemž vím, a proto taky jsem velmi spokojená s výsledkem i když bez písmenek 8-) Třeba někdy příště, jestli nějaké příště bude. Taky pro tentokrát dobré zjištění, že když Borgi nebudu při línání důsledně kartáčovat, nestane se z ní skládkový naháč. Na fotkách je vylínalá, česaná jen před výstavou. Jo a taky ji Markéta chválila, že se chovala super, spolupracovala a to i navolno. Inu víc než dobrá premiéra s úplně cizím člověkem. Tak uvidíme, jestli kdy a kam bude PŘÍŠTĚ....

7. 6. 2014 - Klubová výstava KCHMPP

Jen tak zkusmo jsem zkusila dát na facebook dotaz, jestli někdo nemá v plánu jet na klubovku KCHMPP a jestli by byl takový někdo ochoten vystavit Borgi. Ozvala se Markéta Moravcová a tak dneska vyrazila se svýma psama i s mojí Borgi. Fotky a víc dodám v týdnu, ale pro teď jen to že Borgi získala V1. Sice bez titulu, ale porazila svou soupeřku Baladu z Latníkova, což zírám, protože tahle fenka je po Cool With B.A. a Erish Blue Tennant.

21. 5. 2014 - Setkání s ptáčetem

Pro dnešek aktualizace nepsí, ale o to krásnější a se šťastným koncem. Byla jsem na zahradě a zaznamenala ptáka, který se koupal ve vaně s děšťovou vodou pod střechou stodoly. Byla to romatika jen na chvilku, než mi došlo, že ten pták se nekoupe, ale že je ptáče, které se topí. Tak jsem urousánka vyndala, dala na hromadu dříví, došla pro foťák a začalo mě mrzet, že jsem neměla kousek masa z bílého hada, abych porozuměla komunikaci mezi ptáčetem a rodiči, kteří byli nad mou hlavou v koruně statného ořechu. Rodiče jsem slyšela, ale neviděla. Pak asi společně odletěli. Když už bylo ptáče suché, začalo se snažit létat. Doufám, že se s rodinou sešli, ale o tom už podrobnosti nevím. Díky za to setkání, bylo to moc milé :0)

Foto Foto Foto Foto

14. 5. 2014 - Drobná aktualizace

Tak na oblastní výstavě Borgi získala Výbornou a zvítězila ve třídě obsazené pouze ji samou, a tak to zkusím ještě jednou. Přihlásila jsem ji na klubovou výstavu KCHMPP, sehnala Markétu, která Borgi předvede, ve třídě jsou holky dvě a dál se uvidí. Aby toho nebylo moc, tak Borgi zdárně a zdatně líná. Hřeben a kartáč jsou uzamčeny ve skříni, aby na psici do výstavy alespoň pár chlupů zbylo.
Snad to vyjde a kartáč na ni vezmu po výstavě. Pak se promění opět ve štětinatého skládkového smetáka. Jsem na to zvyklá, bohužel je to náš standard dvakrát do roka. Ale stejně ji mám ráda. I štětinatou a bez chlupů.

A aby toho nebylo málo, dodávám, že zbonitovaná Baily by se měla stát maminou po nejbližším hárání. Otec je zatím neznámý, ale hned jak bude vybráno, dám vědět. Beily je přímá sestra Borgi po Baše a Sidovi z Rakouska.
Štěňátka se plánují také po Cardifovi. Ten by měl nakrýt domácí slečnu šikovnou černobílou A3 agiliťačku Agiru. Až budu znát detaily, přidám.

11. 5. 2014 - Bonitace

V Litoměřicích se konala bonitace border collií, které se zúčastnili dva naši odchovanci.

Bailey Bashmar DKK 1/1, DLK 0/0, OCD nepostižena, bonitační kód - iim bapcm nna/D1 E2 M1 P1 R2 U3 W2Cardif Bashmar DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen, bonitační kód - iim casnn nna/A1 B1 K1 R2 T2 U2
Autorem fotek je Veronika Rákosová, děkujeme!

23. 4. 2014 - Narozeniny

Naši "B" Bašmárci dnes slaví své šesté narozeniny. Užívejte, mějte se, zlobte pořád jenom trošku míň.

21. 4. 2014 - Oblastní výstava psů Hořovice

Světě div se, je to tak a je to doma ! Byla to sice jen oblastní výstava, ale Borgi si vysloužila V1 a dostala pohárek. Ve třídě byla sama. Posudek je až nečekaně hezký. "Fena dobrého rámce, velmi hezká hlava, korektní chrup. tmavé oko, pevný hřbet, dobré předvedení, velmi dobrá povaha." V1, VT

Nic o krátkém krku, špatném nesení ocasu, dokonce pro tentokrát ani ne svétlé oko ;-) Kájo, díky moc za předvedení a těším, se až příště Borginku někam pošlu s tebou. Když si jsi tak jistá, že tituly může někde získat, beru a budu doufat, že to půjde.

No to dobré nesení ocasu bylo možná i díky tomu, že v sousedním kruhu se posuzovali ovčáci a práskalo se bičem. V takové atmosféře byla Borgi vyděšená a ocas spíš než cokoli jiného stahovala pod břicho. Taky to tak jde.

Foto Foto Foto Foto

19. 4. 2014 - Aby řeč nestála

Po velmi dlouhé pauze jsem malinko podlehla Káje Pincové, mé úžasné webmasterce, která s Roxinkou sbírá tituly, kde se dá, a přihlásila Borgi na výstavu. Sice jen oblastní, ale když ji předvede někdo jiný než já, někdo koho to baví a alespoň trochu to umí, souhasila jsem a v pondělí vyrazíme do Hořovic.

Včera na Velký pátek jsme vyrazily na Brdy a na Stožec. Když jsme vyrážely začínalo pršet a bylo půl dvanácté. Pršelo celý den. ale výlet stál za to. Déšť jsme zvládly a provázel nás opravdu bez přestání. Vrátily jsme se kolem šesté, naštěstí já nepromočená, protože jsem si vzala bundu, která nepromoká a odpočívala od loňského léta. Nebyla potřeba. Až teď, stejně jako nové goráčové botky. Hodily se, nepromohly, všechno jsme zvládly.
Borgi není goráčová, ale zase se umí dobře oklepávat. Ta už počasí vůbec neřešila, byla ráda, že jsme někam vyrazily a dál než jen ke studánce. A tak jsme pochodovaly po krásných Brdských kopcích, došly na Stožec a pak jinou cestou i zpět. Našlapaly jsme asi 17km, byla jsem utahaná jako koťě, Borgi spokojená a užily jsme si to !!!!

3. 4. 2014 - Zajímavé pasecí video

Nejsem zrovna pivní znalec ani ctitel, ale tohle opravdu můžu!!!
Video najdete ZDE

24. 3. 2014 - Štěňátka

Tak teď už mám jistotu, že štěňata NEBUDOU. Borgi to sehrála výborně a zbaštila jsem jí to se vším všudy. Mléko, stalní pelíšku, jen ta nežravost mě zarážela. Teď už na stopro nic. Mlíko ztratila, vulva se jí zmenšila. Je to mrcha :0)

Zkusíme to příští hárání ještě jednou. To by mělo být v létě a štěňátka pak nebudou jarňátka, ale Ježíškovská. Pes bude stejný a já si udělám dovolenou v Českém ráji a snad se během ní krytí podaří lépe a radostněji, než v lednu.

22. 3. 2014 - Štěňátka

Ouvej, ouvej, ouvej... dnes v sobotu to máme 67 dní od krytí a mně nezbývá, než ještě chvilku doufat. Po Bašence jsem zvyklá na klasické krytí včetně svázání se psem a březost s porodem do 64. dne od krytí. U Borgi bylo krytí všelijaké bez svázání se psem. Borgi má mlíko, vytrvale nežere, což je standard a skoro se obávám, že mně těžce proškoluje a zacvičuje ve schopnostech a budování obdivu k jejímu hereckému výkonu. Ještě pořád doufám, že třeba jedno dvě štěňata budou, ale teď opravdu nevím už asi vůbec nic :-o Dám vědět a zkuste doufat se mnou a třeba to snad vyjde ....

15. 3. 2014 - Štěňátka

Borgi pustila mléko, takže prckové se blíží a já se těším. Jen chudinka Borginka ještě asi netuší, co ji čeká...

Foto

13. 3. 2014 - Aberdeen Bashmar

I flyballáci si občas potřebují odpočinout.:)

Foto Foto Foto

12. 3. 2014 - Štěňátka

Tak přidávám novinky, i když nějak nic nového. Jen čas popošel o týden dál a my bychom do týdne měly poznat, kolik a čeho Borgi nosí v pupíku. Ale jinak se u nás stále nežere, víc se lenoší a k tomu nám počasí a sluníčko přeje MOC.
Detaily se dozvíte, až budeme vědět víc. Holt na jarní překvápko se čeká...

6. 3. 2014 - Arrow Bashmar

Nové fotky nám poslali i pánečci Ernyho, děkujeme!

Foto Foto

4. 3. 2014 - Štěňátka (7 týdnů od krytí)

Máme to přesně sedm týdnů od krytí. Borgi po jídle vypadá jak koulička, i když k jídlu se staví v podstatě pořád stejně. Asi tak, že je to trest. Podle jídla tipuju Borgi tak na jedno mimino, podle obvodu pasu, už ji vážně neobejmu prostou rukou, resp. oběma, to pak tipuji na víc prcků. Kolik jich bude? Překvapení a těšme se. Přidávám dvě fotky ze dneška ze zahrady, i když na nich to podle mě, moc nevynikne. Čekejte se mnou a těšme se. Pokud byste někdo měl zájem o jednoho z našich opravdu pracovních prcků zájem, kontaktujte mě. Aktivní lidi budou mít přednost ;-)

Foto Foto Foto

3. 3. 2014 - Narozeniny

Dnes slaví naše "A" osmé narozeniny. Takže pejsinky a hafáci, buďte pořád veselí a zlobte, ale nepřežeňte to ;)

1. 3. 2014 - Ašanty Bashmar

Moc děkuji Terce za poslání krásných fotek Ašanty!

Foto Foto Foto Foto

26. 2. 2014 - Zima u nás i u Cawicka

Zimu měl Cawick naordinovanou rekreačně bez závodů a panička trénovala hody a společně posilovali motivaci na frisbeečka... no a tak občas zašli k ovečkám. Cawick je šikula a už jen doladit outruny a jde se na věc ;-) Taky si můžete všimnout, jak hezky normálně nosí Cawušák ocas u oveček ! Super a ne jako v běžném životě, kdy ho nosí jako prasátko, no spíš jak prase... S Borgi je to stejné, i když za standardních podmínek ne až tak extrémní.

Za sebe musím zkonstatovat, že letošní zima je mi moc sympatická a slunné dny nedávno proběhlé nás s Borgi nejednou a ne na chvilku vytáhly na Brdy. Zatím napěško, na kolo po zimě nemám kondičku, abych se škrabala na cyklostezky na hřebenech, ale časem na to snad dojde. No ale stejně teď nechci Borgi honit. Na kole na mě ve sjezdech ani po rovině nestačí a mě nebaví jezdit vysloveně pomalu, což bych s Borgi musela. No a teď ji vůbec nechci honit, protože je březí. Tedy myslím a doufám už zase s větší jistotou. Máme to 6 týdnů od krytí, Borgi je kulatější než normálně a lehce slevila ze svého životního standardu "žrát jen tak, aby se nechcíplo". Jestli je to pravda, tak věřte, že fenka může zabřeznout, i když se při krytí nesváže se psem. No ale budu ještě upřesňovat. Pořád ještě doufám, že to všechno, co píšu není jen nějaké "přání otcem myšlenky". Doufejte se mnou a držte palce. Díky za to a moc !!!!

Foto Foto Foto

16. 2. 2014 - Že by štěňátka?

Ještě ne s úplnou jistotou, ale zdá se mi, že se Borgi začíná kulatit a máme to v úterý 35 dní od krytí. Budu potvrzovat a poměřovat rostoucí objem Borginčina pasu. A taky čekám, kdy začne Borgi víc žrát. K jídlu se zatím moc nad normální dávky nemá. Takže čekám a nechám se překvapit. Můžete čekat a doufat se mnou i přesto, že krytí nebylo úplně učebnicové.

22.1. 2014 - Fotka

U nás na Brdech nasněžilo a tak je tu jedna fotka naší zasněžené Borgi.

Foto

15. 1. 2014 - Krytí

Krytí na jistotu...
Jejda, jedja, jejda mělo to tak být... Proto jsem Borgi nadvakrát brala na laboratorní testy, aby mi tyto pomohly určit konkrétní den krytí a tedy den ovulace feny. Po výborných zkušenostech s Bašou a s krytím v Rakousku, jsem i tentokrát chtěla jet jen na krytí jediné. Prvně jsme na testech v úterý byly moc brzy a byly jsme na podruhé zvány na pátek. Nechtělo se mi, ale jely jsme. Pátek byl pořád brzy, ale termín krytí byl stanoven na 13.-15.1. Tedy pondělí až středa.
Jeli jsme v úterý... a bylo to pozdě. Jack zájem měl, ale Borgi už moc ne. Jack na Borgi skákal několikrát, ale neudržel se v ní a vždycky vypadl. Borgi už ho prostě k sobě úplně nepustila. A tak jsme dneska ve středu jely znovu, to ještě testy doporučovaly jako termín ideální ke krytí. Bylo to ještě o kousek horší než v úterý. A tak jsme kryli, ale vůbec bych si netroufala tvrdit, že máme nakryto. Spíš bohužel ne.... No co se má stát, to se staň. Pokud štěně bude jedno, budu ráda, pokud žádné taky s tím počítám a zkusíme to v létě znovu. Krycího psa měnit nechci, v něm problém není. Jen bohužel nemám Jackovy fotky. Byli jsme v Loučkách za tmy a na to foťák nemám. Snad příště...

8.1. 2014 - Aberdeen Bashmar

Přišly nám fotky našeho odchovance Deena (Aberdeen). Letos si užije svou poslední flyballovou sezónu, přejeme spoustu úspěchů!

Foto Foto Foto Foto Foto

1. 1. 2014 - PF 2014

Do nového roku přejeme všem jen to nejlepší!
PF 2014

23.10. 2013 - Clyde Bashmar

Přišly nám fotky našeho odchovance z C vrhu. Toto je "náš" Clyde.

Foto Foto Foto

11.9. 2013 - Mistrovství Evropy a mistrovství ČR ve frisbee

Cawick opět boduje! Přišel krásný e-mail od jeho majitelky, jak se jim vedlo na mistrovství Evropy ve Švýcarsku i na mistrovství České republiky.
Jak jsem ti psala, tak jsme byli ve Svycarsku na Mistrovstvi Evropy. Tam jsme soutezili v quadrupedu (hod do dalky). Skoncili jsme na 5. miste s tretim nejdelsim hodem toho zavodu. (jak to vsechno bylo se doctes na nasich strankach www.cawick.eu) Potom jsme poprve soutezili v kategorii OPEN ve freestyle. tam jsme bohuzel nedopadli moc dobre, diky spatne Minidistance (opet). 55. misto z 63. tymu. Freestyle byl ale skvelej a vykonem jsme se pohybovali nekde v rozmezi 30-40 mista. No a ted o vikendu jsme meli Mistrovstvi Ceske republiky. S Cawickem jsme zavodili v quadrupedu, kde jsme si vyhazeli 2. misto, prehodila nas jen Mistryne Evropy (petinasobna) a ted i Mistryne CR v teto discipline. Bojovali jsme ale statecne. No a v sobotu jsme jeste zkusili "posledni sanci" tedy posledni sanci dostat se do nedelniho boje o mistra republiky ve freestyle. Nas freestyle se vsem moc libil (alespon podle ohlasu lidi, kteri se na nej divali). Byl to pro nas posledni freestyle sezony, takze jsem ho trochu poupravila, abychom i pobavili. Ja jsem z nej mela skvely pocit, i kdyz nevyslo vsechno, tak jak melo. Dulezite pro me bylo, jak to pusobilo na nas a na "obecenstvo". Cawick slapal jako hodinky. Vypada to, ze ho to opravdu zacalo bavit a jeho stavkovani behem sestavy je za nami. Takze po freestyle jsme byli na 3. miste, ale bohuzel jeste nas cekala Minidistance. Na ni se podepsal vitr, nervozita i Cawick. Oba jsme to tak kolektivně zazdili, ze jsme nakonec skoncili patnacti. No ale ani me to nemrzelo. V nedeli totiz tak foukal vitr, ze jsem byla rada, ze jsme se rozloucili tim paradnim freestylem ze soboty, z ktereho ale bohuzel neexistuje zadny videozaznam.

Foto Foto

15.8. 2013 - Comrie Bashmar

Přišel nám pěkný e-mail od majitelů Kajrušky - Comrie Bashmar. Má se dobře, bydlí v lesích a pase slepičky.

Foto Foto

3. - 4.8. 2013 - Ústecký psí festival

Cawick závodil v dogfrisbee, kde zabodoval a vyhrál freestyle! Výhra ho posunula do elitní kategorie open a my mu držíme palce, aby stejně krásný výkon ukázal i na mistrovství Evropy ve Švýcarsku!

Foto Foto

24. 7. 2013 - Borgi

Naše Borgi má nové fotky!
Foto Foto Foto

22. 7. 2013 - Frisbee závody Dobříš

Cawick si užívá na frisbee táboře v Tovačově, kterému předcházel nádherný úspěch na závodech v Dobříši. S paničkou si vyházel 1. místo v quadrupedu! Moc gratulujeme, jen tak dál.

14. 7. 2013 - Bonitace Kvasiny

Na dnešní bonitaci byl uchovněn náš odchovanec Cawick! Jeho bonitační kód je iim bapcm nna / A1 E1 L1 M1 P1 T3. V případě zájmu o krytí se podívejte na jeho web, kde najdete kontakt na majitelku i Cawickovy úspěchy.

Foto Foto
Autorem fotek je Lucie Petirová, děkujeme!

7. - 9. 6. 2013 - MR BCCCZ v agility

Letos jsme se sice mistrovství s Borgi nezúčastnily, ale naší Bashmar rodinku hájila Beautiful Shiloh a Cardif. Výsledky jsou k nalédnutí zde.

Foto Foto
Foto Foto Foto
Autorem fotek je Jana Dobiášová a Vendula Jarošová, děkujeme!

23. 4. 2013 - Narozeniny "B"ček

Dnes slaví náš druhý vrh páté narozeniny. Přejeme všem jen to nejlepší, spoustu zdraví i štěstí a zábavy!

3. 3. 2013 - Narozeniny "A"ček

Již je tomu sedm let, co se nám narodil nás první vrh. Milá Áčka, přejeme vám všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a energie do dalších let!

16. 3. 2013 - Fotky naší smečky a změna krycího psa

Jak jsem slíbila posílám fotky kačen i Mourinky a kousíček jednoho z mnohých jejích úspěšných lovů, který skončil úmrtím oběti... A to na videu ještě není předchozí fáze, kdy oběť ještě žila, ale pobíhala mezi Borginou a Mourou. No nemají to u nás v Hatích na zahradě myšky lehké....

Také jsem dospěla k definitivnímu rozhodnutí změnit otce našich plánovaných štěňátek. Nakonec jsem upustila od požadavku krásného a pracovního psa zárověň a dávám pro tentokrát jednoznačně přednost práci před krásou. Konec konců, když jsem kryla českou šampionku Rakouským šampionem, žádní úchvatní krasavci z toho taky nebyli a nejsou. Ale pracanti ano ! Otcem šťěňátek bude Black Jack Trust Your Heart. Jack je pes z čistě pracovních linií, který má v rodokmenu několik Supreme chapionů i světového šampiona práce. Jack je čistě z pracovních ISDS linií, Sám má složeno HWT, IHTS CS 1, IHTS CS 2 i IHTS CS 3. Jack je zcela zdravý (DNA CEA, TNS i CL normal, DKK 0/0), krátkosrstý pes s vlohou pro hnědou barvu. Z tohoto spojení.očekávám narození zcela geneticky zdravých krátkosrstých štěňat i štěňat se středně dlouhou srstí v barvách černobílá, trikolor, možná red a nebo dokonce red trikolor. Prckové budou rozhodně mít velkou chuť do jakékoliv práce a bude jen na vás, jak je zaměstnáte a jakou práci jim nabídnete:0)
Video

Foto Foto Foto Foto

13. 2. 2013 - První novinky roku 2013

Vypadá to, že se u nás nic neděje, ale děje se toho opravdu hodně. Jen jsou to věci tentokrát víc z mého osobního života, než z toho psího. Změny nastaly i v naší smečce. Přibraly jsem kočku Mourinku a tři indické běžce - kačer je Oliver, ten se pozná a kačeny jsou úplně stejné hnědé, takže ty jménem nerozlišuji. Pokud se mi někdy podaří nové zvířectvo v klidu vyfotit, což je u kačen opravdu problém, protože pořád běhají, tak dodám fotky i sem na stránky. To samé s Mourou. Můj život se mění opravdu hodně, v současné době neagilitíme ani nepaseme,zkoušky máme, v práci jsem skončila - dala výpověď a čekám, co dalšího nového život přinese. Ráda bych letos napodzim už opravdu nakryla Borgi a jestli vyjde všechno tak, jak si teď představuji, bude otcem štěníků Blacksheep Taff. Skotský pes nepříbuzný na naše fenky, zcela zdravý s perfektním exteriérem a z pracovních linií. Více o Taffovi najdete zde. Štěníci by byli k odběru někdy začátkem jara, možná již v únoru 2014.

10. 9. 2012 - Cawickovy prázdniny

Cawick pilně trénuje frisbee. O prázdniny se zúčastil frisbee tábora a Ústeckých psích dnů. S paničkou mají nový osobní rekord v Quadrupedu žen. Cawick chytil disk, který byl odhozen 47 metrů! Jaký skvělý tým Cawick se svou paničkou tvoří se můžete podívat na youtube na videu. Bojovali spolu i na mistrovství ČR, sice se neumístili na bedně, ale i tak byli skvělí a skončili na 14. místě. Moc gratulujeme a přikládám foto z narozeninového dne.
Cawick Cawick

29. 8. 2012 - Narozeniny

Již jsou tomu 3 roky, co se nám narodil náš třetí vrh, takže přejeme našim C odchovancům jen to nejlepší do dalších let.

26. 8. 2012 - IHT CS 1 - Budišov nad Budišovkou

Tak všechno začalo už v sobotu, kdy jsem z Hatí vyrazila na Prahu. Jela jsem lokálkou v 11.54 a děsila se, že nemám peněženku, protože jsem ji nikde nenašla. Hledala jsem doma ve všech batůžkách, koukala opakovaně na stůl i do poliček, kam bych ji mohla teoreticky odložit a nenašla nic. No nakonec mi nezbylo nic jiného než rezignovat a zkusit to tak, že je určitě někde v batohu a že tak blbá nejsem, když jsem všechno pečlivě zabalila. A tak jsem s dvoutisícovkou v kapse a s vědomím, že nemám zákaznickou kartu na vlak, doklady ani nic jiného a bankovní kartu možná v rukách úplně cizího člověka, nastoupila do lokálky, kde jsem si za dvoutisícovou bankovku chtěla koupit zákaznický lístek v hodnotě 14 Kč do Zadní Třebaně bez zákaznické karty ovšem ... No dopadlo to výborně, protože ve vlaku a v klidu jsem peněženku v jedné z kapes batohu našla. A valily jsem na Prahu, RegioJet a dál přes Hranice na Moravě a Suchdol nad Odrou do Budišova. S dvěma přestupy cesta trvala od domu k noclehu 7 hodin, ale byla pohodová. Navíc když v Budišově je zastávka hned před pastevním areálem paní Kynclové :0) Jo a RegiJet je super !!!!! Vřele doporučuji, akorát že psy vozí jen v tašce, takže jsem Borgi ustalala taky tak a šlo to, i když ona na cestování v tašce fakt není zvyklá. No a k věci.
Usoudila jsem, že na IHT CS 1 s Borgi máme, a proto jsme vyrazily takovou dálku. Naštěstí tentokrát ne nadarmo. Ze soboty na neděli jsme přespaly pod širákem u Kynclů a brzy ráno nás vzbudily husy, kterých bylo v ohrádce poblíž asi 100 a neskutečně řvaly. Ale co, hlevně, že v noci alespoň chvíli spaly a mlčely. V Budišově se v neděli chodily IHT CS1 a IHT CS2 zkoušky a pak ještě navíc IHT TS1, IHT TS2 i IHT TS3 zkoušky, takže se nám den pěkně protáhl. Zkoušky posuzoval Radko Loučka, který byl k začínajícím psům na jedničkách shovívavý, ale ne úplně všechno prošlo. Mě třeba neprošlo, že jsem při zavírání ovcí pustila špagát od košáru. A to vím, že to se dělat nesmí. Takže za pen z milosti 1 bod. Škoda, ale ovečky se fakt moc zavřít nechtěly, jak se můžete i podívat níž. No a stálý náš problém je odhánění. To bych s Borgi musela ještě doladit, aby to pro nás obě nebylo takové trauma jako dosud. Bohužel pro pozdní spuštění natáčení videa není vidět outrun, který opět Borgi vysekla nádherně, ale tentokrát jí byla vytknuta jeho příliš velká šířka, tak ten neuvidíte, ale pak už všechno !
Borgi - IHT CS 1

12. - 18. 8. 2012 - Agi tábor ve Větřkovicích

Tak sem mě zlanařily holky na Moravia openu a že prý ať jedu s nimi, že se uvolnilo místo. No tak jo, ale úplně šťastný nápad to hned po Cvikově nebyl. Trénovaly jsme s Eliškou Panáčovou, která s námi všemi ve skupině měla velkou trpělivost a radila a pomáhala, co to šlo. Sledovat tréninky Terka Králové na sousedním parkuru stály rozhodně za to. Byly inspirativní, krásné, plynulé a já jsem jen žasla na jak minimální pohyby našich rukou nebo částí těla s naprostou přesností psiska na parkuru reagují. Teď už jen zbývá se to naučit a vodit dost přesně a správně :0)
Navíc jsme se s Terkou párkrát svezly do Budišova na trénink k paní Kynclové a tak si troufneme o víkendu na druhý pokus na IHTC 1 do Budišova. No a uvidíme.
Po dvou týdnech mezi agiliťáky a po diskuzi s několika dalšími bordeřími lidmi ve Větřkovicích jsem nakonec ustoupila od záměru letos Borgi nakrýt. Vím dost na to, abych mohla zlepšovat, takže proč to nezkusit. Letos štěníci nebudou, za dva roky možná a nebo se uvidí. Pak snad bude Borgi úspěšnější fenka a snad budeme obě dvě spokojenější v našem společném životě. Pak se prostě uvidí, jestli vůbec a s kým. Třeba i za dva roky se Sidem :0).

5. - 11. 8. 2012 - Agi tábor ve Cvikově

Tak Cvikov pod taktovkou Alice Glöcknerové byl po loňském ročníku opáčkem. Dlužno dodat, že opáčkem milým, prospěšným poučným, přátelským a rozhodně užitečným. Navíc jsme v celotáborové hře obsadily třetí místo, což je významný posun oproti loňsku, kdy jsme v průběhu celého týdne jen víc a víc upevňovaly svou poslední pozici. Trénovaly jsme s Borgi s Martinem Nehybou, což nám po technické stránce ukázalo opět nové možnosti a já jsem nasbírala inspiraci pro tréninky do příštího roku. Nevíc nám všem Verča s Martinem představili Františka, který byl celý týden moc hodný a moc jsme ani nevěděli, že někde poblíž miminko vegetí. Prostě pohodička na všech frontách, jen ty odpolední tréninky koncem týdne už za moc nestály. Měla jsem toho dost. ....... A proto hned následovala další akce
DĚKUJI !!!!!!

22.7.2012 - Suchdol nad Odrou - Údolní dvojzkoušky

Shiloh s Kristýnou splnily poslední nutné požadavky pro přestup z A2 do elitní kategorie A3. Detaily včetně videí najdete u holek doma www.idolo.eu. Gratulujeme a šupem do trojek. :0)

14. - 15.7.2012 - Brněnské psí dny

No, vyrazily jsme do Brna, protože jme byly domluvené s Peťou Marečkovou - majitelka našeho ženicha Sida, že se tam sejdeme. Vyjely jsme jen na neděli, kdy probíhaly oficiální závody agility. Sobota byla určena pro lidi, kteří chtějí poznat psí sporty, ale aktivně se žádnému z nich nevěnují, začaly soutěže frisbee i flyballu.Pro nás ale také všechno začalo v sobotu. Hlídala jsem známým z Hatí Cira - ročního borderáka, a tak jsem psíky vzala na kolo, aby se proběhali. Vydali jsme se do Brd, do lesů a spojili to s koupáním v lesním jezírku. Na hřeben je to do kopce a zpátky z kopce, celý okruh je něco přes 10km a jezdívám to do hodiny. No, je to celkem normální, jenže při sjezdu cestou zpátky jsem se na kamenité lesní cestě vymázla a zvedala se trošku ztěžka. Ale dobrý, odřeniny na nohách, rukách a tak, psi byli někde v lese a na Cira jsem musela houknout vícekrát, než se objevil. Pak jsem vyrazili na cvičák, kde si psiska vyhrála a to pokračovalo i u nás doma po návratu. Pořád se honili, tahali a vůbec neodpočívali. Večer u sousedů byl mejdan a protože spím výhradně s otevřenými okny, vím, že mejdan začínal utichat kolem čtvrté hodiny ranní, a to byl také čas, kdy se vraceli velmi hluční pánové v ne zcela střízlivém stavu z hospody. No prostě byla to velmi rušná noc, kdy jsem se opravdu nevyspala a na Prahu a na vlak do Brna jsme vyrazily v půl šesté ráno. Jenže ouvej, když jsem ráno vstávala, nevstávalo se mi vůbec lehko a to nejen kvůli nevyspání. Svaly přes noc zatuhly a pád z kola se ozýval víc, než by mi bylo milo. No, ale do Brna jsme dorazily, místo jsme i přes tramvajové prázdinové výluky našly a dorazily se zpožděním, ale ne tragicky pozdě. První běh jumping, byl špatný. Borgi byla fakt ztahaná ze soboty a vůbec se jí nechtělo. Byla utahaná z cesty, ze soboty a z horka, které panovalo. Funěla jak sentinel už před startem a nevnímala. Takže DIS. Druhým během byly zkoušky. No, zkoušky jsme došly, ale když jsem to viděla, tak opravdu FUJ. První tyčka je Borginy - měla to rovně hned po startu a mohla a měla si to okaučovat sama, druhá tyčka je moje po otočce na čelo, která byla z mojí strany pomalá a nepřesná. No, pomalé ode mě bylo úplně všechno, ale prosím, vemte v potaz to, že jsem byla polámaná z kola, nevyspalá a že Borgi moc nevěřím a mám tendence ji kontrolovat. Pak to vypadá takhle strašně... Ale pro tentokrát 10tr.b. VD a 7. místo. Ale my to snad časem vylepšíme :0) Závěrečné agility jsme pustily, protože bych se nestihla vrátit rozumně domů. Takhle jsme byly doma v děvět večer. V Brně jsme se potkali se Sidem, a taky s Cawickem ,který zde frisbeeoval a i s Cardifem, který vyhrál zkoušky, ale po přeměření zóny na áčku Lenka Pánková zkoušky stornovala a po A3 se A1 běžely znovu, protože zóna na áčku byla krátká. Ty nové A1 byly těžší a Cardif je nedokončil. I kvůli opakovanému běhu A1 se program protáhl a já musela pustit závěrečné agility.
Ve štěňátkovské sekci najdete nové krásné fotky Sida a zde je video Borgi - zkouška.

5. - 8.7.2012 - Prodloužený víkend na Moravě

Tak na startovku jsme se nevešly, ale vyrazily jsme na výlet do Rožnova pod Radhoštěm na koukanou na Moravia Open a na návštěvu u štěníků. Konrétně u Shiloh - Beautiful Shiloh Bashmar a u Cardifa - Cardif Bashmar, kde nám byl poskytnut nocleh. Moravia open je opravdu nádherná akce a za koukání určtě stojí nejen kvalitou zúčastněných týmů. Vůbec mě nemrzelo, že jsme nestartovaly, protože takhle jsem měla čas na Borgi celý den a prošla jsem nádherný Rožnovský skanzen, který opravdu stojí za to a člověk tam může strávit celý den, aniž by ho někdo vyháněl. Navíc o tomto víkendu byl ve skanzenu řezbářský jarmark, takže bylo na co koukat a i co nakupovat :0)
Z běhů přikládám jen výběr, takže Peťa se Sidem - náš vyvolený ženich, Kristýna se Shiloh - naše šikovnější sestra a to nejlepší na konec - dvojnásobná mistryně světa Lisa Frick s Hossem.

24.6.2012 – Marlenčiny distanční závody

V Lysé nad Labem se o víkendu konaly frisbee závody. Naše barvy hájil Cawick, který se probojoval až do finále a obsadil 3. místo. Moc gratulujeme!
Přikládám pár fotek od Jany Malinské, děkujeme.
Cawick Cawick Cawick Cawick

19.6.2012 – Banát, MR BCCCZ a Kladno

Stalo se toho dost, takže se posaďte, pokud to chcete všechno číst :0)

Začalo to 1. 6. 2012, kdy jsme u Hlavního nádraží v Praze nastoupili do autobusu směr rumunský Banát. Jelo nás celkem 16 pod vedením mého bratra a šestiletého synovce Štěpána. 14 hodin dlouhá cesta do Eibentalu a pak po více než týdnu zpátky ze Svaté Heleny, byly jediné úseky naplánované autobusem. Všechno ostatní jsme museli odšlapat po svých a na těžko s batohy. To je hračka řekne si asi každý, kdo je turista a chodí na výlety. Jenže zpravidla ne s batohem s výbavu na celý týden, včetně ložnice a jídla, kuchyně a zpravidla ne v terénu, jaký je v Rumunském Banátu.
Trasa byla naplánovaná po českých vesnicích v Banátu. Etapy byly většinou jednodenní a dvě dvoudenní. Na každý den jsme měli naplánováno zpravidla v průměru 15 km a věřte, že je to v tamnějším terénu víc než dost. Já toho měla plné kecky po prvním dnu a to mi brácha s báglem do nejhnusnějšího kopce pomohl. Bahno klouzalo pod nohama s batohem i bez něj, jeden krok nahoru, tři po bahně dolů. To byl opravdu teror prvního dne, kdy jsem si říkala, co tam pro boha chci dělat dál. Ale jiná cesta než pořád dopředu nebyla. V dalších dnech se to zlepšilo a šlo se už jen líp. Batohy se postupně odlehčovaly ubývajícími potravinami a velebila jsem Borgi, že si jídlo pro sebe odnosila na celý týden v batůžku sama. Ke konci týdne, když už všechno sežrala, odlehčovala batoh mě. V Banátu neexistuje, že vylezeš na kopec a jdeš po hřebeni. To tam asi vůbec nemají, takže vylezeš na kopec a musíš dolů, aby se dalo lézt na kopec další. Dvoudenní etapy se šly bez vody, takže jsme si nesli 4l vody v batohu a pak už jsme pili i z potoků. Jiná vodá se prostě v lesích někdy nenašla. Dlužno podotknout, že počasí nám víc než přálo. Celý týden neklesaly teploty pod cca 28 °C a lilo z nás jak z volů. Naštěstí ale ani nepršelo, takže noclehy pod širákem byly za odměnu.
Zpátky a do Praha a do práce se mi opravdu nechtělo. Asi bych byla schopná tam i zůstat. Lidé jsou moc milí, sdílní, přátelští, rádi povídají a octnete se tam v jiném světě. Ve světě našich prababiček a pradědečků. Život s jednou či dvěma kravkama a s rozsáhlými loukami u domu. Opomenout rozhodně nemůžu nádherné bukové lesy, které jsou všude kolem, kde nejsou pastviny. No a les větrných elektrárem najdete u Svaté Heleny...

Bylo to víc než drsné, náročné, ale nádherné takže zdatnějším turistům český Banát v Rumunsku vřele doporučuji !!!!!

Ve dnech 1. - 3. 6. proběhlo ve Strážnici MR BCCCZ. Za naši rozšířenou rodinu se zúčastnila Shiloh (Beautiful Shiloh Bashmar) a vůbec se holkám nevedlo špatně ! Shiloh lítá jako blázínek, ale moc hezky, což holkám vyneslo 1. místo v páteční hře Power and speed. Pak už se běhalo s chybma, odmítačkama i diskama, ale mě se to moc líbí ! Kristýnko, gratuluji a díky za super prezentaci Shiloh a tedy i její rodiny :0) Více najde na stránkách Shiloh - www.chs-idolo.eu. Dalším účastníkem byl tatík našich plánovaných štěňat - Sid - Acid Appe Koryfej, dařilo se střídavě a super v takové konkurenci, takže taky gratuluji. Výsledky ze Strážnice jsou na stránkách mistrovství - www.iborderky.wz.cz.

Po návratu jsem byla 4 dny v Karlových Varech a pak vyrazila do Kladna na závody. Stálo to za prd. Borgi byla úplně hotová, asi po tom Banátě. V sobotu ještě jakž takž, ale v neděli už odmítala skákat vůbec. Martina Klimešová ji prohlížela a říkala, že má fakt hodně natažené a asi i zmožené svaly, které upínají zadní nohy k hrudníku. Takže zavádíme na nějaký čas těžce odpočívací a klidový režim.

Přikládám odkaz na fotky z Rumunska i na videa ze soboty, byť na ně nejsem nijak hrdá ....
Foto | Jumping | Zkouška LA2 | Agility
Banát Banát Banát

27.5.2012 – Pasení na PODKOSTI, první pokus na IHTC 1

Inu, vyrazily jsme na Podkost. Hodně jsem Borgi věřila, protože u oveček už chodila moc hezky, jenže ouvej, ztroskotaly jsme na mně, protože dost dobře nezám a nectila jsem pravidla ovčáckých trialů. Takže jsem to Borgince zmršila... Za out run 19 bodů z dvaceti možných za lift 9 bodů z deseti, no tak to byl super základ, ale pak už to začalo záležet na mně. Borgi ovečky přivedla, no spíš přihnala, ale o přímé linii nemohla být řeč a body dolů lítaly. A stačilo by abych ji trochu zkrotila, ale nechala jsem ji v domnění, že stačí, že ovečky přivede. No nestačí … Pak ovečky měly obejít kolík, a mě a být odehnány na první branku. Ovečky zatočily přede mnou i kolíkem a do první branky šly dost samy, ale všechny brankou prošly. No ale body dolů pořád lítaly. Pak jsme ovečky vedly do druhé branky, ale styl se rozhodčímu taky moc nezdál a nejvíc jsme ztratily na penu. Mně nešel košár otevřít a než jsem špagát rozmotala, Borgi se začala hýbat a ovečky ke mně dotlačila. Když jsem pen otevřela, musela jsem ovečky i Borgi poslat kolem košáru a ty tam vběhly z druhé strany. Opět nabyly do košáru vedeny v přímé linii. Takže za pen z milosti 1 bod z deseti. No, já myslela, že jde hlavně o cíl a sice zavřít ovce. Ó jejda, jak jsem se zpletla. No kdybych v neděli ráno věděla, co vím teď, tak bychom prošly se ctí a se složenou zkouškou. Takhle jen se 47 body ze sta a to je věru málo. Jsem idiot, idiot, idiot !!!! Nicméně video přikládám, protože Borgi pracovala moc hezky. Alespoň pro mě ano :0)
Před tím v pátek jsme ještě navštívily Jacka v Tachlovicích a v neděli na Podkosti jsme se sešly s Cawickem, který tam kousíček odtud ve Skokově bydlí. Bylo to moc fajn !!!
video
Foto Foto Foto
Foto Foto Foto

16.5.2012 – Cawick a závody

Cawick se o víkendu zúčastnil distančních závodů a i přesto, že hrozně foukal vítr a frisbee občas létalo úplně někam jinam než člověk chtěl, nevedl si vůbec špatně. V dogdartbee skončil na pěkném 4. místě, v timetrialu byl 12. a 25. místo získal za superminidistance!
Cawick Cawick

23.4.2012 – Narozeniny!!!

Dnes slaví B Bashmárci své čtvrté narozeniny! Přejeme jim do dalších let spoustu zábavy, zdraví a úspěchů ve všem co provádějí.
Borgi Borgi Borgi Bady

7. - 8.4.2012 – Perný Velikonoční víkend

Tak na sobotu jsem Borgi narychlo přihlásila na zkoušku BH do Berouna. No, to jsme si daly....
Zkoušky posuzoval pan Luboš Jonáš z Kladna, Borgi hárala, byla mimoň a znechucená, že celý den byla přivázaná pod keřem a čekala na konec všeho, než jsme mohly nastoupit. No nebyla sama, ale byla znechucená hodně moc. Podle toho to taky všechno vypadalo. Přiznávám, tréninku jsme věnovaly asi tak šestkrát pár minut a text zkušebního řádu platného od 1. 1. 2012 jsem v češtině našla až v Berouně na cvičáku. Tak tam jsem se poučila, co nás přesně čeká. No, prošly jsme, ale stydím se. Byl to děs. Příště si musím dát víc záležet na přípravě (svojí i psa), pokud bychom někam chtěly ještě vyrazit na zkoušky poslušnosti.
V neděli jsme vyrazily na bonitaci do Kvasin. Moc nám pomohla Monika Švarcová – poradkyně chovu, která nám nabídla odvoz a naložila nás v Berouně v 5.30 hodin. Díky protekční dopravě jsem se jako první zaregistrovala a šly jsme první na řadu. Výsledek byl jasný a z Borgi je CHOVNÁ fena.
Posudek mě malinko zklamal, protože pan Krinke Borgi vytkl věcí víc než dost, ale všechno, kromě krku, jsou to jedničkové vady.Krk má prý moc krátký, tak to je vada dvojková. Jinak jsme "neuspěly" s postojem hrudních i pánevních končetin, světlým okem, utvářením hřbetu a ocasem nehoru. To jsou vady jedničkové, takže minimální. No ale díky tomu vím, že 8. 5. mám volno a do Opatovic nepojedu. Už vím, co si pan Krinke o Borgi myslí i to, že výbornou by ji určitě nezadal. Tak proč se tam harcovat, že.
Taky jsem měla čas a prostor i příležitost mluvit s důležitými bordeřími chovateli – Monikou Švarcovou, Helenou Půlpánovou a Šárkou Vajcovou. No a na základě toho všeho a i s informacemi, které mám od Jany Malinské jsem se rozhodla, že Argem krýt nebudu. Byť je riziko přenosu onemocměmí glaukomem pravdpodobně minimální, nebo žádné, rozhodla jsem se, že do toho nakonec nepůjdeme. Takže jméno otce štěňat, která by měla bý k odběru v lednu příštího roku, zvěřejním časem a doufám, že brzy. Bude to pes sportovní, hezký a především zdravý tak, aby štěňata po něm a Borgi měla jistotu výborného zdraví už po rodičích tam, kde to určitě jde tedy DNA TNS, CL, CEA.
Na stránce Borgi byla přidána bonitační karta.

31.3.2012 - O Budějovickou tlapku

Tak jsme trošinku pod nátlakem Káti Štefečkové vyrazily do Budějek na závody.... No za moc to nestálo. První zádrhel vyšel ze strany počasí. Jsem zvyklá na jarní Budějky, kde se vždycky spálím od sluníčka. Ne tak letos. Byla zima jako v psírně a všechno, co jsem měla za oblečení jsem nesundala za celý den. Organizátoři to také moc nezvládli. Běhat se začalo asi v půl desáté a poslední jumping jsme oželely, protože, když jsme v pět odjížděly, jumping se ještě nezačal běhat. Nazpátek jsme ještě naložily Káju Pincovou – mou moc šikovnou webmasterku, co aktualizuje rychleji než pomyslím, a v Budějkách vystavovala Roxinku.. No a stavily jsme se v Nesvačilech, kde jsem ještě Borgi pustila k ovečkám.
Poprvé jsem Borgi přihásila do dvojek, ale pohořely jsme. Ne žy by parkur byl složitý, ale Borgi mě opět – pokolikáte už, vypekla na odmítačkách. Ach jo. Musím ji nějak rozlítat, aby se tolik neujišťovala, co má dělat. Kéž by začala víc lítat a míň po mě koukat... No, snad to zvládneme v létě s pomocí druhých. Nakonec poskytuji i videa, ač jsem původně ani moc nechtěla. Jsou to všechno hlavně moje chyby, za které zas a znovu pykáme...
Jumping | Zkouška LA2 | Ovečky I | Ovečky II

18.3.2012 - První setkání s Argem a obrany v Dobříši

Na pozvání Wendy (majitelka Arga) jsme v neděli vyrazily do Dobříše. Jednak abychom se poznaly a pak taky proto, že jsem měla možnost nechat Borgi prvně v živote kousat.
Argo ukázal, co umí a umí toho věru dost. Je to krásný a pracovitý a pracovně vedený pes. Borgi se předvedla nad mé očekávání. V zápau boje a rvačky s figurantem zapomněla i na to, že se bojí práskání biče, rvala se a trašně ji to bavilo. No, takže musíme pokračovat, když ji to tak baví, že. Krátké video.
Jinak krytí Argem proběhne na podzim, až bude Borgi hárat, odběr štěňátek předpokládám na začátku příštího roku. Takže pokud máte zájem, ozvěte se.

3.3.2012 – Narozeniny!!!

Dneska naši „A“ Bašmárci oslavili své šesté narozeniny. Takže chlupáčové naši (Čiko, Deene, Enki, Arwe,Erny, Arine, Bončo a Ašanty), dělejte svým pánečkům ještě hodně dlouho radost a hlavně buďte pořád stejně veselí!

28. - 29. 1. 2012 – Non stop jahodová párty

Trošku Heuréka ze soboty a trošku KO z neděle. Ne že by sobota byla úplně super, ale alespoň něco. Všechny sobotní běhy posuzoval Sašo Novak ze Slovinska a byl to pro mě zase úplně nový - jiný náhled do agility světa. Co se musí nechat, všechny tratě byly plynule běhavé, pokud byly dobře promyšleny a následně provedeny...
Jako první se běhaly agility a byl to pro nás také jediný dokončený parkur z víkendu, ale měla jsem z toho moc dobrý pocit. Nejen, že jsme doběhly, ale dokonce jsem měla pocit, že si s Borgi rozumíme. Nakonec nám to s chybou a odmítnutím, když Borgi přepálila náběh do slalomu, a nestihla zatočit do druhé tyčky, vyneslo 12. místo ze 43 zúčastněných. Ve zkoušce jsme DIS, protože Borgi nestačila oblouk dostatečně a proběhla slalomem při postupu na další překážky, ale jinak paráda. No a jumping ? 22 překážek je prý moc. Borgi ještě nezachytila změnu v FCI řádu agility a po 20. překážce se za tunelem zastavila a odmítla za mnou pokračovat rovně dvě skočky do cíle. Ale to už bylo jen úsměvné, protože jsme byly DIS a tak jsem ji vrátila do tunelu, aby dokončila ty dvě skočky do cíle.
O neděli radši pomlčím. Jumping jsem absolutnšě nezvládla já technicky, takže nebyla šance, když jsem nejvíc váhala už při prohlídce, no a dál se běhaly zkoušky. Jenže já myslela, že se půjde nejdřív finále a zkoušky až nakonec a tak jsme vyrazily do lesa. Nakonec jsem z lesa sprintovala na prohlídku, když jsem se dozvěděla, že se jdou zkoušky. V pohorkách a bundě jsem doběhla do haly, na parkur a jednou proběhla parkur při prohlídce. Pak už jsemjen stihla oznámit, že v žádném případě nemůžeme jít třetí, jak nám velena startovní listina a doufala jsem, že to nějak zvládneme. Nezvládly jsem. Nejvíc mě naštvalo, že Borgi úplně totálně odpálila zónu z kladiny, což do teď neudělala nikdy. No, musíme na cvičák pořídit kladinu... Pokud se nebojíte, že vám bude špatně, videa jsou ve videogalerii. Za foto děkujeme Monice Bystrianské.
Borgi Borgi Borgi

12. - 13. 11. – Jahodová bowle

Tak jsme se zase vypravily na domácí půdu do Kladna. Po dlouhatánské době jsem se viděla se všemi odtamtud a byla jsem za to moc ráda. Výkony? No jak se to vezme, ale vzhledem k tomu, že pískala Alice Glöcknerová, těšila jsem se na její běhavé a lehké jedničky. Splnilo se. V sobotu Borgi zkoušky vyhrála, ale jen proto, že ostatní byli ještě o kus horší než my, takže ze soboty 1 odmítnutí, 1 chyba a 1. místo. V sobotu nádherný čistý běh a byly jsme o fousek druhé. No, na jaře pofrčíme do dvojek, ale teď si to začínáme užívat... Otevřené běhy od Alice byly nad naše síly, ale to se také dalo čekat. Všechno snad bude časem...
Borgi Borgi Borgi Borgi

31. 8. 2011 Jack a Cardif

Z nejrůznějších rodinných, zdravotních i jiných důvodů sháním nové majitele pro dva naše odchovance. Oba psi jsou po naší Baše, jen otcové jsou různí. Nový domov hledá Black Jack Bashmar, dark sable pes po Baše a Sidovi (norský pes, iportovaný do Rakouska, 3x mistr Rakouska v pasení a rakouský šampion krásy) Cardif Bashmar, hnědobílý pes po Baše a Justovi (Just for fun Black Chevers).
Black Jack Bashmar Cardif Bashmar

29. 8. 2011 Narozeniny

Naši „C“ Bašmárci oslavili své druhé narozeniny. Takže hodně radosti, psích kamarádů a lítáního přejema a packama třeseme.

Líza a Lojza

17. 6. 2011 – Líza a Lojza

Do naší domácnosti přibyli Lojza s Lízou.
Jsou to kačeny indické, běžecké, které mají rády slimáky ke svačině. Hlavně proto je máme.
Jo a taky se na nich dá trénovat pasení.

10. - 12. 6. 2011 MR BCCCZ, Rozkoš u České Skalice

Roman a Ciko MR BCCCZ 2011

Závody to byly krásné, organizačně obdivuhodně zvládnuté a se spoustou borderek všude kolem. Naše výsledky bída, bída, dokončily jsme s Borgi pouze jediný běh. Zato Čikoušek (Aaron Bashmar) se stal druhým vícemistrem mezi borderkami, když společně s Romanem obsadil v mistrovské soutěži A2/A3 třetí místo a to ještě není všechno, protože hned na záda u ze čtvrtého místa dýchala naše Shiloh (Beautifl Shiloh Bashmar) a Kristýnou Schreierovou. Takže díky, díky díkdy moc za perfektní reprezentaci.
Jediný náš doběh a Romanovo – Čikouškův úspěch.

4. - 5. 6. 2011 Jahodový pohár, Kladno

Tak jsme zase po dlouhé době vyrazily na závody a to na naši domovskou kladenskou půdu. Vyplatilo se. Počasí se rozhodlo, že nám po chladných dnech ukáže, jak se na začátku června dělá léto, a to se mu tedy opravdu povedlo. Nebe bez mráčku, slunečno , jasno, slibované bouřky se nedostavily. Co se však dostavilo, byly občasné výpadky psíků a pánečků. Borgi V sobotu jsme s Borgi sklidily 2 x DIS v otevřených bězích. Hloupé diskvalifikace z mojí nepozornosti nebo špatné vedení. Ve zkouškách Borgi obsadila sedmé místo na VD se dvěma odmítačkama. V neděli se běhaly jen zkoušky a ta první raní byla pro Borgi postupová do LA2. S jedním odmítnutím obsadila Borgi 2, místo. Ve druhé zkoušce opět odmítačka, protože Borgi neumí táhnout dopředu (moje chyba), jedna tyčka a naprosto nepochopitelné zastavení pod zónou na kladině před poslední překážkou. No, ona ví, že na zóně má zůstat stát a asi měla dojem, že tam nestála dostatečně dlouho, tak se zastavila pod zónou a pak nevěděla, co dál. Takže na poslední překážce další odmítačka, Škoda. V součtu ale v neděli Borgi vyneslo třetí místo a dostala medajli....
Jestli chcete, koukněte...
4. 6. - otevřený běh , jumping a LA1.
5. 6. - LA1 přestupová do LA2 a druhá LA1.

23. 4. 2011 „B“ Bashmarci

„B“ Bashmarci oslavili své třetí narozeniny! Bailey, Borgi, Berto, Jacku, Shiloh a Body přejeme hodně elánu a zlobících nápadů.

25. 3. 2011 Dvojzkoušky - Řitka

No, tak tentokrát napůl. První zkoušky DIS poté, co se Borgi na startu doplazila moc blízko pod první překážku, kterou následně vzala spodem a během zlomku vteřiny přeletěla přes druhou skočku. Druhé zkoušky jsme zvládky na V s jednou smetenou tyčkou a vyhrály jsme je. Jenže ouvej, všechny výborné máme od Tondy Grygara, takže musíme ještě jinam a pak budeme mít (konečně) jistý možný postup do LA2.

3.3.2011

Naši „A“ Bashmárci oslavili již své páté narozeniny ! Takže Čiko, Deene, Arine, Erný, Enki, Awe, Ašanty a Bončo všem vám posílám pusu na čumák a třes packou.

24. 1. 2011 Colwyn Bashmar už našel novou paničku.

Colwyn

Děkuji všem zúčastněným za pomoc.

Vzhledem k tomu, že prý má Colwyn místo mozku tenisák :-), asi bude možné se s ním setkat na flyballových drahách.

Hnědobílý Colwyn měl být využit jako vodicí pejsek pro nevidomé, ale po roce v předvýchově se stále projevuje jako příliš temperamentní a se silnou vlohou pro pasení. Na výcvik, ke kterému měl být využit se nehodí. Colwyn je čistotný, zvyklý žít v bytě se základní poslušností. Rozhodně by se neztratil na parkuru agility a pokud by ho panička či páneček podpořili v jeho pasoucích touhách, mohl aby z něj být i šikovný pomocník u stáda.

8. - 9. 1. 2011 Louny, Posilvestrovské skotačení.

Po roce v hale v Lounech na parkurech Tondy Grygara. Doufala jsem, že vylepšíme své celoroční skore s výraznou převahou diskvalifikací. V sobotu to vypadalo nadějně, když jsme zkoušky daly s jením odmítnutím poté, co Borgi netrefila látkový tunel. Takže na V a 9. místo, video bohužel nemám, protože kameraman maličko selhal a technika vyhrála. Ale děkuji za snahu. Zkoušky jedničky byly po oba dva dny opravdu stupidní , jenže bez klidných startů se nedají běhat ani stupidní parkury. Takže v sobotu zkouškama naše úspěchy skončily. Pár videí z neděle mám ale na nic moc se netěšte, nestálo to za to. Nedělní jumping jsem zabalila už na startu, když Borgi odmítala zůstat ležet. Na startu jsem ji pochválila, když ležela a odvedla ji pryč. Moc tomu tedy nerozuměla, ale co jí jiného zbývalo, když v tu chvíli už byla na vodítku ...

Odkazy na you tube : 8.1. 2011 - jumping, 9. 1. 2011 - jumping, 9. 1. 2011 - LA 1, 9. 1. 2011 - agility.

Prostě a jednoduše – úkol číslo jedna a to tak že s vykřičníkama alespoň čtyřma – ZAPRACOVAT NA ODLOŽENÍ NA STARTU !!!!!

Novinky | Novinky 2018 - 2015 | Novinky 2014 - 2011 | Novinky 2010 - 2007